Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

2007 eğitim ödeneği eğitimcileri kızdırdı eğitim haberi

eğitim haberleri2007 eğitim ödeneği eğitimcileri kızdırdı

lira.jpg Hükümetin, öğretmenlere her eğitim-öğretim yılının başlangıcında ödenen hazırlık ödeneğini, 2006 yılına göre 25 YTL artırarak 450 YTL olarak belirlemesi eğitimcileri kızdırdı

Hükümetin, her eğitim-öğretim yılının başlangıcında öğretmenlere verilen hazırlık ödeneğini 25 YTL artırarak 450 YTL olarak belirlemesi eğitimciler tarafından "dalga geçmek" olarak yorumlandı. Hükümet, 2007 Yılı Bütçe Kanunu'na koyduğu hükümle öğretmenlere her eğitim-öğretim yılının başlangıcında verilen hazırlık ödeneğini, 2007-2008 eğitim-öğretim yılı için 450 YTL olarak belirledi. Geçmiş yıllardan farklı olarak Bakanlar Kurulu kararı alınmaksızın yürürlüğe girecek 450 YTL'lik hazırlık ödeneği, geçen yıl 425 YTL'ydi. 2006 yılına göre ödenek yüzde 5.8 oranında zamlanmış oldu.

"ÖĞRETMENLE DALGA GEÇİLMEKTEDİR"

Bağımsız Eğitimciler Sendikası (BES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, ödenek miktarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, öğretmenin bu parayla yeni bir eğitim yılına hazırlanabilmesinin, ihtiyaçlarını tamamlayabilmesinin mümkün olmadığını kaydetti. Avcı, "25 YTL zam yapmak, öğretmenlerle dalga geçmektir" dedi. Avcı, yalnızca öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneğinin eğitim kurumlarında görev yapan tüm eğitim çalışanlarına ödenmesini gerektiğini de belirtirken, şöyle dedi:

"Eğitim kurumlarında kimsenin üvey evlat muamelesi görmesini istemiyoruz. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize açlık sınırında bir ücret reva görülmektedir. Yılda bir kez ve devede kulak misali verilen eğitim-öğretim hazırlık ödeneğinin enflasyonun altında bir oranda zamlanarak ‘bayram müjdesi' gibi kamuoyuna yansıtılmasını doğru bulmuyoruz. Eğitime hazırlık ödeneği, yılda iki kez olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına 500+500 YTL olarak ödenmelidir."

ANKA

tag 2007 eğitim ödeneği eğitimcileri kızdırdı

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box ebubekir :Eğitim için alınan eğitime harcanmazsa insan sıkıntı çeker.

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta Akıllı ve sağlıklı beslenmede 10 önemli nokta

Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı? Çocuklarda boy uzamasını sağlamak için ne yapılmalı?

Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları Hafızayı sürekli diri tutmanın yolları

Güncel Eğitim Haberleri