Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB alan seçme sınavında kararlı eğitim haberi

eğitim haberleriMEB alan seçme sınavında kararlı

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Remzi Kaya, NTV'de katıldığı programda, 2007 yılı öğretmen alım sürecinde KPSS'ye ek olarak alan seçme sınavının yapılıp yapılmayacağı konusundaki soruyu cevaplandırdı. Kaya, yaptığı açıklamada, öncelikli olarak sınavı ÖSYM'ye yaptırmayı düşündüklerini, ÖSYM'nin bunun kabul etmemesi halinde sınavı kendilerinin yapacağını belirtti.

Halil Kaya (Eğitimci): Milli eğitim bakanlığı öğretmen alımlarında bu yıl KPSS dışında ikinci bir sınav uygulayacağını açıklamıştı. Fakat sınava 3 ay kalmasına karşın tek bildiğimiz sınavın mahkeme sürecinde karar beklediği. Hakikaten sınav yapılacak mı, yapılmayacak mı? Mahkeme olumsuz sonuçlanır sınav yapılırsa o zaman ne olacak? İçeriği ne olacak sınavın? Bu konuda bilgilendirir misiniz?

Celal Pir: Kısaca anlatabilir miyiz?

Remzi Kaya: Tabiki. Şimdi sayın Pir öncelikle şunu söyleyeyim; bu konunun mahkemeye taşındığını ben ilk defa buradan duydum. Yani böyle bir mahkeme var, biz mahkemeyi bekliyoruz diye bir şey gerçekten benim ondan haberim de yok. Öyle bir beklentimiz de yok. Yani o Türkiye'de takdir edersiniz hemen her şey yargıya taşınmakta. Biz eğer hep onları yargının sonucunu beklersek hiçbir sonuç alamayız. Biz normal, mevzuatımız neyi gerektiriyorsa biz onu yürütürüz ama yargı bir karar verir, yargının kararına her zaman saygımız sonsuzdur ve derhal gereğini yapar uygularız.

Bizim şu aşamada alan seçme sınavıyla ilgili çalışmamız yürütülüyor. Bakanlığımız eğitim teknolojileri genel müdürlüğü bu konuda altyapısını tamamlamış durumda. Geçen hafta genel müdürümüzle yaptığımız görüşmelerde sorun kalmadığını, herşeye hazır olduklarını söylediler. Bizim burada tek çalışmamız şu anda ÖSYM ile yapıp yapamayacağımız. ÖSYM'yi ben sayın bakanıma da arzedeceğim. Bir yazı yazıp onların KPSS ile birlikte yapıp yapamayacaklarını soracağız. Eğer yaparlarsa ÖSYM yapacak bu sınavı, yok yapamazlarsa biz kendimiz milli eğitim bakanlığı olarak yapacağız. Biz buna hazırız. 3 ay önceden hangi sınavın ne şekilde yapılacağı, sınav konularının ne olduğu ilan edilmez. Hiçbir sınavda da ilan edilmez. Öğretmen alımı sürecini başlatacağımız sırada onun takvimini de yayınlarız, ona göre sınav yapılacaktır. Şu andaki bütün çalışmalarımız sınavın yapılacağı yönündedir, bunun da bilinmesi gerekir.

memurlar.net

tag MEB alan seçme sınavında kararlı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (7 yorum yazılmış)

box yeni sporcu :Yha ne olcak bu sınawlwr yha? ben yeni beden eğitimi öğretmeni olmaya adayım. Daha lise 1 deyim ama o kadar çok sınaw war ki insan korkou sanki biz başka ülkeler için okuyoruz.Kendi ülkemiz için okuyoruz ama dewlt bizim başarısızlığımız için nekadar sınwa warsa koymuş bari biraz azaltın beee olmaz ama böle yazık bize.Benden büyüklerden özür diliyorum ama dewlwt bizi yarış atı zannedio yha yazık yha....

box YENİ SPORCU :YHA BENDE BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ OLMAYA ADAY LİSE 1ÖĞRENCİSYİM.YHA BEN BU DEWLETİ ANLAYAMIYORUM BİZİM BAŞARISIZ OLMAMIZ İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIO BİZ SINAWLARI GEÇTİKÇE ONLAR SINAW ÇIKARIO SANKİ BİZ BAŞKA ÜLKE İÇİN ÇALIŞIOZ ÇALIŞIP BAŞKA ÜLKEYİ KALKAINDIRICAZ HEYYYYY BİZ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIOZ BİZ TÜRKÜZ...BENDEN BÜYÜKLERDEN GERÇEKTEN ÖZÜR DİLİYORUM AMA DEWLWT BİZİ YARIŞ ATI ZANNEDİO GALİBA LÜTFEN BİRAZ KENDİNİZ BİZİM YERİMİZE KOYUN SAYIN WEKİLER NASIL OLUR???

box osman :NE BİLCEM BEN

box ekrem polat :ya nasıl beden eğitimi öğretmeni olunuo öss den kac puan almam gerekıyo mülakatlarda ne soruyorlar nasıl bır sınavdan geççez bilen biri allaha rızası için bana yazssın polat_67_61@hotmail.com

box CEMRE :fzla zamanı mı aldı ama hepinizin yorumunu okudum çogunuzun ki mantıklı geliyoo çünküü bunlar bizim ,resmen başarısız olalım diye ugraşıyolarr ne ya hep sınavv yaa çogg merak ediyormm bu kdr sınav sizin başınıza glse ne yaprsınız biraz azaltın ya ne bu bölee öfff:(

box arifvolkan :ben sınava gırmeden beleşten hersey kafana gore dıyorum.para verılmeden sınava gırılmeden okumak buyuk olmak ıstıyorum varmı dıyen.

box arifvolkan :hıcte haksızlık olmuyo kusuara bakmasın daha kotu yapıyosunuz mılletı halkı.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları

Radyasyonun en çok olduğu sebzeler Radyasyonun en çok olduğu sebzeler

Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin Pozitif Enerjinizi Harekete Geçirin

Güncel Eğitim Haberleri