Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmen adaylarının gözü MEB'de eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmen adaylarının gözü MEB'de

3.jpg Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 30 Haziran-1 Temmuz 2007 tarihlerinde lisans adaylarına yönelik gerçekleştirilen ve öğretmen adaylarının da katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları açıklandı.

Sınava giren memur adayları sınav sonuçlarını öğleden sonra ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinden, TC kimlik numaralarını girerek öğrenmeye başladı. 30 Temmuz'da yapılan sınavın sabah oturumuna 309 bin 968, cumartesi öğleden sonra oturumuna 212 bin 928, 1 Temmuz Pazar günkü sınavın sabah oturumuna 65 bin 631, pazar öğleden sonra oturumuna 42 bin 977 aday katılmıştı.

2007-KPSS sonuçları, sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerli olacak. 2007-KPSS, Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetiştirme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadrolar ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına ilişkin kadroları içeren A grubu kadrolar ve öğretmen adayları için yapılmıştı.

Sınav sonucunun açıklanmasıyla öğretmen adaylarının gözü Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmen alımlarına çevrildi. Bakanlığın belirlediği branşlara yapacağı alımlar için önümüzdeki günlerde duyuru yapması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı 10 bini kadrolu 10 bini sözleşmeli toplam 20 bin öğretmen alımı yapacağını daha önce belirtmişti.

haber10

tag Öğretmen adaylarının gözü MEB'de

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Verimli araba kullanmanız için öneriler Verimli araba kullanmanız için öneriler

Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık! Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık!

Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı? Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı?

Güncel Eğitim Haberleri