Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB'den Lisans Tamamlama Programı eğitim haberi

eğitim haberleriMEB'den Lisans Tamamlama Programı

3.jpg MEB ve Anadolu Üniversitesi'nin lisans tamamlama programıyla 2 ve 3 yıllık önlisans veya yüksek okul mezunu öğretmenler, 4 yıllık fakülte mezunu olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Anadolu Üniversitesi ile birlikte sınıf öğretmenliği alanında lisans tamamlama programları düzenleyecek.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, konuya ilişkin yayınladığı genelgede, merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile Bakanlığa bağlı resmi ve özel tüm okul ve kurumlarda görevli 2 ve 3 yıllık önlisans veya yüksek okul mezunu öğretmenlerin 4 yıllık fakülte mezunu olmalarını sağlamak amacıyla Anadolu Üniversitesi ile protokol imzaladıklarını bildirdi.

Lisans tamamlama programlarının Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından 2007-2008 öğretim yılında başlatılacağını belirten Çelik, sadece 2007 ve 2008 yıllarında açılacak iki kayıt döneminde öğrenci kabul edileceğini ve "uzaktan öğretim" şeklinde uygulanacağını kaydetti.

Çelik, öğrencilerin iki yıllık (2+2) lisans tamamlama programlarını en fazla dört yıl, bir yıllık (3+1) lisans tamamlama programını iki yıl içinde tamamlamalarının zorunlu olduğunu, belirtilen süreler sonunda başarısız olan öğrencilerin kaydının silineceğini bildirdi.

Protokole göre, programlar önlisans veya yüksekokul ve branş alan farklılıklarına bakılmaksızın "sınıf öğretmenliği" dalında düzenlenecek.

Programa kaydolmak isteyenler öncelikli il milli eğitim müdürlüklerinin hizmet içi eğitim bölümlerine başvuracak. Daha sonra MEB'in Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığının internet sayfasından başvuru formunu doldurarak 1 Mayıs-20 Haziran 2007 tarihleri arasında müracaatlarını yapacaklar.

İnternet üzerinden ön kayıt yapan adaylar, 24 Eylül-19 Ekim 2007 tarihleri arasında kendilerinden istenecek belgelerle AÖF bürolarından kesin kayıt yaptırabilecek.

tag MEB'den Lisans Tamamlama Programı

tarihli haber

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Stresinizi azaltmak için bunları tüketin Stresinizi azaltmak için bunları tüketin

Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat! Şekerli ve gazlı içeceklere dikkat!

Yatmadan önce yememeniz gereken gıdalar Yatmadan önce yememeniz gereken gıdalar

Güncel Eğitim Haberleri