Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Parayla kitap aldıran öğretmene ceza eğitim haberi

eğitim haberleriParayla kitap aldıran öğretmene ceza

kitaplar.jpg Manisa'daki Cumhuriyet Anadolu Lisesinde, Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz verdiği İngilizce kitap yerine öğrencilerden 120 YTL tutarındaki kitabı almalarını isteyen 4 İngilizce öğretmenine, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğünce uyarı cezası verildi.

Manisa Milli Eğitim Müdürü Hasan Özdemir, uygulamadan, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrenci velilerinin şikayeti üzerine haberdar olduğunu bildirdi.

Özdemir, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Müdür Vekili Gürol Sertaş'tan bilgi aldığını, İngilizce öğretmenlerinin öğrencilere bedeli 120 YTL olan kitabı "zorunlu olarak aldırdığını öğrendiğini" söyledi.

Velilerin şikayeti üzerine araştırma yaptıklarını belirten Özdemir, şöyle konuştu:
"Kitapların alınmasının zorunlu hale getirildiği şikayeti doğrulandı. Müdür vekili Gürol Sertaş'ı dinlemeyen İngilizce öğretmenlerine uyarı cezası verildi. Öğretmenlerin böyle bir işe kalkışacaklarına ihtimal bile vermiyordum. Bakanlığın bu konuda genelgesi mevcut. Genelge hakkında açıklamalar, okul müdürlüklerine gönderilmişti. Gerçekten de okulda böyle bir uygulama olduğunu öğrendim. Devletin verdiği İngilizce kitapları yerine, öğrencilerden 120 YTL tutarında kitap alınmasını istemişler. Okuldaki bu uygulamayı hemen durdurdum ve okul idaresini resmi yazıyla da uyardım. Öğretmenlerin paralı kitap tavsiye etmesi doğru değildir. Uygulamayı kabul etmemiz mümkün değil. Okul Müdür Vekili Sertaş'ın İngilizce öğretmenlerini uyardığını öğrendik. Öğretmenlerin bu uyarıya kulak asmaması düşündürücü."

tag Parayla kitap aldıran öğretmene ceza

13.10.2007 tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor

Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat! Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat!

Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye! Bağırsak tembelliğine çözüm 8 tavsiye!

Güncel Eğitim Haberleri