Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Öğretmene 'bekçilik' nöbeti başladı eğitim haberi

eğitim haberleriÖğretmene 'bekçilik' nöbeti başladı

okul.jpg Okullarda yaşanan hırsızlık olaylarının artması üzerine, müdür yardımcılarına yeni bir görev verildi. "Bekçi öğretmen", temizlik yapan elemanların yaptığı her şeyden sorumlu.
Gaziantep'te, okullarda yaşanan hırsızlık olaylarının artması üzerine, İl Özel İdare Müdürlüğü, alışık olmadık bir uygulamayı devreye soktu. Öğretmenlere bekçilik yaptırılmaya başlandı.

Gaziantep merkezde bulunan okullarda son zamanlarda hırsızlık olayları arttı. Bu durumdan okul yönetimlerinin de şikayette bulunması üzerine, kuşkular temizlik firması olan Arıklar Taşıma ve Temizlik Ltd. Şti. elemanları üzerinde yoğunlaştı.

Bu aşamada İl Özel İdaresi yöneticilerinin aklına yepyeni bir çözüm yöntemi geldi: Öğretmenleri bekçi yapmak. Bekçilik yapacak olanlar ise okulların müdür yardımcıları. Uygulama geçtiğimiz hafta başladı.

Gaziantep merkezde 100 dolayında okul bulunuyor. Bu okullar gruplara ayrıldı. Her 6-7 okul bir grup yapıldı. Müdür yardımcıları da nöbetçi yapıldı. Nöbetçi müdür yardımcıları, akşam okuldan çıktıktan sonra sorumlu olduğu okulların anahtarlarını teslim alıyor.

Okulların güvenlik şifrelerini teslim alan müdür yardımcıları, başlıyor okulları dolaşmaya. Temizlik görevlileri okulları temizlerken, onlar da başlarında bekçi olarak bulunuyor. Görevlilerin yaptıkları her türlü işten sorumlu tutuluyorlar.

Akşam saat 18.00'de başlayan bu nöbet ertesi gün saat 06.00'ya kadar sürüyor. İdari görevleri bulunan öğretmenler, ertesi gün izinli sayılıyor. Ama her hafta girmek zorunda oldukları 10 saat dersin hangisinin boşa geçtiğine bakılmıyor.

Kendilerini "bekçi öğretmen" olarak tanımlayan müdür yardımcıları, Haber7'ye yaptıkları açıklamalarda, "Görev yaptığımız yerler Gaziantep'in en kenar mahalleleri. Bunları bırakın gece, gündüz gezmek bile bizler için çok zor. Hiç bilmediğimiz yerlerde gecenin bir saatinde dolaşmak durumundayız" diyorlar.

Haber7

tag Öğretmene 'bekçilik' nöbeti başladı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız? Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı Uzun ve sağlıklı yaşamanın 11 kuralı

Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı? Kansere karşı kim hangi taramayı yaptırmalı?

Güncel Eğitim Haberleri