Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

25 bin 83 öğretmen açığı var eğitim haberi

eğitim haberleri25 bin 83 öğretmen açığı var

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 25 bin 83 öğretmen açığı olduğunu, ancak norm kadro fazlası 12 bin 278 öğretmen bulunduğunu bildirerek, ''Bu nedenle gerçek öğretmen ihtiyacı 12 bin 805'tir'' dedi.

Çelik, DSP İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert'in, öğretmen ihtiyacına ilişkin soru önergesini cevaplandırdı.

Resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının emekli, istifa ve benzeri nedenlerle boşalan kadrolar ile bütçe imkanları gözönünde bulundurularak kadroların tahsis edildiğini belirten Çelik, atamaların KPSS puan üstünlüğü esasına göre, bilgisayar ortamında, ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına yapıldığını belirtti.

Hüseyin Çelik, ''Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarımızın Eylül 2007 itibariyle öğretmen ihtiyacı 25 bin 83 olmakla birlikte bazı alanlardaki norm kadro fazlası konumunda bulunan 12 bin 278 öğretmen dikkate alındığında gerçek öğretmen ihtiyacının 12 bin 805 olduğu görülecektir'' dedi.

-ATAMA YÖNETMELİĞİNİN DURDURULMASI-

Danıştay tarafından atama yönetmeliğinin bazı maddelerinin yürütülmesinin durdurulduğunu anımsatan Çelik, şunları kaydetti: ''Bakanlığımız yargı kararlarının gereklerini geciktirmeksizin yerine getirerek uygulamıştır. Ancak, eğitim ve öğretimin aksatılmadan sürdürülebilmesi bakımından, yargı kararları doğrultusunda ataması iptal edilen yöneticilerden boşalan eğitim kurumlarına, asaleten atama yapılıncaya kadar ilgili mevzuatı çerçevesinde görevlendirmeler yapılmıştır

AA

tag 25 bin 83 öğretmen açığı var

29.12.2007 tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box ayşe :dekoratif sanatlar öğretmenliğinden ne zaman atama yapacaksınız çok merak ediyorum

box Fenci :resmen bizimle dalga geçiliyo.ücretli öğretmenliği bırakacam.belki bizim yerimize birileri atanır.anladığım kadarıyla eğitim bitirilmeye çalışılıyo.acaba neden?yoksa insanlar artık düşünemesinler diye mi?

box ismail :Alsın da bi kaç bin yandaşını daha okulda bürolara formatör öğretmen adı altında yatırsın...Dünyanın ek ders ücretini ödesin.Gerçek çalışan öğretmenlerin de ek ders ücretini kessin...Helal olsun..Ne güzel yapıyor bu işler...Formatör öğretmen denilen ve akşamlara kadar yatan dünyanın ek ders ücretini alan bu arkadaşların eğitim öğretime ne faydası var? bilen varmı?...Neye göre görevlendiriliyolar?ben biliyorum da...yazıklar olsun.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci karnelerini aldı 18 milyon öğrenci karnelerini aldı

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye! Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye!

Keçiboynuzu ve pekmezinin yararları Keçiboynuzu ve pekmezinin yararları

Günün hangi saatinde ne içmeli? Günün hangi saatinde ne içmeli?

Güncel Eğitim Haberleri