Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB ten OKS için uyarılar eğitim haberi

eğitim haberleriMEB ten OKS için uyarılar

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, OKS sonuçlarının 9 Temmuz Pazartesi saat 10.00'da açıklanacağı belirtilirken sınava giren öğrencilere tercihlerle ilgili bir dizi uyarılarda bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Nizami Aktürk, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından açıklanacağını bildirdi. Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sınav sonucunun açıklanmasından sonra yapılacak tercih işleminde, öğrencilerin dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı.

Aktürk, ''Öğrencilerin, yapacakları tercihin tek tercih olduğunu unutmamaları lazım. Tercihlerini yaparken 20 tercihi dikkatli seçmeleri gerekiyor. Bunun, son şansları olduğunu da unutmamaları gerekir'' diye konuştu. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının http://meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

OKS sonuçlarına göre, 2007-2008 öğretim yılı için resmi ve özel fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, Anadolu liselerine, Anadolu teknik liselerine, Anadolu meslek liselerine, Anadolu öğretmen liselerine, Anadolu imam-hatip Liselerine, Anadolu Sağlık Meslek Lisesine, sağlık meslek liselerine, adalet meslek liselerine, Anadolu Tapu ve Kadastro Meslek Lisesine, Anadolu tarım meslek liseleri ve tarım meslek liselerine öğrenci yerleştirilecek.

OKS-Türkçe Matematik (OKS-TM) ve OKS-Matematik Fen (MF) puan türlerinin herhangi birinden 160 ve üzeri puan alan adaylar tercihte bulunabilecekler. Fen liselerine ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Sağlık Meslek Liselerine OKS-MF puanıyla diğer okullara ise OKS-TM puanıyla yerleştirme yapılacak. Yerleştirme, adayların puanları ile tercihleri dikkate alınarak, kontenjanlara göre yapılacak.

-BAŞVURULAR-

Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığının ''http://oks2007.meb.gov.tr'' veya ''http://www.meb.gov.tr'' adresli internet sitesinden yapılabilecek. Tercihler, veliler tarafından bireysel olarak ya da ilgili okul müdürlükleri aracılığıyla 11-20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Adaylar tercih işlemlerini mezun oldukları veya sınav başvurularını yaptıkları ilköğretim okulu müdürlüklerinde yürütebilecekler. 160'ın altında puan alan adaylar tercihte bulunamayacaklar.

-20 OKUL TERCİH EDİLEBİLECEK-

Adaylar, okulların özel başvuru ve tercih şartlarına dikkat ederek en fazla 20 okul tercih edebilecekler. Bu tercihler istek sırasına ve okul türlerine göre karışık veya sırayla yapılabilecek. Bu sene ikinci bir tercih işlemi yapılmayacak. Tercihlerin iptal edilmemesi için okulların e-kılavuzda yayınlanan kayıt-kabul şartlarını adayların dikkatle okumaları gerekiyor. Sınav sonucuna göre tercih yapacak her aday, okul aile birliğine 5 YTL ödeyecek.

Tercih sonuçları 27 Temmuz Cuma günü açıklanacak. Kesin kayıtlardan sonra boş kalan okul kontenjanları 8 Ağustos 2007 tarihinde açıklanacak ve ikinci yerleştirme için başvurular 9-14 Ağustos 2007 tarihleri arasında alınacak. İkinci yerleştirme sonuçları da 20 Ağustos 2007 tarihinde açıklanacak.

aa

tag MEB ten OKS için uyarılar

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (25 yorum yazılmış)

box esra :bence de adalet değil nasıl yani 2008 oks'de 5.00 altında alanların oks puanlarımı düşürülecek yaaa offfff çok kötü ve haksızlık benimki 4.95 yani 5.00 az olduğu için düşürülecekmi?işallah böyle birşey yapmazlar bende sandımki diploma notuna göre puan eklenicekkkkkk!!!!yaaa hayırrrr yapmasınlar lütfen!!! :(

box oks :bu ne ya nedemek bu kimse bizi düşünmüyo

box sezer :ben şunu anlamadım ben tatilde internetten tercih yapabilir miyim yani tatilimi yarıda bırakıp okuluma gelmeme gerek var mı okuldan bir imza veya bir belge gereklimidir?

box oks magduru :ya ben bir şey anlamadım hem tercihler bireysel olarak yapılabilir diyolar hemde müdür tarafından takip edilecek diyolar biri kesin bir şey sölesin

box isimsiz :kahrolsun bu sınavlar sayelerinde çocukluğumuzu bile yaşıyamıyoruz!

box jackal :oks puanına diploma puanı eklendimi acaaaabaaaaa eklen dimi meb den bir açıklama bekliyorum

box burcu :ya tmm sınavı kolay yaptınızda neden okul puanlarını kolay dıye yukseltıyosunuz sannki biz dedik size koay yapındıye bekledımız puandan katkat düşük oldu ya nı bunca çalısmadan sonra ilgili kişilerin okumasını rıca ederim

box hayal :ya arkadaşlar bilginiz varmı sonuçlara diploma notu eklenmişmi?

box hayal :ya arkadaşlar bilginiz varmı sonuçlara diploma notu eklenmişmi?

box murrat :olmaz olsun böyle sınav berbat vdeğilde istediğim gibi gelmedi 0 çektim

box yusuf :arkadaşlar oks 2008 e diploma notu eklendimi

box öğrenciiii :ya bir yanlışlık mı var ne 2008 oksde arkaşlarım benden daha az dogruları var ve 32 tane yanlışları var ve benden yüksek puan yapıyorlar ben anlamadım şuanki puanım 239 tm inanamıyorum bu puanla hiç bir yere giremem heralde offfff

box ne oks bu ya :diploma notunu bizmi ekliyoruz yoksa eklenmişmi bu adrese lütfen gönderin black_knight-caner@hotmail.com

box gs :oks puanına diploma puanı eklendi mi

box aslı :of ya düüsk puan yapıt oksde napıcam ben 280 yaptm

box oks :ya oksyeokul puanları eklendimi neolur cevap verin

box :S :okul puanları oks puanlarına eklendimi

box sed@ :2008 oks puanlarına okul diploma puanları eklendimi acaba ? yanıtlarsanız sewinirim

box deniz biyiksiz :oks puanına diploma notu eklenipte bi acıklandı yok sa diploma notunu sonradan mı eklenecek??

box :kim çıkardı bu sınavları yaw :D

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Akıllı temizlik için pratik bilgiler Akıllı temizlik için pratik bilgiler

Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri Sınavlar öncesi doğru beslenme tavsiyeleri

Huzurlu yaşayabilmeniz için uzmanından 100 öneri Huzurlu yaşayabilmeniz için uzmanından 100 öneri

Güncel Eğitim Haberleri