Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB'den çalışan velilere kolaylık eğitim haberi

eğitim haberleriMEB'den çalışan velilere kolaylık

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), çocuk sahibi olduktan sonra kadınların çalışmayı bırakmasını engellemek amacıyla hazırladığı "Çocuk Kulüpleri" uygulaması, 2008 yılı başında hayata geçiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), çocuk sahibi olduktan sonra kadınların çalışmayı bırakmasını engellemek amacıyla hazırladığı "Çocuk Kulüpleri" uygulaması, 2008 yılı başında hayata geçiyor.

Mevcut anaokullarının veya anasınıflarının bünyesinde oluşturulacak kulüplerde, 3-5 yaş arası çocuklar saat 19.00'a kadar kalabilecek. MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü 2008 yılında anaokulu öğretmeni alımı yapacak.

MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, çalışan velilere kolaylık sağlanması amacıyla gündeme getirilen "Çocuk Kulüpleri' uygulamasının 2008 yılı Ocak ayı itibariyle başlayacağını duyurdu.

İnanlı, söz konusu çalışma ile artık çalışan kadınların, iş hayatını bırakmasına gerek olmayacağını söyledi.

Çocuk Kulüpleri ile çocukların ücret karşılığında eğitim etkinliklerine katılması öngörülüyor.

Proje ile özellikle anaokulundaki veya anasınıfındaki eğitim tamamlandıktan sonra çocuklarını ‘nereye' bırakılacağı sıkıntısı ortadan kaldırılacak. İnanlı, çalışan kadınların bir kısmının çocuk sahibi olduktan sonra işlerini bırakmak zorunda kaldığına işaret ederken, "Bu uygulama ile çalışan kadınların çocuklarına bakmak amacıyla işlerini bırakmasının önüne geçeceğiz" dedi.

-OCAK AYINDA AÇILIYOR-

Çocuk Kulüpleri'nin 2008 yılı Ocak ayı itibariyle açılacağını kaydeden İnanlı, anaokulları ve anasınıflarında yeterli sayıda başvuru gelmesi halinde çocuk kulüplerini kuracaklarını anlattı. Kulüpleri ile çocukların bakımının yayılmasından çok eğitimlerinin de yapılabileceğini söyleyen İnanlı,"Çocuk kulüpleri kurmamızdaki amaç, çalışan annelerin çocuklarının, anaokullarındaki eğitim sürecinden sonra da sağlıklı bir ortamda bakım ve eğitimlerinin devam etmesini sağlamak" dedi. diye konuştu.

-MEB, 2008 YILINDA ANAOKULU ÖĞRETMENİ ALACAK-

Çocuk kulüpleri uygulamasından yararlanmak isteyen veliler saat karşılığı ücret ödeyecek. Ücret miktarı henüz belirlenmezken, fiyatın cüzi olacağı belirtildi. Kulüplerde görev yapacak öğretmenlerin ücretlerinin de bu yolla karşılanması hedefleniyor. Kulüpler 3-5 yaş grubu çocuklara yönelik olacak. Kulüpler velilerin talebine göre açılacak ve bir kulübün açılabilmesi için en az 10 çocuğun kayıt yaptırması gerekecek. Kulüplerinin saat 19.00'a kadar açık olması planlanıyor. Çocuk kulüplerinde öncelikle mevcut kadrolu öğretmenler, ihtiyaç halinde ise usta öğreticiler görevlendirilecek. İnanlı, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü'nün ihtiyaçları karşılamak amacıyla 2008 yılında öğretmen alımı yapacağını da duyurdu

Anka

tag MEB'den çalışan velilere kolaylık

29.12.2007 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (6 yorum yazılmış)

box buğra :YAHU BEN ANLAMIYORUM NEDEN BİZ ÇALIŞAN ANNELER İÇİN BİŞEYLER YAPILIYO NEDEN KARŞI CIKIYOSUNUZ ANLAMIYORUM BEN OĞLUMA YETERLİ EĞİTİM VEREMİYORUM BÜTÜN AVRUPA BUNU UYGULUYO BİZ NEDEN UYGULAMIYALIM VE BAŞARIYLA SONUÇLANIYO NEOLU HERŞEYE KARŞI ÇIKMAYIN UNUTMAYINKİ OKADAR COK ANNNE MADURKİ ÇOCUĞUNU İYİY BİR YERE BIRAKAMIYO KREŞLER VAR DİYOSUNUZ KREŞ FİYATLARINDAN HABERİNİZ VARMI? BUNUN YANI SIRA BİRSÜRÜ USTA ÖĞRETİCİ VAR PİYASADA İŞSİZ ONLARADA İŞ İMKANI NEOLUR ELİNİZİ VİCDANIZA KOYUN ÖĞLE YOTUM YAPIM SİZLER HİÇ AÇ KALMADINIZ GALİBA

box eser :harika bir bakan. öğremenden başka herkese faydası dokunuyor. birazda öğretmenlerine sahip çıksa nekadar güzel olacak.

box ANASINIFI :BEN BİR ANASINIFI ÖĞRETMENİYİM VE UYGULAMANIN BAŞARILI OLCAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ 6 YAŞINA KADAR EN İYİ EĞİTİMİ ANNE BABA VERİR.VE BUĞRA HANIMIN YORUMU ÖRNRK VERDİĞİ AVRUPADA ÇOCUKLARIN YÜZDE KAÇI ÇOCUK ANNE BABA OLUYORLAR VE KAÇ YAŞINDA MADDE BAĞIMLISI OLUYORLAR VE NASIL AİLE İLİŞKİSİ VAR BİLİYOR MUSUNUZ.BU KONUDA BEN KESİNLİKLE AVRUPANIN ÖRNEK VERİLMESİNE KARŞIYIM.ÇOCUĞA BAKAMAYACAKSAK LÜTFEN YAPMAYALIM.

box Nagehan :Ben işsiz bir usta öğretici olaraktan çok sevindim inşallah bu haber gerçekleşir

box nes :ben bir anasınıfı öğretmeni olarak,bu habere hiçte sevinmedim.bende anneyim,saat 7ye kadar okulda durmak istemem,bunlar şimdibizi zorunlu tutarlar,ikinci bi öğretmen falan tutmazlar,ucuz yollu bizleri çalışırmak isterler.keşke doğru bi uygulama yapsalarda,bizde mağdur olmasak...

box özlem :benc çok iyi olur inş.şubat atamalarında anasıfı öğretmeni fazla alarak gösterir........

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok? Çikolatanın faydası mı,zararı mı çok?

İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir İki dil bilmek bunama riskini azaltabilir

Güncel Eğitim Haberleri