Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

600 bin öğretmene bilişim eğitimi eğitim haberi

eğitim haberleri600 bin öğretmene bilişim eğitimi

1.jpg Milli Eğitim Bakanlığı, İntel ve Türk Telekom işbirliğiyle gerçekleştirecek "E21" projesi kapsamında kadrosundaki tüm öğretmenlerin bilişim teknolojisi konusunda eğitecek. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, internetin bir nimet olduğunu ancak kullanım şekline göre "nikmete, felakete" dönüştürülebileceğine dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı, İntel ve Türk Telekom'un ortaklaşa uygulayacağı ve öğretmenlere bilişim teknolojisi eğitimi vermeyi amaçlayan "E21" adlı projenin protokol imza töreni Swissotel'de yapıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany ve İntel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem katıldı.

İntel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem firma olarak gelecek nesillerin son teknolojiyi eğitimlerinde kullanmalarını amaçladıklarını belirtirken, bugüne kadar 75 bin öğretmene bilişim teknolojisi eğitimi verdiklerini yeni projeyle sayıyı 600 bine yükselteceklerini söyledi.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany de ekonominin gelişme eğitimle yakından ilgili olduğunu ifade ederken Türk Telekom'un geçen yıllarda yaptığı 100 milyon YTL'lik desteğin benzerinin bu yıl içinde tekrarlanacağını ifade etti. Böylelikle Türk Telekom'un 200 milyon YTL'lik maddi destek vermiş olacağına işaret eden olan Doany, "E21" projesiyle hem öğretmenlere hem de öğrencilere ulaşılacağını kaydetti.

ANNE-BABALARA İNTERNET UYARISI

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ise hem Türk Telekom hem de İntel firmasına eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, işbirliklerinin süreceğini söyledi. Çelik, konuşmasında anne ve babaları da çocukların internet kullanımı konusunda uyarıda bulunurken, hiçbir aracın kendisinin zararlı olmadığını onun kullanış şekliyle yararlı ya da zararlı hale dönüşebileceğine işaret ederek, "Nasıl ki neşterin doktor tarafından kullanılması hayat kurtarırsa, ölüm aracı haline dönüştürülmesi de söz konusu olabilir. 21. yüzyılın en büyük icadı internettir. Nimet olan aracı nikmete, felakete dönüştürmeyelim" dedi. Bir çocuğun odasına çekilerek saatlerce internet kullanmasının "hayra alamet" olmadığını ifade eden Çelik, internet tiryakisi olan çocukların asosyalleştiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Türk Telekom Genel Müdürü Doany ve İntel Türkiye Genel Müdürü Ertem öğretmenlerin bilişim teknolojisi konusunda eğitilmesini hedefleyen protokolü imzaladı.

Bakan Çelik törenden ayrılırken gazetecilerin, bir gazetenin çocuklara yönelik promosyon olarak dağıttığı cd'lerde Sinop ve Hatay arasında çizilen çizginin doğusunda kalan kısmın Türkiye'nin sınırları içinde gösterilmediğini hatırlatılması üzerine bu durumun "dikkatsizlikten" kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Çelik, basın yayın organlarının da dağıttıkları promosyonların içeriğine daha dikkat etmesi gerektiğini belirtti.

Milliyet

tag 600 bin öğretmene bilişim eğitimi

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

18 milyon öğrenci karnelerini aldı 18 milyon öğrenci karnelerini aldı

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Ağız Kokusu Nasıl Engellenir? Ağız Kokusu Nasıl Engellenir?

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri Çocuklarda okul başarısı için uzman önerileri

Güncel Eğitim Haberleri