Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Milli Güvenlik dersinde Hz.Peygamber'e hakaret eğitim haberi

eğitim haberleriMilli Güvenlik dersinde Hz.Peygamber'e hakaret

okul2.jpg Kocaeli Anadolu Teknik Lisesi Milli Güvenlik dersi öğretmeni Emekli Albay Reşat Şaner, derste Hz. Muhammed için hakeratamiz ifadeler kullandı. İtiraz eden bir öğrencisini de darp eden Şaner hakkında Mazlum Der'e şikayette bulunuldu. Mazlum Der Kocaeli Şubesinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Kocaeli Anadolu Teknik Lisesi Otomatik Kumanda 10/DA sınıfında okuyan İbrahim Ebuzer yayla Milli Güvenlik derslerine giren Emekli Albay Reşat Şaner hakkında şikayetçi olarak derneğimize başvurmuştur.

İbrahim Ebuzer Yayla dilekçesinde, Albay Reşat Şaner'in 2-4-2007 tarihindeki derste Hz. Muhammet'in Hz. Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini ve Hz Zeyd'in hanımına göz koyduğunu ve onu boşandırıp, boşandığı eşi ile evlendiğini söyleyerek Albay Şaner'in Hz. Muhammet'i cinsel bir sapık gibi göstermeye çalıştığını beyan etmektedir. Bu konuşmaya itiraz ettiğini ve bu bilgilerin yanlış olduğunu ifade etmeye çalıştığını belirtmekte ve bunun üzerine Albay Reşat Şaner'in "Sen gericisin, yobazsın" diyerek öğrenciyi sınıftan kovduğunu, sınıftan çıkmak üzere iken Reşat Şaner tarafından ensesine şiddetli bir tokat atıldığını da beyan eden Yayla , Öğretmen'in onun sınıftan çıkmasından sonra da ağza alınmayacak ağır küfürler savurduğunu beyan etmektedir. Bu olayların tüm sınıfın gözü önün cereyan ettiğini beyan etmektedir.

Halen Milli Güvenlik dersinde askerlik ile ilgili belirlenmiş müfredat öğrencilere verilmektedir. Milli güvenlik dersinde Hz. Muhammed gibi bir dini şahsiyetin konu edilmesi müfredata aykırı bir durum arzetmektedir. Ayrıca Hz. Muhammet gibi bir şahsiyet için bilgiye dayanmayan ve sadece aşağılama içerikli konuşmalar yapılması son derece yanlış ve tahrik edici bir durumdur. Zira Hz. Muhammet tüm Müslümanların büyük bir sevgi duyduğu, peygamber olarak inandıkları dini bir şahsiyettir.

Bu denli sevilen bir şahsa yönelik çok ağır hakaret iddiaları ile karşı karşıyayız. Din ve vicdan özgürlüğü gereği kimsenin bir başkasının dini inancına hakaret etme özgürlüğü yoktur. Ayrıca ağır hakaretlere uğradığını ifade eden öğrenci fiili olarak ta darp edildiğini de beyan etmektedir.

Öğretmen hakkında suç duyurusu yaptığını beyan eden veli Nevzat Yayla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de konu ile ilgili dilekçe verdiğini beyan etmektedir. İbrahim Ebuzer Yayla ve Babası bu olaydan dolayı psikolojik olarak yıprandıklarını ve büyük üzüntü içinde olduklarını beyan etmektedirler.

Konu ile ilgili olarak ilgili öğretmen ile görüşmeye gittiğini ifade eden Veli Nevzat Yayla, giyim kuşam ve sakalından dolayı kendisine de hakaret edildiğini beyan etmektedir.

Pedagojik formasyon sahibi olmayan kişilerin emir komuta zinciri içindeki davranışlarının, eğitim almakta olan genç dimağlarda önemli gerginliklere yol açtığı görülmektedir. Eğitim kurumlarının kışla olmadığının artık bilinmesi gerekir.

Bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden açıklama bekliyoruz. Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu ve İl İnsan Hakları Kurulu'na da gereken başvuruları yapacağımızı beyan ediyor, saygılar sunuyorum.


10.4.2007
Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu
MAZLUMDER Kocaeli Şube Başkanı

tag Milli Güvenlik dersinde Hz.Peygamber'e hakaret

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box JéLiß0nN :ALLAH bunun qibi insanları ISLAH ETSİN...bu örümcek kafalı albaylar buqün türkiye laik bir ülkdir herkes özqürdür diye yırtınıyorlar... madem türkiye laik madem herkes özqür, mini etekli yarı çıplak kızlar üniversiteye istedikleri qibi giyinip istedikleri gibi girerken ,,neden benim türbanlı ablalarım türbanıyla giremiyor hani herkes ÖZGÜRDÜ HANİ T.C LAK BİR ÜLKEYDİ..size ancak sizin qibi din düşmanları inanır siz ne yaparsanız yapın biz müslümanız peyqambermize sahip çıkarız

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kansere en çok neden olan 5 gıda Kansere en çok neden olan 5 gıda

Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Güncel Eğitim Haberleri