Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

İlköğretim 1., 2. ve 3. sınıfta not kalkıyor eğitim haberi

eğitim haberleriİlköğretim 1., 2. ve 3. sınıfta not kalkıyor

karne.jpg Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürü Prof. Dr. Yüksel Özden "İlköğretim 1., 2. ve 3. sınıflarda notu kaldırıyoruz" dedi.

Özden, ilköğretimin ilk yıllarında, çocukların not kaygısından uzak olmalarını kendisini, hayatı ve alanları tanımasını istediklerini ve bu şekilde okula gitmeleri gerektiğini vurguladı.

İlköğretimin ilk üç sınıfında notları kaldıracaklarını açıklayan, derslerin yerine "dersin kazanımının" değerlendirileceğini belirten Özden, değerlendirmede Türkçe dersinin karşısında 1,2,3,4,5 gibi notlar yerine Türkçe'de "okumayı öğrenme", "kendini ifade edebilme", "yazma", "dinleme", "konuşma" ve "dil bilgisi" kazanımlarının göz önünde tutulacağını kaydetti.

Kazanımların not yerine "ifadelerle" değerlendirileceğini ifade eden Özden, "Matematik dersinde, 'sayıları, şekilleri tanıyabilme', 'sayıları büyüklük ve küçüklüğüne göre sıralayabilme' gibi kazanımlar olacak. İfadelerin 'orta', 'iyi', 'pekiyi' gibi derecelendirmeler yerine, çocuğun kendisini tanımasını ve gelişimine işaret edecek şekilde olmasını istiyoruz. Öğrenci "ben buymuşum, bu alanlar iyi olduğum alanlar, bunlar biraz daha geliştirebileceğim alanlar diyebilsin" değerlendirmesinde bulundu.

AA

tag İlköğretim 1. 2. ve 3. sınıfta not kalkıyor

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (19 yorum yazılmış)

box rahime :4. sınıf için de kalkması lazımdı olsa çok sevinirdim

box elf :60- 66 ay uygulaması kaldırılsın derim ben gerçi 60 aylık uygulaması kalktı ama yaş ile ilgili problemler devam ediyor. bizim ülkemiz şartlarına göre 72 ay 1. sınıfa başlamak için uygun.yetkililer artık lütfen harekete geçin.

box damla :okuma-yazma bilmeyen.toplama ,çıkarma.bölme ,çarpma bilmeyen öğrenci ne diyecek.aaa hiçbirşey bilmiyorum ama yinede sınıf geçiyorum mu diyecek.sonrada sorumluluk sahibi nesiller yetiştirelim diyoruz.temel olmadan bişey olmaz.umarım temel eğitimin önemini milli eğitim bakanlığı en kısa zamanda anlar...

box Mustafa ARSLAN :Bence sınıfta kalma olmalı. Çalışan çalışmayan belli olmalı. Gelip sınıfta oturan, hiç bir etkinliğe katılmayan öğrenci sınıf geçerse çalışan öğrencilere kötü örnek olur. İkinci sınıfta onlarda da gevşeme başlar.

box esra :ben 6.sınıfa gidiyorum şimdimi söylenir bence keşke sınavlarda kalksa ooooooooooofffff bıktık vallahi

box pınar :hiç bir öğretmen çocukları not yarışına sokmak istemez fakat başarının da bi ödülü olmalı.ayrıca 1.sınıfta sınıf tekrarı yok deniliyo peki bu öğrenci okuma ve yazmayı öğrenemeden bir üst sınıfa geçtiğnde derslere nasıl katılacak asıl bu saçmalık değil mi?Öğretmenlik yapmıyoruz bence bakıcılık yapıyoruz.Hiç bir yaptırım gücümüz yok.Lütfen yeni yetişen nesile bir bakın.

box fatma :ben fatma çölgeçen 3.sınıf öğrencisiyim çok çalışıyorum en iyi arkadaşlarım beni geçmeye çalışıyor fakat beni geçemiyorlar okulumu çok seviyorum beni okulumdan ayırmalarını hiç istemem

box :bukadar değişikliğe kimse ayak uyduramıyoor.yapılan değişiklikler mantığa bağlanırken iyi ama uygulamada fiyasko oluyor.

box muharrem :Kesinlikle doğru bir uygulama olmuş. En azından çocuklarımız kendi durumlarını belirli bir not karşılığı değil yorumlar sayesinde değerlendirebilecek. Bunun hırslı çocuklara daha faydalı olacağı inancındayım.İlköğretim 1.sınıf öğrencisinin velisi olarak M.E.B.lığına bu karardan dolayı teşekkür ederim.

box fatma :ben fatma çölgeçen derslerime çok çalışıyorum fakat bu sene on beş tatile doğru biraz geriledim ama çok çalışıyorum karnemin hepsini peki getirdim ailem hediye olarak beni lunaparka götürdüler çok sevinçliyim şu an kernesi 4,3,2,1 gelen arkadaşlarıma çok çalışmalarını öneriyorum çünkü onlarında benim gibi çalışkan olmalarını ve ailesini sevindirmesi istiyorum çünkü onlarda benim arkadaşlarım onlarıda seviyorum ama derse gelince seviyorum ama derste bir başka hırslanıyorum.banim filiz diye bir arkadaşım var çok deli ben derste parmak kaldırırım o da kaldırır ben indiririm o da indirir zor sorulara parmak kaldırmaz kolay sorularda parmak kaldırırken hava atar ama ben hava atmayan kötü olan herkezi uyararak onlara hatasını gösteririm.

box fatma senem çölgeçen :merhaba!ben fatma senem çölgeçen 3.sınıf öğrencisiyim çok şanslıyım çünkü geçen sene 2.sınıfa gidiyordum şimdi ise 3.sınıfa gidiyorumacaba benim gibi şanslı öğrenciler çok fazla biliyorum rabia 13.03.2007 tarihinde gönderdiği yazı ise çok iğrenç.

box FATMA SENEM ÇÖLGEÇEN :böyle bir mantık olmaz! okullarda not olmazsa çocuk başarısını nasıl görecek?görün bakın çocuk ders çalışacak mı? disiplin olmayan okullarda kalmayın kandırıldığınız gün çocukların derse bakış açısı değişmişti şimdi de notları kaldırın bakalım gelin görün ne olacak!!!!!!!!!!!!!!!

box yanlış seçim :bence bu yaptığınız çooooook yanlış eğer yaparsanız başınıza ne gibi dertler olacak hııh

box yanlış seçim :sakın yapmayın çooooooooooooooooook zor şeyler geçecek

box fatih üstün :bende bu yasayı destekliyorum bence iyi bir bişey ögrenci kalcam diye korkuyor keşke 4,5,6,7,8 dede olsa bu yasa

box BURÇİN :ben ilkokul 1. sınıf öğrencisi velisiyim.çocuğum başarılıda olsa başarısızda olsa bunu iyi yada orta şeklinde değil notlarla bilmeye hakkım var diye düşünüyorum. bunu bilmeliyimki çocuğumu ona göre desteklemeli ve yönlendirmeliyim.pekiyi, iyi, orta şekindeki dereceleri benim çocuğuma kreş ve anaokulunda veriyorlardı.ilköğretimin okul öncesi eğitimden bir farkı olsun lütfen...

box okan :benimde cocuğum var 1.sınıfta ben böyle bi eğitim sistemi görmedim harfi öğretmeden okumaya geciyorlar bize not gönderiyorlar bide sunları öğretin diye eeeeee bizde calısan aile olarak mecburen dersaneye göndermemiz sart olacak yani bu devir paralı eğitim devri parası olan okur olmayan ise allah yardımcısı olsun

box :yanlış yanlış

box Halük :Adı üzerinde öğretmen yani öğretici not verici değil öyle olsaydı öğretmen ve not verici olmalıydı bana göre öğrenciye not verilmemeli öğretmenlere not verilmelidir yani öğretici not vermeyecek öğreticiye kurulucak organlarla not verilecek o zaman eğitimin kalitesi o kadar yükselir ki şaşırıp kalırdınız

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin Bu yaz bol sebze ve meyve tüketin

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Koşmak ve Yürümek İnsanı Mutlu Ediyor Koşmak ve Yürümek İnsanı Mutlu Ediyor

Güncel Eğitim Haberleri