Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

...ve öğrencilerin en uzun tatili başladı eğitim haberi

eğitim haberleri...ve öğrencilerin en uzun tatili başladı

karne1.jpg İlköğretim ve orta öğretim okullarındaki yaklaşık 15 milyon öğrenci bugün karne alarak, yaz tatiline girdi.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Vekili Mehmet Temel velilere, ''Çocuklarınız arzu edilen başarı seviyesine ulaşmamış olabilir. Bu durum karşısında lütfen çocuklarınıza anlayışla, sevgiyle yakalaşın'' dedi.

2006-2007 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Keçiören'de Osman Hamdi Bey İlköğretim Okulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Temel, eğitim öğretim yılında, velilerin de çocuklarına destek olmak için oldukça yorulduğunu belirterek, '' Çocuklarınız arzu edilen başarı seviyesine ulaşmamış olabilir. Bu durum karşısında lütfen çocuklarınıza anlayışla, sevgiyle yakalaşın'' dedi.

Temel, öğrencilerin dinlenmeyi hak ettiklerini, ancak tatilde okumaya zaman ayırmalarını isteyerek, şunları söyledi: ''Daha çok bilgiye ihtiyacımız var. Bizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaştıracak olan sizlersiniz. Onun için güçlü olmak zorundayız. Bunun için de daha çok bilgiye sahip olmamız gerekiyor. Bilgi kimdeyse güç ondadır.'' Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta, bugün Başkentte 838 bin öğrencinin karne alacağını, 54 bin öğretmenin de tatile gireceğini bildirdi. Eğitimin başkentini Ankara yapabilmek için çok çalıştıklarını belirten Balta, göreve geldiklerinden bu yana Ankara'da 22 bin derslik yapıldığını kaydetti.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ise eğitimin önemine değinerek, ''Birçok şeyden tasarruf edilebilir, ancak eğitimde tasarruf olmaz'' dedi. 21. yüzyılın bilgi çağı olduğunu anlatan Altınok, öğrencilerin tatilde zamanlarını kitap okuyarak geçirmelerini söyledi. Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Daha sonra, sınıf birincilerinin karnesi protokoldekilerce verildi. Ana sınıfını bitiren minik öğrenciler ise giydikleri cübbe ve keple ilgi odağı oldular. Törene katılan yetkililer, öğrencilerle fotoğraf çektirdiler, sınıfları gezerek öğrencilere karnelerini dağıttılar ve onlarla sohbet ettiler.

tag ...ve öğrencilerin en uzun tatili başladı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni Hormonlu gıda ''erken ergenlik'' nedeni

Akıllı para harcamanın püf noktaları Akıllı para harcamanın püf noktaları

Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir? Gündüz uykusu hangi saatlerde daha iyidir?

Güncel Eğitim Haberleri