Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Özel dershaneler tarih olacak eğitim haberi

eğitim haberleriÖzel dershaneler tarih olacak

irfanerdogan.jpg Erdoğan, "İddia ediyorum, yakında eğitimin merkezi okul olacak. Veliler, dershaneye gerek olmadığını bu yıl tam anlamıyla görecek" dedi.

Anadolu liseleri, fen liseleri başta olmak üzere sınavla öğrenci alınacak ortaöğretim kurumlarına girişte, öğrencinin okuldaki başarısının büyük etkisi olacağını söyleyen Prof. Erdoğan, "Şimdiye kadar yapılan sınavlarda, veliler çocuklarının okulun dışında başka becerileri, başka teknikleri kazanma konusunda bir telaşı vardı. Öğrenci fen bilgisi, matematikle ilgilendiği kadar sınav tekniğiyle de ilgileniyordu. Çok kısa sürede birtakım teknikleri kavrayıp, soruyu doğru cevaplama, hızlı soru çözme gibi okul dışında kazanılan tekniklere yöneliyordu. Öğrenciler bunun için dershaneye gidiyordu. Yeni sistemde ise öğrenci sadece okulunda aldığı derslerle bu açığı kapatacak" dedi.

YABANCI DİLE İLGİ

Prof. Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Okullarda yapılacak olan ortak sınavlar ve değerlendirmenin yüzlük puan sistemi üzerinden yapılması, her bir sınavda sorulacak soruların dengeli bir şekilde dağılımına imkán sağlayacak. Aralık ayında yapılan deneme sınavındaki makul soruların öğrenciye güven vereceği konusundaki öngörülerimiz bu pilot uygulamayla ortaya çıkacak. Ayrıca şimdiye kadar yabancı dilden OKS sınavlarında soru olmadığı için yabancı dil ihmal edilirdi. Ancak bu yeni sistemle birlikte yabancı dile olan ilgi de artacak."

tag Özel dershaneler tarih olacak

7.1.2008 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ağız Kokusu Nasıl Engellenir? Ağız Kokusu Nasıl Engellenir?

İdeal kilo hesaplama formülü İdeal kilo hesaplama formülü

Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler Sabancıdan başarı için altın tavsiyeler

Güncel Eğitim Haberleri