Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Eğitime Destek Müdüre Passat eğitim haberi

eğitim haberleriEğitime Destek Müdüre Passat

passat.jpg Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in memleketi Van, Milli Eğitim İl Müdürü'nün karıştığı Passat Skandalıyla çalkalanıyor.
Van'da Milli Eğitim Müdürlüğü ile Valiliği karşı karşıya getiren ‘Passat krizi' valinin genelgesiyle son buldu. Hükümetin tasarruf genelgesi çerçevesinde, makam aracı alımlarına yasak getirmesinden sonra Van Milli Eğitim Müdürlüğü 80 bin YTL değerinde son model Passat marka bir otomobil aldı.

Müdürlüğün, personel maaşlarının yatırılması için özel bir bankayla anlaştığı, bunun karşılığı bankanın verdiği promosyon ücretiyle otomobil alındığı ortaya çıktı.

Bu tür alımlarda yaşanan engel, otomobilin "Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası" adı altında gerçekleştirilmesiyle delindi. İhale yapılmadan ve teklif alınmadan, Bakan Hüseyin Çelik'in ağabeyi Ramazan Çelik'in de hissedarı olduğu ileri sürülen firmadan alınan otomobil kayıtlara "Hibe" açıklamasıyla geçti. Vali Niyazi Tanılır olayı öğrenince bir genelge yayınladı.

Vali Tanılır, genelgesinde şöyle dedi: "Personel maaşları ile ilgili bazı bankalarla protokol karşılığı verilmiş veya verilecek olan kaynağın, çalışanlara ek katkı olarak yansıtılması, başka amaç için kullanılmamasını önemle rica ederim."

"Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası adıyla Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü'nün aynı bankanın promosyonundan 130 bin YTL değerinde 2 Volkswagen panelvan aldığı da ortaya çıktı .

Bakan Çelik de binecek

İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Yıldız, aracı kendi imkanları ile aldıklarını ve devletin hizmetinde kullanacaklarını belirterek şöyle dedi:

"Köy okullarına ulaşmamız çok çok zor. Arazi şartlarına uygun araçlara da ihtiyacımız var. Aracı Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in Van'a geldiği zamanlarda kullanabilmesi için de tahsis edeceğiz. Bizde makam aracı yoktur, hizmet aracı vardır. Bu araç da ilimize hizmet amacıyla alınmıştır. Performansı iyi olduğu için tercih ettik."

Akşam

tag Eğitime Destek Müdüre Passat

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı KPSS Lisans Sonuçları Açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Beyine zarar veren alışkanlıklar Beyine zarar veren alışkanlıklar

Gece kuşu musunuz? Gece kuşu musunuz?

Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız? Cep telefonunuzun kaçak olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Güncel Eğitim Haberleri