Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2007 İl İçi Atama Kılavuzu Yayınlandı eğitim haberi

eğitim haberleri2007 İl İçi Atama Kılavuzu Yayınlandı

3.jpg 2007 İl İçi Atama klavuzu yayınlandı.Yapılan genel açıklamalarda
3.1. Bulundukları eğitim kurumunda 31 Temmuz tarihi itibarıyla en az iki yıl süreyle çalışan öğretmenler il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

3.2. Birinci Hizmet Bölgesindeki illerde görevli, zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenler, adaylığı kaldırılmış olması kaydıyla, bulunduğu ilin (D) ve (E)sınıfı ilçelerindeki eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilirler.

3.3. Özür durumu nedeniyle il dışından gelenler ve il içinde görev yeri değişen öğretmenler, aynı özür durumundan (aynı yer değiştirme dönemi hariç) takip eden yer değiştirme döneminde istekte bulunabileceklerdir.

3.4. Yer değiştirme suretiyle atama isteğinde bulunan öğretmenlerin atamaları,alanlarındaki norm kadro açığı, hizmet puanı üstünlüğü ve tercihlerine göre yapılacak sıralamaya bağlı olarak yapılır.

3.5. Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunanlarda, öğretmenlikte ve Devlet memurluğunda adaylıklarının kaldırılmış olması şartı aranır. Aday öğretmenlerin yer değiştirme istekleri değerlendirmeye alınmaz.

3.6. Zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlamış olmaları şartıyla lisansüstü öğrenim gören öğretmenler, il içinde öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumlarının bulunduğu yere, görev yerlerinin değiştirilmesini isteyebilirler.

3.7. İsteğe ve özür durumuna bağlı yer değiştirmelere ilişkin başvurular EK-1 takvimde gösterildiği şekilde ayrı dönemlerde alınarak değerlendirilecektir.
Özür durumundan ayrıca sıra oluşturulmayacaktır.

3.8. Başvuru süresi içinde Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici görevlendirilen öğretmenler ile askerlik dâhil aylıksız izinli olanlar, il içi yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır.
Ancak,valilik/kaymakamlılıklarca ihtiyaca binaen eğitim kurumlarında görevlendirilmiş olanlar (formatör öğretmen olarak görevlendirilenler dâhil)
diğer şartları taşımaları kaydıyla il içi yer değiştirme isteğinde
bulunabileceklerdir.

3.9. İl içi sıraya bağlı yer değiştirmelere ilişkin atamalar, EK-1 takvimde belirtilen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

3.10. Özür durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmelere ilişkin atamalar,hizmet puanı üstünlüğü esasına göre birlikte değerlendirilecektir.

3.11. Bu kılavuzda belirtilen hükümler dışında olabilecek değişiklikler ile uygulamalara yönelik açıklamalar, Bakanlığın http://personel.meb.gov.tr internet adresinden başvuru süresince duyurulacağından ilgililerce takip edilmesi gerekmektedir.

3.12. Yapılan işlemlerle ilgili gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğretmen ve ilgili yöneticiler sorumlu tutulacak ve haklarında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
denildi.

2007 İl İçi Atama Kılavuzunu için tıklayınız


tag 2007 İl İçi Atama Kılavuzu Yayınlandı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır Gözyaşları, göz sağlığının sigortasıdır

Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız? Kişinin yalan söyleyip söylemediğini nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri