Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik:OKS'de değişiklik söz konusu değil eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik:OKS'de değişiklik söz konusu değil

celik.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, son günlerde özellikle tartışma konusu olan OKS'deki puanlama yanlışlığı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Orta Öğrenim Kurumları Sınavı'nda (OKS) yaşanan yanlışlığın büyütülecek bir şey olmadığını belirterek, herhangi bir değişikliğin olmadığını söyledi.

Bakan Çelik, geldiği Elazığ Havaalanı'nda AK Parti milletvekili adayları il başkanı ve partililer tarafından karşılandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle gidemediği illere Başbakan Yardımcısı ve Dışİşleri Bakanı Abdullah Gül, kendisi ve diğer bakanların gittiğini belirten Bakan Çelik, "Bu kapsamda Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki bir çok ilede ben gittim. Sayın Başbakanımızın mitingi yapamadığı illerede ben gidiyorum. Bu günde bu program çerçevesinde Tunceli'ye gideceğim. Buradaki programımdan sonra ise Van'a geçeceğim." şeklinde konuştu.

Orta Öğrenim Kurumlar Sınavı'nda yaşanan yanlışlıktan dolayı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü'nün gerekli açıklamaları yapacağını belirten Hüseyin Çelik, "Aslında mesele o kadarda büyütüldüğü gibi değil. İlk günde bu açıklamayı yaptım. Bize intikal eden 386 bu anlamda şikayet vardı. Bunun 286'sı Tuzla'da Yunus Emre İlköğretim Okulu olmak üzere Türkiye geneli 5 okulda böyle bir problem görülüyor. Bu 5 okulunda müdürü açığa alınmıştır." dedi.

Özellikle öğrenci ve veliler olmak üzere herkesin emin olması ve yaşanacak paniğin engellemek için Türkiye'deki bütün okullara yeniden inceleme yapılması için genelge gönderdiklerini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Biz kimsenin yanlış yapılmış şeklinde paniğe kapılmaması için Türkiye'deki bütün okullara genelge göndererek hepsinin yeniden ele alıp incelemesini istedik. Kimse mağdur olmayacak, kimseye haksızlık yapılmayacak. Büyük çaplı bir değişiklikte söz konusu değil. 850 bin öğrencinin girdiği böyle bir sınavda'da her hangi bir değişiklik söz konusu değil." şeklinde konuştu.

Daha önce ÖSS'de de bu tür yanlışlıkların yaşandığına işaret eden Bakan Hüseyin Çelik, sözlerini şöyle noktaladı: "Bunlar telafisi olmayan giderilemeyecek problemler değil. Arkadaşlarımız mesele ile ilgileniyorlar. Zaten bu konuda Eğitim Teknolojileri Genel Müdürümüz bir çok televizyona çıkarak meselenin aslını kamuoyuna açıklayacaklar. Bu konuda bir kaç gündür yayın yapan 2 gazetenin genel yayın yönetmeni ilede görüştüm. Mesele dediğim gibidir kimse bu konuda endişeye kapılmasın."

CHA

tag Bakan Çelik:OKS'de değişiklik söz konusu değil

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık! Bilgisayar kullanıcılarını tehdit eden hastalık!

Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları Beyninizi sağlıklı ve formda tutmanın yolları

Güncel Eğitim Haberleri