Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Anaokulunda kıyafet serbest eğitim haberi

eğitim haberleriAnaokulunda kıyafet serbest

anasnf.jpg Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okulöncesi eğitim kurumlarındaki öğrencilere tek tip kıyafet giydirilmesini yasaklayarak, serbest kıyafete geçilmesi talimatı verdi.

640 bin öğrenciye 35 bin öğretmenin eğitim verdiği okulöncesinde öğretmenler de beden eğitimi öğretmenleri gibi serbest kıyafet giyecek. Anaokullarında forma tipi veya kırmızı önlük şeklinde öğrencilere tek tip kıyafet giydirilmesine tepki gösteren Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayınladığı genelgede, çocuğunu anaokuluna gönderen velilere 'ekonomik külfet getiren belirli bir kıyafet zorunluluğu konulmaması' talimatı verdi.

'Okulöncesi eğitim kurumlarında kılık ve kıyafet' konulu genelgeye göre, anaokulu öğrencileri, oyun, hareket, serbest zaman ve drama etkinlikleri başta olmak üzere eğitim etkinlikleri sırasında rahat hareket edebilmelerine imkan sağlayacak uygun giysiler giyecek. Okulöncesinde görev yapan öğretmenler de çocuklarla bir arada oldukları tüm etkinliklerde rahat hareket etmelerine imkan sağlayacak eşofman veya geniş pantolon gibi uygun serbest bir kıyafet giyebilecek.

Bakan Çelik, genelgede, "Hem çocukların gelişimsel özellikleri gereği hem de okulöncesi eğitimi alanının pek çok disiplin alanını kapsamından dolayı, bu alan öğretmenlerinin çocuklarla bir arada olduğu tüm etkinliklerde, gerektiğinde çocuklarla birlikte hareket edebilmelerine kolaylık sağlayacak rahat bir kıyafet giymeleri, bu eğitimin en iyi şekilde yürütülmesine imkan sağlayacak." ifadelerini kullandı.

Okulöncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı da okulöncesinde çocukların başkalarının yardımına ihtiyaç duymadan rahatlıkla giyip çıkarabilecekleri giysileri giymelerinin önemine işaret ederek, öğretmenlerin de çocuklarla birlikte kolaylıkla hareket edebilecekleri kıyafetleri giymelerini istediklerini söyledi. İnanlı, "Çocuklarımız en rahat nasıl oynayabilecekse okula öyle gelsin istiyoruz." dedi.

ZAMAN

tag Anaokulunda kıyafet serbest

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (3 yorum yazılmış)

box ELİF :YA SONUÇTA ÇOCUĞA OKULU SEVDİRMEK VE İLK ÖĞRETİME HAZIRLAMK İÇİN DEĞİL OKUL ÖNCESİ O ZAMAN DAHA BAŞINDAN ÇOCUKLARI BU KADAR SIKMAK BENCE YANLIŞŞŞ. ÇOCUKLARA OKULU SEVDİRMEK İÇİN BAZI KURALLARDAN VAZGEÇMELİYİZ

box mesut :bence okullarda serbest kıyafet olmalı.

box damla :bencede güzel olmuş serbest derken kot pantolonda giyebilecekmiyiz öyle olursa dahada iyi olur

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor Yabancı dil öğrenmek beyni geliştiriyor

Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı? Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı?

Çay ve kahve ile ilgili bilinmeyenler Çay ve kahve ile ilgili bilinmeyenler

Güncel Eğitim Haberleri