Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Okullar bir ay geç açılabilir eğitim haberi

eğitim haberleriOkullar bir ay geç açılabilir

celik2.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, su kesintileri nedeniyle Melih Gökçek'in gündeme getirdiği okulların bir ay geç açılması" önerisini değerlendireceklerini ancak son kararın Bakanlar Kurulu'na bırakılacağını söylediler.

Bakanlık yetkilileri, şu ana kadar Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden resmi bir başvuru gelmediğini, geldiği zaman hemen değerlendirmeye alacaklarını bildirdiler. Yetkililer, bu konunun mevzuat boyutu olduğu kadar insani boyutu olduğunu da dile getirerek tüm önerilerin dikkate alınacağını bildirdiler.

Okulların geç açılmasının MEB tasarrufunda olmasına karşın Başbakan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin de bilgilendirilmesi gerektiğini belirten MEB yetkilileri, kapsamlı bir değerlendirme ve çözümün sağlanabilmesi için İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Çevre ve Orman Bakanlığı ile belediyelerin ortak hareket edilmesi gerektiğini kaydettiler.

EĞİTİMCİLER TEPKİLİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Şuayip Özcan da yazılı açıklamasında, Gökçek'in Ankara'da okulların geç açılması önerisine karşı çıktı. Okulların geç açılmasının, kapanış tarihinin Temmuz ayına sarkmasına neden olacağını belirterek, "60 kişilik sınıflarda klima mı vardır ki bu dönemde eğitim öğretim yapılacaktır" dedi.

Özcan yazılı açıklamasında Gökçek'in önerilerini eleştirerek, "tüm okulları, hastaneleri, kamudaki işyerlerini kısacası Ankara'yı, suyu olan yerlere taşıyalım. Susuzluk tehlikesi ortadan kalkınca, küresel ısınma sona erince yeniden Ankara'ya taşınırız. Böylece Ankara Büyükşehir Belediyesi ve yöneticileri sıkıntıya girmemiş olur" dedi.

ANKA

tag Okullar bir ay geç açılabilir

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Öğrenciler için zihin açıcı öneriler Öğrenciler için zihin açıcı öneriler

Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri

Öğrenciler, okul başarısı için bunlara dikkat! Öğrenciler, okul başarısı için bunlara dikkat!

Güncel Eğitim Haberleri