Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor eğitim haberi

eğitim haberleri''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor

karne.jpg İlköğretim öğrencilerinin davranışlarını değerlendiren ölçütler değiştirildi. İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde bulunan öğrencilerin ‘Büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi' 'trafik kurallarına uyma alışkanlığı' ve 'bağımsız olarak iş yapabilme becerileri'nin değerlendirilmesi konuları kaldırıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi gazetede yayımlanan 'İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'e göre artık öğrencilerin ‘Büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi' konusu öğretmenler tarafından değerlendirilmeyecek. Değerlendirmeye alınan konular arasından ayrıca trafik kurallarına uyma alışkanlığı ve bağımsız olarak iş yapabilme becerileri konuları da kaldırıldı.

Bugün resmi gazetede yayımlanan İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ilköğretim öğrencilerinin davranışlarını belirleyen ölçütler değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 43. maddesinde yer alan "Öğrenci davranışları, sınıf öğretmeni veya şube rehber öğretmeni tarafından "Pekiyi", "İyi", "Orta" üzerinden değerlendirilir ve karnelerinde gösterilir. Bunlar sınıf geçmede dikkate alınmazö maddesi, "İlköğretim okullarının 1 ve 2 nci dönemlerinde her öğrencinin davranışları, belirlenen ölçütler dikkate alınarak 1, 2, 3, 4 ve 5 inci sınıflarda aynı sınıfta ders okutan diğer öğretmenlerin de görüşleri alınarak sınıf öğretmeni tarafından, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda ise şubede ders okutan ders öğretmenlerince değerlendirilir" olarak değiştirildi.

Öğrencilerin değerlendirmeye tutulduğu konular arasında yer alan, büyüklerine karşı saygısı, küçüklerine karşı sevgisi, trafik kurallarına uyma alışkanlığı, bağımsız olarak iş yapabilmesi ve serbest zamanları değerlendirme alışkanlığı konuları değerlendirme dışı bırakıldı. Değerlendirmeye alınan konular arasına ise okul kültürüne uyum, ortak değerlere uyma ve kendini tanıma konuları eklendi.

Davranış ölçütlerine göre öğretmenler tarafından verilen notlar ise artık ‘e-devlet' sistemine de uyularak e-okul sistemine aktarılacak. Davranış notu ve puanı hesaplamaları da sistemde yapılacak.

ANKA

tag ''Büyüklere saygı'' karneden çıkıyor

28.12.2007 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Havuç Suyunun Faydaları Havuç Suyunun Faydaları

Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor Demir eksikliği öğrenciyi başarısız yapıyor

Güncel Eğitim Haberleri