Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Anaokulları da erken açılacak! eğitim haberi

eğitim haberleriAnaokulları da erken açılacak!

anasnf.jpg ilköğretim birinci sınıflarının okula bir hafta erken başlaması uygulamasının, bu sene anaokulları için de geçerli olacağı açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı bir genelge ile, geçtiğimiz yıl ilk kez uygulanan ilköğretim birinci sınıflarının okula bir hafta erken başlaması uygulaması, bu sene anaokulları için de geçerli olacağı açıklandı. Bu uygulama ile öğrencilerin okul korkularını yenmesi ve okula kolay uyum sağlamaları hedefleniyor.

2007-2008 eğitim yılında uygulama çerçevesinde öğrenciler 10-14 eylül tarihleri arasında okullara davet ediliyor. Milli eğitim bakanlığı genelgesinde öğrencilerin sınıf ve okul öncesi öğrencilerinin öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıması, okul kurallarını öğrenmesi, aynı zamanda evine güvenle gidip gelme eğitimini almasının amaçlandığı kaydedildi.

tag Anaokulları da erken açılacak!

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (7 yorum yazılmış)

box aslıhan :bede 4 yıldır kadrosuz usta öğreticilik yapıyorumm.lisans mezunu olarak bu sıfat altında çalışmak ben ve benim gibi olan arkadaşlarım için gerçekten onur kırıcıı.kpss den de düşük not aldımm.böyle çalışmaktan başka çare yokk.bir an önce kadro verilsinn lütfen.bumu okul öncesi eğitime verdğiniz önemm.öğretmenliğin adı nezamandan beri kadrosuz usta öğreticilik olduu?melek hanımm sizin sorunuza cvap vermek istiyorumm.çocuğunuz un 5-6 yaşında olması lazım anasınıfına alınması için.

box anasınıfçı :arkadaşlar bende köyde anasınıfı öğretmeniyim müdür sayıı doldurmak için 2005li bile kaydetmiş.benim 7 öğrencim var sınıfımı kapatmıyolar ama bide anasınıfında taşımalı öğrenci almak varmı sınıfıı kapattırmma hakkım varmı bişey yapabilirmiyim?

box zehra :zorumlu egitimim cok güzel olmuş ama bence bir haksızlık var 32 plot ilde gecerliymiş bu nasıl işya diger yerlerde mecburi istanbul v.s mecburi deyil ben ist oturuyoruyorum vakat yolayamıyorum eskişehirde ablam var yooluyo orda mecruymiş ya hep ya hic haksızlık deyilmi arkadslar

box ayşe :bence çokiyi ama 5 yaşında mı başlıyor başlıyorsa kardeşim gidecek

box ayşe :bence çokiyi ama 5 yaşında mı başlıyor başlıyorsa kardeşim gidecek

box ali :300 ytl kayıt parası vermrk mecburimi bizden getirmesek kayıt yapmıyorlar

box ali :ana okularının kayıt parası 300 YTL ÇOK 50 YTL OLSUN BUNU VALİLİK BELİRLİYORMUŞ İLGİLENİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Elektrik faturanızın kabarık olmasına engel olun Elektrik faturanızın kabarık olmasına engel olun

Bu gıdalar gözlerinizi koruyor Bu gıdalar gözlerinizi koruyor

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Güncel Eğitim Haberleri