Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Hükümet dersanelere hizmet ediyor eğitim haberi

eğitim haberleriHükümet dersanelere hizmet ediyor

sinav.jpg Erkan Mumcu, OKS'nin kaldırılması ve getirilen yeni sistem konusunda iktidarı "hükümet eğitime değil dershaneciliğe hizmet etmektedir" diye eleştiride bulundu

Mumcu, yaptığı yazılı açıklamada "OKS sınavının kaldırılarak, yerine 3 yıl sürecek yeni bir sınav sisteminin getirilmiş olması; Türk eğitim sisteminin 'yapboz tahtasına' dönüştürülmesinden başka bir şey değildir" dedi.

Türkiye'nin bütün sorun alanlarında olduğu gibi, eğitim sistemi de hükümetin vizyondan, ufuktan, bilgiden, becerinden yoksun politikaları sayesinde çocuklar için de, eğitimciler için de, veliler için de "işkenceye" dönüştüğünü savunan Mumcu, "OKS'yi icat edip daha sonra da bunu kötüleyen yine aynı Milli Eğitim Bakanı değil midir? Önceki sistem kötüyse, bu sistemin mağdurlarından da özür dilenmelidir" diye konuştu.

"Hükümetin ve Milli Eğitim Bakanı'nın götürdüğü sistem de, getirdiği sistem de çağdışıdır, akıl dışıdır" diyen Mumcu, milyonlarca çocuk ve velinin, "kıtlık ve karaborsacı bir işkence pazarının içine" itildiğini dile getirdi.

Mumcu, "Eleme ve merkezi sınav sistemlerinin tamamı çağdışıdır, akıl dışıdır. Yeni sınav sistemi öğrenciye de, veliye de kaybettirir. Bu sınav sisteminin tek kazananı; dershaneler ve yardımcı eğitim pazarı olacaktır" dedi.

Mumcu, şöyle konuştu:

"Hükümet eğitime ve öğrencilere değil, dershaneciliğe hizmet etmektedir. Bu sistemi 3 yıla yaymakla ortaya çıkacak sonuç; dershane pazarını ve dershane işkencesini 3 yıla çıkarmaktan ibarettir.

Halbuki velilerin dershanelere harcadıkları parayla, bu çağdışı sınav sistemlerini ortadan kaldırmak pekala mümkündür. Fakat bu akıl ve vizyon; ne yazık ki bu hükümette yoktur."

tag Hükümet dersanelere hizmet ediyor

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri Beyninizi daha iyi kullanmanız için 20 öneri

Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder? Yüzmek insan sağlığına nasıl etki eder?

Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor Kahvaltı Yapan Çocuk Daha Başarılı Oluyor

Güncel Eğitim Haberleri