Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Lise müdürü görevden uzaklaştırıldı eğitim haberi

eğitim haberleriLise müdürü görevden uzaklaştırıldı

okul.jpg İzmir'in Selçuk Anadolu Lisesi Müdürü Yakup Atasever'in, yazılı talimatı yerine getirmediği ve eğitimi engellediği iddiasıyla görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.
Selçuk Kaymakamlığından alınan bilgiye göre, Okul Müdürü Yakup Atasever'in, devlet memuru olan babası Bingöl'e tayin olan bir öğrencinin naklini vermediği öne sürüldü.

Bingöl Anadolu Lisesine çocuğunun naklini isteyen babanın, bir arkadaşını okula göndererek talepte bulunmasına ''kendisinin gelmesi gerektiğini'' belirterek itiraz ettiği iddia edilen Atasever'in, velinin Bingöl noterliğinden gönderdiği vekaletnameyi de sahte olup olmadığı konusunda araştırmak istediği öne sürüldü.

Velinin, Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne olayı bildirmesi üzerine Selçuk Kaymakamlığının, öğrencinin Bingöl'e nakil edilmesi için yazılı talimat gönderdiği ancak, müdürün işlemi yine yapmadığı öne sürüldü.

Atasever, bunun üzerine ''yazılı talimatı yerine getirmediği ve eğitimi engellediği'' gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı. Atasever'in durumuna ilişkin kararın, müfettiş raporları doğrultusunda verileceği bildirildi.


AA

tag Lise müdürü görevden uzaklaştırıldı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box MUHTEŞEM URFALI(RAMO) :boş sala biri gelir biri gider ama kımseye de haksızlık yapılmasın ona göre herkes adımını düzgün atsın sonuçta biz okumaya onlarda okutmaya çaba gösteriyorlar ok by... serkan atas meçi erdem aptı slm sıze okul sıze emanet ok........

box meçhul :ÖĞRETMENİNE HAKARET EDEN, TACİZ EDEN ,AŞAĞILAYAN MÜDÜRLERİN YANINDA BU ADAMINKİ NEKİ ASIL ONLARIN CEZALANDIRILMALARI LAZIM AMA KİMSE SESİNİ ÇIKARMIYOR,BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YIL YAŞASIN DİYOR.ZATEN DÜNYADA ADALET YOK ZALİMLER DOLU...

box eski öğrencisi :Bu adamdan nefret ediyorum o adam öğretmenlik yapmayı değil yaşamayı bile hak etmiyor benim gibi bir sürü öğrencinin ve öğretmenin hayatını torbalı anadolu lisesinde müdürken mahvetmiştir. Kendi ideolojik fikirlerini insanlara zorla kabul ettirmeye çalışmış karşı gelenlerede elinden gelen her türlü zararı vermiştir

box EBUBEKİR :DUYDUĞUMA GÖRE GÖREVE GERİ DÖNMÜŞ ONUNLA KARŞIT GÖRÜŞTE OLUP BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDA OLAN ÖĞRETMENLERE KOLAYLIKLAR DİLİYORUM.DİKKATLİ OLUN YÜZÜNÜZE GÜLÜP GAYET KİBAR DAVRANIP ARKANIZDAN OLMADIK DOLAPLAR ÇEVİRİR. ÖĞRENCİLERİ BİLE BU UĞURDA KULLANMAKTAN ÇEKİNMEZ. EĞİTİM ÖĞRETİM DİLİNDEN DÜŞMEZ ANCAK UMRUNDA DEĞİLDİR.TOPLANTILARDA KARARLARI KENDİ İSTEDİĞİ GİBİ ALDIRIR.DİKKATLİ OLUN OKUMADAN İMZALAMAYIN.ÇALIŞTIĞI OKULDA HALA İMZALANMAMIŞ KURUL KARARLARI VARDIR.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri

Süt ürünleri nasıl saklanmalı? Süt ürünleri nasıl saklanmalı?

Bu gıdalar kanserden korunmanıza yardımcı! Bu gıdalar kanserden korunmanıza yardımcı!

Güncel Eğitim Haberleri