Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Din dersi için komisyon toplanıyor eğitim haberi

eğitim haberleriDin dersi için komisyon toplanıyor

ogretmen.jpg Komisyonda devlet bakanları Mehmet Aydın, Sait Yazıcıoğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu yer alıyor.

Komisyon bazı alternatifler üzerinde çalışacak. Bunlardan ilki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin zorunlu olması, ancak bu dersi almak istemeyenlerin muaf tutulması. Bir başka alternatif ise dersin ikiye ayrılması. Buna göre, din kültürü dersi zorunlu tutulacak. Din eğitimi ise ayrı bir ders olarak okutulacak ve seçmeli olacak.

Komisyon anayasadaki mevcut düzenlemenin korunması üzerinde de duracak. Anayasadaki 24'üncü maddeye göre, din kültürü ve ahlak öğretimi zorunlu. Bunun dışındaki din eğitimi ise kişinin kendi isteğine bırakılıyor.

Konuyla ilgili soruları yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, uzmanların görüşünün alınması gerektiğini söyledi. Çiçek, "Tartışma sağlıklı bir ortamda yapılmalı, şu elden gidiyor, bu elden gidiyor diye bakılmamalı" dedi

haber7

tag Din dersi için komisyon toplanıyor

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box öğretmen :Din dersi seçmeli olmalı, istemeyene zorla güzellik olmaz. "Dinde zorlama yoktur." Ya da Liselerde 1 ve 2. sınıflarda genel dinler tarihi zorunlu olabilir. Ama dini öğrenmek isteyenlere de 3 ve 4. sınıfta 2 şer saat SEÇMELİ olmalı, velisinin ve öğrencinin isteğine bağlı olmalı. Zaten son sınıflarda öss ye yöneliniyor. Zorunlu olmasının psikolojik etkisi olumsuz olmaktadır. Din özel bir durumdur. Özel dersler mecbur olmamalı.

box SerkanAK :DİNİ NEDEN ZOR VE BASKI İLE TÜRKİYEDE YAŞAYANLARA ÖĞRETME GEREĞİ DUYULUYOR.DİN EĞİTİMİ YERİNE NEDEN BİLİM ÖĞRETİLMİYOR. YOKSA BİRİLERİNİN DİNE KARŞI BİLİM ÖĞRETİLDİĞİNDE RAHATI MI KAÇIYOR,KAZANÇLARIN DA EKSİLME Mİ OLUYOR VEYA KİRLİ DÜZENLERİ Mİ ETKİLENİYOR.ARTIK BIRAKIN DİNİ KAZANÇ VE POLİTİKAYA ALET ETMEYİ DİN BİR İNANÇTIR. İNANÇLARDA ZORLAMA OLAMAZ O İNANCI ÖĞRENMEK İSTEYEN ÖĞRENİR ÖĞRENMEK İSTEMEYEN ÖĞRENMEZ.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır Uykusunu Alamayan Çocuk, Matematikte Zorlanır

Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor Bu sebzeler insan ömrünü uzatıyor

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

Güncel Eğitim Haberleri