Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

İşte zamlı memur maaşları! eğitim haberi

eğitim haberleriİşte zamlı memur maaşları!

lira.jpg Memurların, 2007 enflasyon farkı ve asgari geçim indirimi ile ne kadar maaş alacağı belli oldu. En düşük memur maaşı 977 YTL olurken, en yüksek maaş Cumhurbaşkanının.

Memur maaşlarında, 2007 için verilen enflasyon farkı, Ocak zammı ve yılbaşında devreye giren asgari geçim indirimi ile birlikte, yüzde 4,1 ile yüzde 13,7 arasında artış meydana gelecek.

Buna göre Aralıkta aile ve çocuk yardımı dahil maaşı 861 YTL olan 14'ün 2'sindeki bir devlet memurunun cebine bu ay 977 YTL girecek. Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, 2007'nin 2. yarısında enflasyonun yüzde 4'ü aşması nedeniyle ortaya çıkan yüzde 0,35'lik enflasyon zammı çerçevesinde memur maaş katsayısının bu yılın ilk yarısı için 0,49486, taban aylık katsayısının 0,65283, yan ödeme katsayısının da 0,01569 olarak tespit edilmesinin ardından, memur maaş cetvelleri de yeniden düzenlendi.

Böylelikle enflasyon ve 2008 Bütçesindeki Ocak ayı zammının yanı sıra 1 Ocakta uygulamaya giren asgari geçim indirimi, maaşlarda yüzde 13,7'ye
varan oranlarda artış sağlayacak. Vali maaşına yüzde 4,1 , müsteşar maaşına da yüzde 4,4 artış getiren yeni düzenlemeler, 14'ün 2'sindeki bir memura yüzde 13,5 , 13'ün 3'ündeki bir hizmetliye de yüzde 13,7 oranında maaş zammı olarak yansıyacak.

ZİRVEDEKİLER NE ALACAK?

Yeni katsayılar, devletin zirvesinde görev yapanların maaşlarını da arttıracak.Bu çerçevede, 2007'nin 2. yarısında aylık maaşı ortalama 8 bin 492 YTL olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, bu yılın Ocak-Haziran döneminde ortalama 9 bin 48 YTL, Temmuz-Aralık döneminde de ortalama 8 bin 926 YTL maaş ödenecek.

Böylece Başbakanın aylık ortalama maaşı 8 bin 987 YTL olacak.Bakanlar da yılın ilk yarısında 8 bin 998 YTL, ikinci yarısında ise 8 bin 876 YTL ortalama maaş alacak. Buna göre, bakanlara da, 2008'nin tümünde ortalama 8 bin 937 YTL maaş verilecek.Yeni maaş düzenlemeleriyle milletvekillerinin eline de yılın ilk yarısında aylık ortalama 8 bin 751 YTL, ikinci yarısında ise 8 bin 624 YTL geçecek. Bu şekilde milletvekillerinin aylık ortalama maaşı da 8 bin 687 YTL'ye gelecek.

CUMHURBAŞKANI MAAŞI

Bu arada maaşı Cumhurbaşkanlığı Bütçesine göre belirlenen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, yılın ilk 6 aylık döneminde ortalama 16 bin 146 YTL aylık maaş alacak.Cumhurbaşkanı maaşı, ikinci 6 aylık dönemde ise vergi dilimleri nedeniyle 15 bin 247 YTL'ye düşecek. Böylece, Cumhurbaşkanının 2008 yılındaki aylık ortalama maaşı 15 bin 697 YTL düzeyinde bulunacak.


Bakanlar Kurulu'nun yüzde 0,35'lik enflasyon farkını da dikkate alarak belirlediği yeni katsayılar:Devletin zirvesindekilerin maaşlarında da şu gelişme yaşanacak:Çeşitli kamu görevlilerinin, yüzde 0,35'lik enflasyon zammı, 2008 Ocak zammı ve 1 Ocak'ta yürürlüğe giren asgari geçim indirimine göre hesaplanan yeni maaşları da şöyle:Not: Maaşlara 2007'de 109 YTL, 2008'de ise 111,35 YTL olarak belirlenen aile ve çocuk yardımı da dahil.

Samanyoluhaber

tag İşte zamlı memur maaşları!

7.1.2008 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (63 yorum yazılmış)

box güldal :Yalan bu hesapları kim yapıyor? Ben 5/3 de bir öğremenim hiç bu kadar maaş almıyorum.Hesaplamalar abartı ve gerçek değil.

box reis80 :yalan bu maaşlarr

box memur vatandaş :bu hesab bizim hesab değil evli çalışmayan eş ve iki çocuklu memura göre hesaplanmış. ama tüm memurlar böyle alıyor gösteriliyor. tek kelime ayıp

box yahya :Yeni başlayan öğretmen 9/1 den başlar. Yeni başlayan kaç tane öğretmen evli ve çocuğu vardır ki bu maaşlar ona göre gösterilir oldu. Maaşları yüksek göstermek için bi takla atmadıkları kaldı, memur vatandaşa katılıyorum tek kelimeyle, ayıp...

box cansu :hani sizin adeletiniz eşi çalışanın emeğinin karşılığı değil mi? Yoksa eşi çalışana ceza mı?

box kübra :ne desem bilemiyorum.bunu hesaplamalarına gerek yoktu bence.fazla düşünmememiz için herhalde bunu uygun buldular.

box erkin :ben aralık 2007 de 922 ytl aldım ve 7/2 sıyım ben nasıl ınanacğımkı anlamadım bu tur haberlerden sonra da öğretmenler fazla para alıyorlar dıye söylenırler ben öğretmenım en çok yıpranan memuruz ama en an maaş alan bızız neyse ya alıştık arkadaşlar.

box :Bencede maaşlar çok abartılmış.Ben 5/2 yim ve 925 ytl alıyorum

box öğretmen :Burada 9/1 bir öğretmenin zamdan önceki maaşı 1.036 olarak gösteriliyor. ben 7/3 bir öğretmen olarak daha 1000 ytl yi görmedim (zamla belki). Bunlarda hiç utanma yok, göz göre göre yalan söylüyorlar. Ama ne kerametse bu millet yalan söyleyenleri daha çok seviyor.

box ali :nasıl ya 9/1 öğretmen net 928 ytl alıyor

box Tufanaybars :6/3 bir öğretmenim şimdiye kadar elime hiç 1.036 YTL geçmedi ve ocaktan itaberen bu 1.156 YTL olacakmış üstelik 9/1 bir öğretmenin eline geçecekmiş bu kadar aylık.Bu haberleri duyan bakkalı çakkalı da öğretmenler devletten amma da çok maaş alıyor diyor.Yazıktır,günahtır Allah insanı çarpar.

box neyazıkki öğretmen :bukadar maaşın hepsi elimize geçse daha ne!!! %150 faizle geri istediğiniz öğrenim kredisinin borcu bile değil.diyecek hiçbişey yok!!!!

box ingilizceci :yazıklar olsun lise mezunu polis arkadaşlarımızın maaşına bakın üniv.bitirip bide kpss derdiyle uğraşan bizlerinkine bakın.yazık.bu memlekette okuyarak hiçbişey sahibi olunmaz.

box :KARDEŞİM , HERKES ÖĞRETMENİN MAAŞINI ABARTILARIN SAYESİNDE BÖYLE SANIYOR EŞE DOSTA İNANDIRAMIYORUZ .YUH ARTIK YAA

box :bu rezalet nereye kadar

box Taşovalı :1/4 derece 28 yıllık öğretmenim.Aldığım maaş 1.156 ytl.(evli iki çocuklu, hemde eşim çalışmıyor.)Yalan haberleri kınıyorum.

box mehmet direk :yalan bu maaslar maaslara herkes alabliyormus gibi bütün ekleri ekleyipte yüksek gösteriyorlar sonra evsahipleri ve esnaf ta öğretmenlere ve mrmurlara fazla maaş alıyormuş gibi davranmaya çalısıyorlar. göstesenize çıplak maaşları...

box erkin bakaç :yalan yalan söylediğinizin hepsi yalan bize verdiğiniz para yalan pembe hayallerinizin olduğu bir anda söylediğiniz bu rakamlar yalan.

box HASAN YILMAZ :MAAŞ HESABI YAPAN ARKADAŞLAR SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN BANKAYA YATAN ÖZELLİKLE BELİRTİYORUM BANKAYA YATAN YANİ ELİNE GEÇEN MİKTARI MAL MÜDÜRLERİNDEN BELGE OLARAK ALIP BELGEYİ KOYSUNLAR ONA GÖRE YORUM YAPSINLAR AÇIZ U... EK İŞ YAPIYORUZ SİTE SAHİBİ ARKADAŞ !!!! LÜTFEN OBJEKTİF OLALIM BELGELERLE AÇIKLAYALIM SELAMLAR...

box aguvel :AKP de böyle yalnlarla iktidar olmadı?Hem de milletin gözünün içine baka baka Ne yazıkki %60 alması gerekirken %47 aldı ...yine de Türkiye de epey bir gelişme var.

Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın...

box aguvel2 :askeri geçim indirimi bizim ana sütü gibi hakkımızı bile iktidar basını maaş artışı olarak göstermiş ya... pess doğrusu..ne diyelim.

box kori :Medya insanları yanlış bilgilendiriyor.Kaç tane 9/1 öğretmen evli 2 çocuklu ve eşi çalışmıyor.Eşim çalışıyor 6/2 si bir sınıf öğretmeniyim aralık ayında 930 ytl maaş aldım.Ayıp gerçekten...

box batak :arkadaşlar bu palavraları gerçek sananlar var demek...

box nejat :ben de bir öğretmenim verilen rakamlar gerçek dışı malesef...

box göçmen : BEN 28 YILLIK ÖĞRETMENİM 1/4. DERECEDEYİM 2007 ARALIK MAAŞIM 1070 YTL

box :ben 5/3de bir öğretmenim ,şimdiye kadar maaşım 950 YTL yi geçmedi. bu yalanları kim ,neden uyduruyor?

box hasan :ben 5/1 ' im. 942 YTL eşim 6/3'ü.... 927 aralık 2007 maaşımız

box öğretmen :4/ 2 siyim. okula bu ay alacağımız maaş listesi geldi. yukarıdaki tabloya göre 1300 ün üzerinde almam gerekiyor. ama tam olarak 1107 lira alacağı . sayın dersimiz.com yetkilileri hiç olmazsa siz halkı yanıltmadan doğruları söyleyin. bakanımız dahil herkes karşımızda siz bari bunu yapmayın. anlamadığım herkesin öğretmenden alacağı ne allah aşkına. emniyet personelini korur genel kurmay korur sağlık bakanlığı korur ...bi şey demiyorum en güzeli bu...ama sayın bakan korumuyorsanda allah aşkına bizi sen bari adam yerine koy artık......

box :hakkaten pes yetkililer kimi kandırıyooooo

box Kamil ÖZDEMİR :Ben Çanakkale'de görev yapıyorum.(9/1)Net maaşım 911 ytl bu hesaplamalar palavradan başka birşey değil.

box memur vatandaş :bir arkadaşımız ulaş rumuzlu dostumuzu "bay muhalefet" ilan ederse ilk tebrik benden. kime oy vereceğimizi ona soracak değiliz herhalde. ulaş bey hala 22 temmuz hezimetini yaşıyor galiba. yakında seçim var. ödeşiriz ulaş bey.

box Murat :Bende diğer meslektaşlarıma katılıyorum. Gerçektende ayıp. Doğruları yazmaktan neden çekiniyorsunuz. Bize destek çıkamayacaksa ben Sayın bakanımıza istifa etmesini öneririm.

box mesut :SENDİKA BAŞKANLARI 2+2 Yİ DUYDUKLARINDA KARDEŞİM BİZ SİZDEN ZAM FİLAN İSTEMİYORUZ.BUYRUN BUNU HAMAM PARASI YAPIN DESELERDİ YÜREĞİMİN YAĞI ERİRDİ.MAALESEF BUNLAR HEP KUMKUMA.AYNI TİYATRONUN OYUNCULARI.YILIN SON DÖRT AYINDA VERGİ DİLİMİNE TAKILMIŞIM.DÖRT AYDA MAAŞIMDAN 200 YTL KESİLDİ.BEN BUNLARDAN BİR ŞEY İSTEMİYORUM ARKADAŞ.MAAŞ BUNLARIN OLSUN DEVLET DE VATAN DA...BİR BAŞKA İŞ BULSAM BİR AN BİLE DURURSAM NAMERDİM.KEMAL UNAKITAN VEYA BAŞBAKAN GELSİN DE BU MAAŞLARLA GEÇİNSİNLER BEN DE GÖREYİM.LANET OLSUN....SİZ DE BİR ŞEY İSTEMEYİN.HAKSIZDAN HAK İSTEMEK KADAR GÜLÜNÇ BİR ŞEY VAR MI Kİ???!!!

box samsunlu :Arkadaşlar bu maaşlar doğru.Evli ve iki çocuk sahbi olanlar için geçerli.Ben aynısını alıyorum.Ben 2. derecenin 1. kademesindeyim. uzmanım maaşım 1440 ytl. sizin maaşlarınızda bir anormallik var ozaman.maaşlarınzı kim yapıyorsa eksik olabilir.araştırmanızı tavsiye ederim.hakknız zayi olmasın.

box veli :öğretmen maaşları nezaman iyileşecek

box Adem :o tablodaki rakamlarda ne maaaş aldım nede zamla birlikte alacağımı sanmıyorum.

box Mehmet Ali :Arkadaşlara katılyorum. Memur maaşları verilirken öğretmen 1/4 gösterilir, Polis veya hemşire verilirken 9/1 gösterilir. Çünkü öğretmen haketmiyordur. Diye düşünülür sanırım. Bu ayki maaş ilstesi geldi ben de bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum.4/3 eşi çalışmayan üç çocuklu bir öğretmenim listeye göre 1.318 ytl alacakmışım. Kesin fazla ödedik diye geri alırlar. Hadi hayırlısı

box çelikay :Bakın herkes size yalan söylüyorlar diyorlar,evet bence de siz yalan söylüyorsunuz.bu kadar para almıyoruz yani.bu yalanı söylerken utnmadınızmı?Bir daha yalan söylemeyin lütfen.

box Can :maaşlarımıza yüzde 4 gibi zam yapılıyor fakat yıl içersinde belli dönemden sonra yüzde beşlik bi vergi dilimi kesintisi adı altında garibim öğretmenlerden kesintiler yapılmakta,neymiş efendim yıl içerisinde yüzde dörtlük biz zam yaptık diyerek kanal kanal konuşulmaktadır.halbuki o yüzde beşlik dilim yıl içerisinde verilen bütün zamları alıp götürdüğünü görmüyormusunuz?lütfen gözünüzü ve kesenin ağzını açın.

box Tuncay :Mesut kardeşim kadar doğrusunu kimse söylemedi, Allah kimsenin rıskını başka kulların iki dudağının arasına tıkamasın; aslanın ağzından almak daha onurludur. Bıraksak bırakırız aslında ama... niye bırakmıyoruz bilmem.

box HACKER :YİRMİ BİR YILLIK ÖĞRETMENİM BİRİN İKİSİNDEYİM UZMAN ÖĞRETMENİM SÖYLENEN MAAŞIMI BU AYDA ALAMADIM

box HOBBİT-FRODA-ARAGORN :BEN BİR ÖĞRETMEN ÇOCUĞUYUM ANNEM DE BABAM DA ÖĞRETMEN VE HALA MAAŞ ALAMADIM

box önder özdemirci :bu maaşarı hyazinemi hesaplıyor kasadaki paraya göre hesaplıyor herhalde milletin cebine giren para bunun anca yarısı

box önder özdemirci :4/b kapsamında olan eşim sözleşme imzalarken 1.237 ytl ye imza attı. Ama gelir vergisi damga vergisi ssk kesintileri diye diye net maaşı 850 ytl ye indi ama orda 657/4-b ünvanındakilerin en az 2,241 ytl aldığını söylüyorlar. aradaki farka bakın yahu ne kadar komik

box CEMAL :6/3 DERECE/KADEMEYE SAHİP,EVLİ, EŞİ ÇALIŞMAYAN VE BİR ÇOCUĞU OLAN ÖĞRETMENİM. 15/01/2008 TARİHİNDE HESABIMA 1.130 YTL YATTI. HESABI SİZ YAPIN

box Hakan :Ben 1/4 ÜNDEYİM VE 1.322 YTL ALIYRUMM EŞİM ÇALIŞMIYOR EVET EKSİK YZMIŞLARRR, HESABI EKSİK VERMİŞLER

box memur vatandaş :9- 1 öğretmeni 1156 ytl göstermiş. bu rakamı alan öğretmen varsa bu gün istifa ederim.

box graviton :Samanyolu ,kanal 7 vb. televizyonları izlerken doğrusu pes dedim. her şeyin bir ölçüsü var. bu hesapları kim yapmış merak ettim.10 yıllık öğretmenim burda bahsadilen maaşı henüz alamadım.tamam hükümet yandaşısınız anladık. Ancak biraz daha kalite...

box MEHMET LILI :Bir eğitim sitesi olarak öğretmenlerin eline geçen miktarı en düşük kademeden en yüksek kademeye kadar yansıtabilir misiniz?

box hobbidi :ögretmenlerle ilgili bir sitenın öğretmen maasını bılmemesı yada abartması cok üzücü . 9-2 si öğretmenım ocak bodromda 1032 ytl yazıyo . burda 9-1 öğretmen maaşı 1156 ytl nasıl bır hesaplama arkadaslar bu biri anlatsın

box khjhm :aile yardımı + 1/4 ü vay ne ne inandırıcı ama dimi

box Tahsinefe :Bu üfürme haberleri Allah aşkına ne amaçla yapıyorsubnuz.Ben3 ün 3 ü öğretmenim maaşım sizin yazdıklarınızdan daha az. Sonrada vatandaş çıkıyor bu öğretmenlerin gözü doymuyor her dönem zam alıyorlar.Arkasından bindir zammı. Alacağımız maaşları bir tv kanalı çıksın Allah aşkına objektif olarak açıklasın Bizde o kanalı baştacı edelim.Yazık yazık bu insanlara biraz insaf diyorum.İnsafınız varsa .SAYGILARIMLA...

box ulaş :eleştirirsiniz,,,ama seçimde yine akepeye oy verirsiniz...

box Komşu Muallim :Ben 5-2 iki çocuklu eşi çalışmayan biri olarak 1188 ytl alıyorum,diğer arkadaşlarda yazarlarsa seviniriz

box nahide :kunut fonları mız ödenecek mi

box hemşire adayı :arkadaşlar anlıyorum maaşlarınız yetersiz geliyo ama diğer meslek grubundaki arkadaşlarla karşılaştırmanız çok anlamsız her meslekte olduğu gibi kesintiler olacaktır yalnız mesai saatlerini bir kez daha gözden geçiriniz özelde çalışıyorsanız ayrı ancak devlette nöbet gece mesaisi acil duruma müdahele gibi sorunlarınız yok bir çogunuzun haftasonlarınız ve yaz tatilleriniz var bunları düşünüp biraz daha objektif olun meslek gruplarında 16 sa çalışan arkadaşlarımız var bilmiyorum bilginiz varmı ama...ben de hoşnut değilm bu koşullardan ama daha düzgün eleştirelim

box Gece Bekçisi :Arkadaşlar çok kutsal bir mesleğiniz var.Eğitiyor-öğretiyorsunuz ama düşük olan maaşlarınızı diğer meslek gruplarınla özellikle Polislerle hiç kıyaslamayın bence.Lise mezunu Polis şukadar alıyor biz neden bukadar diyorsunuz ama siz evinizde yatarken,haftasonları,resmi tatillerde,özel günlerde,sadece gündüz ve ektra görevlerde harcırahlı çalışırken Polislerin yıllık 30 gün hariç çoğu zaman hafta tatili bile olmuyor.Can tehlikesi de cabası.

box kimse :arkadaşlar ben 5 yıllık üniversite mezunu bir hemşireyim ünivrsite hst calışıyom niyeyse bizim maaşlar zamlanacagına daha azaldı bileniniz varmı neden böyle bide niye üniversite mezunlarının maaşları hicbir yerde yazmıyor ayrıca hazırlık okuyanlara ek ödeme yapılıyor mu?cevap verirseniz sevinirim

box :ben 5/2 bir öğretmenim ama temmuz zammından önce 1.85 ytl maaş almaktaydım. nasıl oluyorda tablodaki oranlara bakınca görünen manzara bu kadar çelişkili olabiliyor. bu ay aldığım maaş ise içinde ders ücretim alanda vardır muhtemelen 1.238 ytl. bu oranlar ya gerçek değil yada biz öğretmenler uyutulmaya çalışılıyoruz.

box eyüp :Benim derecem 4/3 eşim çalışmıyor 3 çocuk sahibiyim ağustos 2008 de her hangi bir ek yok aldığım maaş zamla birlikte 1450 ytl idi saygılar

box sekici :yalancı bu hükümet YALANCI

box Hasan DEMİREL :Bir Türlü şu işi anlayamadık bu milli eğitimde çalışan şeflere cezamı kesildi yoksa bu işi yapanlar bilmiyormu,biz bu denge tazminatını niye alamadık sendikalar uyuyormu,bizim suçumuz ne bu nasıl adalet öğretmen eğitim öğretim tazminatını alır,denge tazminatını alır,eğitime hazırlık ödeneği alır bizde tatil yok bir şey yok gece gündüz iş yetiştireceğim diye uğraş dur bize 250 lirayı çok gördüler bu nasıl adalet bu ne biçim iş bunu anlayamadık anlayan varsa bu cevap versin hakkmızı nerede arayacağız.saygılarımla

box tolga :ben şu memurları anlamıyom en çok parayı onlar alıyor en çok ta onlar aglıyor..bu paranın yarısını alamayan özel sektör sizin agladıgınızın yarısını almadan sizin aglamanızın 10 da 1 ini aglasa anında işten atılır...siz zaten çok kazanıyorsunuz..istediginiz her zam benim 3 kuruşluk kazancıma gelecek yeni vergi demektir...İNSAFFFF

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu İş görüşmelerinde başarı için 5 kritik ipucu

Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları

Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Güncel Eğitim Haberleri