Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bakan Çelik:Test çözen,tost yiyen nesil yetiştirdik eğitim haberi

eğitim haberleriBakan Çelik:Test çözen,tost yiyen nesil yetiştirdik

celik2.jpg Antalya'dan karayoluyla Burdur'a gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ilk olarak Burdur Valisi Mustafa Rasih Özbek'i ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Çelik, "Bugün Burdur'da olmak benim için nostaljik bir durum. Ben askerliğimi Burdur'da yaptım. Bugünkü ziyaretin Burdur açısından anlamlı olacağı düşüncesindeyim. Burdur küçük bir şehir, ama özgül ağırlığı fazla olan bir şehir. Şüphesiz ki eksikleri var. Diğer illerle kıyaslandığında çok fazla sorunu olmayan bir şehir. Burdur'da yeni bir Anadolu Lisesi açıldı. 3 bine yakın bilgisayar gönderildi, 180 okulumuzda da geniş bant internet hizmeti var. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur'umuza yakışmıştır, uzun vadede büyük bir üniversite olacaktır" diye konuştu.

Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'nın (OKS) kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda da bulunan Bakan Çelik, şunları söyledi:

"Biz OKS'yi değiştiriyoruz. Öğrenci okula ve derse bağlanmıyor. Sınavda bilgisayar, İngilizce, beden, din gibi sorular çıkmıyor. Öğrenci bilgisayar, yabancı dil, teknoloji ve tasarım, din, benden eğitimi, resim derslerini gereksiz görüyor. Çünkü bunlar testte çıkmıyor. Aşağıdakilerden hangisi doğrudur, hangisi yanlıştır? Neredeyse 'aşağıdakilerden hangisi aşağıdadır' diye soracağız. Ben arkadaşlarıma bazen takılıyorum. Biz, test çözen, tost yiyen bir nesil ürettik maalesef. Biz bunun için sınav şeklini değiştiriyoruz. Aynı mantıkla ÖSS'nin de değişmesi gerekiyor."

Bakan Çelik, basın mensuplarının cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili sorusuna ise, "Ben Milli Eğitim'in meseleleriyle uğraşıyorum. Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye'nin en büyük bakanlığıdır. Benim gündemimde sadece milli eğitim var. Yeri ve günü geldiğinde TBMM iradesini ortaya koyup bu işi halledecek, canınızı sıkmayın. Meclis saat gibi çalışıyor. İktidar saat gibi çalışıyor. Her şey yolundadır. Hiç kimse felaket tellallığı yapmasın" şeklinde cevap verdi.

İHA

tag Bakan Çelik:Test çözen tost yiyen nesil yetiştirdik

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box muhammet :bence çok iyi bir sistem

box ulaş :bencede iyi bir sistem burdurun değerini bilsinler artık oks de birinci öss de5 inci sbs de ikinci daha ne olsun küçük ama eğitimi açısında müthiş bir şehir

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri Sorunsuz gözler için egzersiz önerileri

Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler Ayakkabı alırken dikkat etmeniz gerekenler

Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin

Güncel Eğitim Haberleri