Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

ÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor eğitim haberi

eğitim haberleriÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor

ookul.jpg ÖSS ve OKS gibi büyük sınavların heyecanı, şimdiden öğrencileri sardı. ''Sınava daha iyi hazırlanmak'' için okula gitmeyen öğrenciler, devamsızlık sorununu doktor raporuyla aşıyor. Okul yöneticilerinin öğrencileri okulda tutma çabaları da ailelere hatırla verilen raporlar yüzünden sonuçsuz kalıyor. İzmir'de bir doktorun Milli Piyango bileti karşılığı öğrencilere rapor verdiği iddia ediliyor.

Her yıl sonunda tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de okullar kapanmadan öğrenci sıraları boşaldı.OKS ve ÖSS yaklaşırken, öğrenciler kalan zamanlarını evde ya da dershanede çalışarak değerlendirmek istiyor.

Aileler de çocuklarının devamsızlık sorununu doktor raporu alarak çözüyor. Ancak okul yöneticileri bu durumdan rahatsız. Çünkü sahte raporlar öğrencileri okuldan uzaklaştırıyor.

Hiçbir rahatsızlığı olmayan öğrenciler, raporları "hatır"la ya da "Milli Piyango bileti" gibi hediyeler karşılığında alabiliyor. Okul yöneticileri de bu dönemde bütün doktorların rapor verdiğini söylüyor.

Bazı sağlık kuruluşlarında ise bu tür talepleri önlemek için kapılara "OKS-ÖSS adayına rapor verilmez" uyarıları asıldı.İzmir'de geçen yıl aynı doktordan 100 öğrencinin rapor aldığı belirtiliyor. Raporlar sadece sınava girecek öğrencileri de kapsamıyor. Ara sınıf öğrencileri de sınavlardan kaçmak için bu yola başvuruyor.

tag ÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (7 yorum yazılmış)

box gülce :ben 8.sınıf öğrencisiyim biliyormusun bn salak daha yeni anladım oks nin değerini şimdi çk çalışcam ve oks de çk iyi bi yeri tuturcam

box Oks Kurbanı :Ben son 1 ay rapor aldım şimdi evde ders çalışıyorum çünkü ders işlenmiyor ve hocalarda bizden kurtulmak için zaten Allah razı olsun bu raporlardan diyorlar :)

box üzeyir :en fazla kaç gün rapoır alabiliyoruz bilen varmı?

box oks li kız :bence öğrenci arkadaşlarım rapor almakla iyi ediyor çünkü okulda son 1 ay ders işlenmiyor nerdeyse en azından dershanede çalışırlar....

box özge :bnde bu sene oks girecem ama rapor almayı düşünüyodum ancak devamsızlık hakkımda oldugu için rapor almaya kalkışmadım okula bir tek sınav günleri gidecegim onun haricindeki günler dershaneye gidip ders çalışıcagım bncede rapor alınmalı çünkü ne ögrenilirse son zamanda ögrenilir o yüzden arkler rapor alsınlar ama daha ii anlamak istiyorlarsa alsınlar eger çalışmayaaklarsa hiç almasınlar okulda birşeyler ögrensinler onlar için iyi olur ama bn alıcam bnim gibi düşünenlerde alsınlar bence

box oks çocuğu :oks benden çok annemi heycanladırıyor.

box okssssssssss :rapor alamıyorum.lütfen birisi şuraya nasıl rapor aldığını yazsın

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin Dondurma Yerken Bunlara Dikkat Edin

Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor

Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları Güneş Işığı ve Zararlarından Korunmanın Yolları

Güncel Eğitim Haberleri