Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

İlişiği kesilen bayan öğretmen:Anlayışlı olmak gerek eğitim haberi

eğitim haberleriİlişiği kesilen bayan öğretmen:Anlayışlı olmak gerek

1.jpg Adapazarı Birinci Endüstrik Meslek Lisesi'nde öğrencileri tarafından etek altından çekilen görüntülerinin elde ele dolaşması üzerine sözleşmesi feshedilen vekil felsefe öğretmeni 26 yaşındaki A.A., "Bunlar genç, anlayışlı olmak gerek. Ancak benim kabullenemediğim okul idarecilerinin yaklaşımı oldu. Konuyu yargıya taşıyacağım" dedi

Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı soruşturmasının da sürdüğü belirtildi.

Geçen hafta ortaya çıkan etek altı görüntülü skandalın kahramanı öğretmen A.A., fotoğraf ve görüntüsünün çekilmemesi koşuluyla açıklama yaptı. Önümüzdeki 17 Haziran'da düğününün olacağını belirten nişanlı A.A., düğün öncesi bu yaşananların talihsizlik olduğunu kaydederek şöyle konuştu:

"Öğrencilerin benim görüntümü çektiğini öğrenince, ‘Bunlar genç' diye fazla önemsemedim. Çünkü bunlar delikanlı. Genç insanlar bir hata yapabilirler. Ancak görüntülerin elden ele dolaştığı bana söylenince ben öğrenciler hakkında disiplin işlemi yapılması için başvuruda bulundum. Ama olayın seyri o kadar değişti ki anlamadım. Farklı yorumlara meydan verecek şekilde, sanki ben suçluymuşum gibi sözleşmem feshedildi. Öğrenciler de uzaklaştırıldı. Bunun böyle olmaması gerekiyordu."

‘DEKOLTELİ DEĞİLİM'

Kılık kıyafetinin söylenildiği gibi dekolte olmadığını savunan A.A., "Normal kıyafetimi giyiyorum. Hatta beyaz önlükle derslere giriyordum. Ona bakarsanız dekoltelik insana göre kişinin görüşüne göre de değişir. Hala anlamış değilim. Şimdi konuyu yargıya taşıyacağım. Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunacağım" dedi.

Genç felsefe öğretmeni A.A., "Bu yaşadıklarıma inanamıyorum. Bunun dışında okul idaresi ile aramda farklı sorunlar da var. Ancak onlar bu konuyu böyle gündeme getirdiler. Düğünüm öncesi bu yaşananlar nişanlımı da üzdü. Ama beni tanıdığı için moral veriyor" diye konuştu.

‘ÖĞRENCİLERİMİ SEVİYORUM'

Konuyla ilgili haberin gazetelerde çıkmasından sonra internet sitelerinde yaşadıklarıyla ilgili yorumlarda da kendisine destek verildiğini belirten A.A. "İnternet sitelerindeki yorumların hepsi benim hoşuma gitti. Hürriyet gazetesinin internet sitesine gelen yorumları okuyunca çok sevindim. Haklılığıma tüm Türkiye inanıyor. Hakkımı Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde de sürdüreceğim. Çünkü örgencilerimi ve okulu seviyorum" dedi.

İKİ MÜFETTİŞ SORUŞTURUYOR

Olayın hafta sonu gazetelerde yer almasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatı üzerine jet soruşturma başlatıldı. Bakanlığın talimatıyla harekete geçen Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda görevli iki müfettiş okul müdürü Ahmet Özer'i, ifadesini almak üzere Milli eğitim Müdürlüğü'ne çağırdı. Müdür Özer'in ifadesi alındı.

Okul müdürünün yanı sıra görüntülerin çekildiği okulun Makine Bölümü örgencilerinin de ifadelerine başvuruldu. Görüntü çektikleri için okuldan bir gün uzaklaştırılan 3 öğrencinin ifadesinin ayrıca alınacağı belirtildi.

Soruşturma kapsamında öğrencilerin elinde bulunduğu öne sürülen görüntüler bulunmaya çalışırken, olayın mağduru genç öğretmen A.A.'nın da ifadesine başvurulacak.

Makine Bölümü örgencileri tarafından çekildiği söylenen görüntü 3 dakika. Öğretmen A.A., derste sıralar arasında dolaşırken kamerayla etek altından çekilmiş görüntüler bulunuyor. Bu görüntüler cep telefonundan bluetooth ve kızıl ötesi ile diğer cep telefonlarına gönderilmiş.

OLAY

Bin 200 öğrencili Sakarya Birinci Endüstri Meslek Lisesi'nde sözleşmeli çalışan ve felsefe derslerine giren vekil öğretmen A.A.'nın derste etek altından görüntülerini çeken bir öğrenci, daha sonra bu görüntüleri arkadaşlarına dağıttı. Görüntüler elde ele dolaşmaya başladı.

Durumu öğrenen vekil öğretmen A.A. başına gelenleri babasına anlattı. A.A.'nın babası da okul idaresine bildirdi. Bunun üzerine isimleri açıklanmayan görüntüyü çeken öğrenci ile görüntüleri cep telefonlarıyla dağıttıkları belirlenen iki öğrencinin ifadelerine başvuruldu. Ögrenciler ifadelerinde ögretmenlerinin dekolte kıyafetler giydiğini ve ders sırasında 3 dakikalık etek altı görüntülerini çektiklerini itiraf etti.

Bu gelişmeler üzerine okul idaresi öğretmen A.A.'nın sözleşmesini fesh ederken, ögretmenlerinin görüntüsünü çeken öğrencilere de birer gün okuldan uzaklaştırma cezası verdi.

tag İlişiği kesilen bayan öğretmen:Anlayışlı olmak gerek

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz? İnternet kesilince bunları yapabilirsiniz?

Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız? Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu Çoçuğunuza kilo verdirmenin 10 sağlıklı yolu

Güncel Eğitim Haberleri