Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

ÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor eğitim haberi

eğitim haberleriÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor

ookul.jpg ÖSS ve OKS gibi büyük sınavların heyecanı, şimdiden öğrencileri sardı. ''Sınava daha iyi hazırlanmak'' için okula gitmeyen öğrenciler, devamsızlık sorununu doktor raporuyla aşıyor. Okul yöneticilerinin öğrencileri okulda tutma çabaları da ailelere hatırla verilen raporlar yüzünden sonuçsuz kalıyor. İzmir'de bir doktorun Milli Piyango bileti karşılığı öğrencilere rapor verdiği iddia ediliyor.

Her yıl sonunda tüm Türkiye'de olduğu gibi İzmir'de de okullar kapanmadan öğrenci sıraları boşaldı.OKS ve ÖSS yaklaşırken, öğrenciler kalan zamanlarını evde ya da dershanede çalışarak değerlendirmek istiyor.

Aileler de çocuklarının devamsızlık sorununu doktor raporu alarak çözüyor. Ancak okul yöneticileri bu durumdan rahatsız. Çünkü sahte raporlar öğrencileri okuldan uzaklaştırıyor.

Hiçbir rahatsızlığı olmayan öğrenciler, raporları "hatır"la ya da "Milli Piyango bileti" gibi hediyeler karşılığında alabiliyor. Okul yöneticileri de bu dönemde bütün doktorların rapor verdiğini söylüyor.

Bazı sağlık kuruluşlarında ise bu tür talepleri önlemek için kapılara "OKS-ÖSS adayına rapor verilmez" uyarıları asıldı.İzmir'de geçen yıl aynı doktordan 100 öğrencinin rapor aldığı belirtiliyor. Raporlar sadece sınava girecek öğrencileri de kapsamıyor. Ara sınıf öğrencileri de sınavlardan kaçmak için bu yola başvuruyor.

tag ÖSS ve OKS yaklaşırken sıralar boşalıyor

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri

Su faturanızın kabarık olmasına engel olun Su faturanızın kabarık olmasına engel olun

Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor Bu yiyecekler insan beynine zarar veriyor

Güncel Eğitim Haberleri