Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

11 Milyon Öğrenciye İnterneten Takip eğitim haberi

eğitim haberleri11 Milyon Öğrenciye İnterneten Takip

1.jpg 11 milyon ilköğretim öğrencisinin tüm bilgileri internet ortamında saklanacak. Sorunlar, velilere SMS yoluyla bildirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, 11 milyon ilköğretim öğrencisinin tüm bilgilerini internet ortamında saklayacak. Veliler, öğrencilerin durumunu internetten takip edecek, sorunlar SMS yoluyla bildirilecek

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bakan Hüseyin Çelik'in talimatıyla müthiş bir çalışmanın içine girdi. EĞİTEK Genel Müdürlüğü başlangıçta 11 milyon ilköğretim öğrencisinin tüm bilgilerini internet ortamında saklayacak. E-okul projesi içinde yer alacak olan sistem, 10 yıllık bir süreci ilgilendirecek. Sanal sistemin içinde öğrencilerin kimlik bilgileri, adres, derslerden aldıkları notlar, devamsızlık, öğretmenlerin düşünceleri, okul içerisindeki uyumu, kan grubu, sağlık durumu ve öğrencinin ilköğretim boyunca tüm başarı grafiği bu sistemde yer alacak. Veliler, öğrencilerin eğitim hayatı hakkındaki bilgileri buradan takip edebilecek, öğrencinin okulunda bir problemi olduğunda velinin cep telefonuna SMS yoluyla mesaj gelecek.

REHBER OLACAK

Sistem önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren Türkiye'de eğitim gören ilk ve orta öğretimdeki öğrencileri kapsayacak. Başlangıçta öğrencinin okuldaki genel başarısının ölçülmesinin yanı sıra, ünite bazında öğrencilere ve velilere rehber olacak. Örneğin matematik bölümündeki ders notlarından yola çıkılarak diğer fen bilimlerindeki branş öğretmenleriyle koordinasyon sağlanabilecek. Öğrencinin ilköğretimden sonra mesleki veya genel eğitime yönlendirilmesinde de sistem yol gösterecek. 2 yaşından itibaren özel eğitime yönlendirilecek öğrencilerin bilgileri, beslenme ve iklime kadar gelişim durumları yıl yıl değerlendirilecek. Sistemin önümüzdeki eğitim öğretim yılında başlamasında ana etkenin, nüfus sayımı olduğu öğrenildi. 11 milyon öğrencinin kimlik bilgilerinin tamamına yakını girilirken, sistem yeni öğretim yılında tam olarak çalışacak.

‘HACKER'LARIN HEDEFi OLDU

Bakanlığın tüm verilerinin bulunduğu EĞİ- TEK'e ‘hacker' saldırıları olduğu, özellikle ‘tayin ve atama' dönemlerinde bu sanal saldırıların ve sistem içine giriş teşebbüslerinin arttığı öğrenildi. Bakanlığın internet veri sistemi tüm bakanlıklar içinde en güveniliri olarak kabul edilirken, sistem kendi içinde 4 ayrı güvenlik duvarından oluşuyor ve herhangi bir hacker saldırısı durumunda sistem kendini otomatik olarak yeniliyor. Saldırılar IP bulma yöntemiyle anında tespit ediliyor. EĞİTEK'ten alınan bilgilere göre, herhangi bir sel, yangın ya da bir başka fiziki müdahale durumunda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın tüm bilgileri hem bakanlık ana binasında hem de eğitiek'in çeşitli birimlerinde anında yedekleniyor.

tag 11 Milyon Öğrenciye İnterneten Takip

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sonbaharda bunları yaparak yenilenin Sonbaharda bunları yaparak yenilenin

Her yönüyle spor yapmanın faydaları Her yönüyle spor yapmanın faydaları

Verimli bir yaz tatili  için öneriler Verimli bir yaz tatili için öneriler

Güncel Eğitim Haberleri