Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB den yeni yönetici atama yönetmeliği eğitim haberi

eğitim haberleriMEB den yeni yönetici atama yönetmeliği

3.jpg Danıştay 2. Dairesinin 13 Nisan 2007 tarihli "Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği"nin bazı düzenlemelerinin yürütmesini durdurması üzerine, bakanlıkça yeni bir yönetmelik hazırlanıyor.

Yönetmelik taslağında eğitim kurumlarının daha önce 4 olan yönetim kademeleri 5'e çıkarılıyor. Buna göre, birinci kademeyi "Eğitim kurumları müdür yardımcılığı", ikinci kademeyi "Eğitim kurumu müdür başyardımcılığı", üçüncü kademeyi "C tipi eğitim kurumu müdürlüğü", dördüncü kademeyi "B tipi eğitim kurumu müdürlüğü" ve beşinciyi kademeyi ise "A tipi eğitim kurumu müdürlüğü" oluşturacak.

Atamalarda, kariyer ve liyakatin esas alınması, norm kadro esaslarının göz önünde bulundurulması, hizmet gereklerinin ve puan üstünlüğü ile kamu yararının birlikte dikkate alınması temel ilkeler olacak.

Doğrudan bakanlığa bağlı eğitim kurumlarının yöneticilikleri ile öğretmen evi ve akşam sanat okulu müdürlüklerine, Anadolu statülü eğitim kurumları, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ve spor liseleri yöneticiliklerine öncelikle bu eğitim kurumlarında görev yapan ya da yapmış olanlar arasından atama yapılacak. Ancak bu şartları taşıyan aday bulunmaması durumunda diğer eğitim kurumlarında görev yapan adaylar arasından da atama yapılabilecek.

Taslak yönetmelikte de müdür olarak (C) tipi eğitim kurumu müdürü olarak atanacaklarda, eğitim kurumu yöneticiliklerinde en az 1 yıl görev yapmış olmak, (B) tipi eğitim kurumu müdürü olarak atanacaklarda, eğitim kurumu yöneticiliklerinde en az 2 yıl görev yapmış olmak ve (A) tipi eğitim kurumu müdürü olarak atanacaklarda eğitim kurumu yöneticiliklerinde en az 3 yıl görev yapmış şartı aranacak.

Yönetmeliğin taslak haline BURADAN ulaşabilirsiniz
AA

tag MEB den yeni yönetici atama yönetmeliği

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz 100 aktivite Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz 100 aktivite

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat ! Diyet Ve Gazlı İçeceklerde Depresyon Riskine Dikkat !

Güncel Eğitim Haberleri