Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

MEB'in 2007 sınav takvimi eğitim haberi

eğitim haberleriMEB'in 2007 sınav takvimi

3.jpg Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2007 yılında yapacağı sınavların tarihlerini belirledi
İlköğretim son sınıf öğrencilerinin fen, anadolu, sosyal bilimler ve bazı meslek liselerine girebilmek amacıyla yarıştığı Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) 10 Haziran 2007 Pazar günü gerçekleştirilecek. .

OKS'nin yanı sıra Açıköğretim Lisesi, Açık İlköğretim Okulu ve motorlu taşıtlar sınavları ile Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk sınavlarını düzenleyen MEB Sınavlar Dairesi, aynı zamanda bazı bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşların da sınavlarını gerçekleştiriyor.

Sınav takvimine göre, fen, anadolu, sosyal bilimler ve bazı meslek liselerine öğrenci yerleştirmek amacıyla ilköğretim son sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen OKS, 2007 yılında 10 Haziran Pazar günü yapılacak. Bu sınava, Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na girecek 8. sınıf öğrencileri ile Polis Koleji Aday Tespit Sınavı adayları ve özel okullarda okumak isteyen öğrenciler de katılıyor. İlköğretim ve ortaöğretimin ara sınıflarındaki öğrencilerin girebileceği Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı da 6 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınavların başvuru tarihleri daha sonra duyurulacak.

Öte yandan, üniversiteye giriş sınavını düzenleyen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) 17 Haziran 2007 Pazar günü, Yabancı Dil Sınavı'nın da 24 Haziran 2007 Pazar günü gerçekleştirileceğini duyurmuştu.

MOTORLU TAŞITLAR SINAVI

MEB, 2007 yılında 6 kez motorlu taşıt sürücü adayları sınavı düzenleyecek. Bu sınavın ilki 17 Şubat 2007 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav ayrıca 21 Nisan, 7 Temmuz, 25 Ağustos, 27 Ekim ve 15 Aralık 2007 tarihlerinde de yapılacak.

AÇIKÖĞRETİM SINAVLARI

Açık İlköğretim Okulu 1. Dönem Sınavı 27-28 Ocak, 2. Dönem Sınavı 14-15 Nisan, bütünleme sınavı 23-24 Haziran 2007 tarihlerinde düzenlenecek. Açıköğretim Lisesi 1. Dönem Sınavı 3-4 Mart, 2. Dönem Sınavı 23-24 Haziran 2007 tarihlerinde yapılacak.

samanyoluhaber

tag MEB'in 2007 sınav takvimi

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (1 yorum yazılmış)

box Erdi :bu sınavlardan cekecehımız var çalısıyoruz çalısıyoruz olmayan sorular cıkıyo sonrada klalıyoruz arkadaslar bu nasıl bi hak ya

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk

Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı Liselere giriş sınav sonuçları açıklandı

Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi Devamsızlıktan kalan öğrenciler de mezun edildi

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı Sağlıklı yaşlanmak için sağlıklı yaşamalı

Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz Bunları yaparak sivrisineklerden kurtulabilirsiniz

Başarılı ve başarısız insanların özellikleri Başarılı ve başarısız insanların özellikleri

Güncel Eğitim Haberleri