Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Sözleşmeli öğretmen genelgesine durdurma eğitim haberi

eğitim haberleriSözleşmeli öğretmen genelgesine durdurma

danistay.jpg Danıştay, sözleşmeli öğretmenlerin istihdamına ilişkin genelgedeki ' tarafların, bir ay önce ihbar etmek şartıyla sebep göstermeksizin sözleşmeyi feshedebileceğine' ilişkin düzenlemenin yürütmesini durdurdu.

Danıştay 12. Dairesi, Türk Eğitim-Sen'in, sözleşmeli öğretmen istihdamına ilişkin genelgenin ''fesih'' konusunu düzenleyen 13. maddesinin (c) fıkrasının iptali ve yürütmesinin durdurulmasına karar verilmesi istemiyle açtığı davada, ilk incelemesini tamamladı. Daire kararında, 5473 sayılı Değişik Adlar Altında İlave Ödemesi Bulunmayan Memurlara Ve Sözleşmeli Personele Ek Ödeme Yapılması İle Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 3. maddesiyle Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik yapıldığı, sözleşmeli personelin de kamu hizmeti görevlisi olarak sayıldığı anlatıldı.

Sözleşmeli öğretmenlerin tip hizmet sözleşmesinin 13. maddesinin diğer fıkralarında, sözleşmenin hangi hallerde feshedilebileceğinin ayrıntılı olarak düzenlendiği ve feshin objektif kriterlere bağlandığı belirtilen kararda, aynı maddenin dava konusu olan (c) fıkrasında ise hukuka uygunluk bulunmadığı belirtildi.

tag Sözleşmeli öğretmen genelgesine durdurma

tarihli haber

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

next YAZILAN YORUMLAR (4 yorum yazılmış)

box naz :sıkmayın canınızı buda geçer

box demet :arkadaşlar 2 yıldır sözleşmeliyim 80 puan aldım.maaşımda 1600 ytlyi gördüm.ama bunu üniversitede aldığım sertifikalara borçluyum.ders dışı drama ve yaşlı bayanlara okuma yazma kursu veriyorum.mesaim sabah 8.30da başlıyor akşam 8 civarı bitiyor.ama tüm bu koşuşturma içinde acaba kpssmi çalışsam diye vicdan azabı duyuyorum.okulumdaki kadrolu öğretmenler benden düşük puanlar alarak kadrolu olmuş.bu nasıl bir çelişki.ayrıca biz kendimizi acındırarak net başında vakit öldürmüyoruz.kadrosuna güvenip bunu yapanlarda var.istisnalara takılmayalım lütfen.ülkemiz canını dişine takarak çalışan ama kafasında onlarca soru işareti olan sözleşmeli ve ücretli öğretmenlerle dolu.lütfen yorum yaparken bir daha düşünelim sayın kadrolu öğretmenlerim

box burak :iiii deyil mi bilmem tarih ögertmeni kaç puan la ounur

box merve :sevgili arkadaşlar gerek ali bey gerekse Duygu Hanım için yaptığınız eleştirileri okudum verdiğiniz cevaplar içinde çok mutlu oldum.3 yıldır sözleşmeli öğretmen olarak görev yapıyorum ayrıcalığı bırakın bu statüde olmaktan hiçbir zaman memnuniyet duymadım.Nedir bu kpss illeti çözmüş değilim.Artık bu saçmalığa bi son verilmeli öğretmen mi yoksa öğrenzimiyiz artık anlamadık.Özlük haklarda eşitlik deniyor.Tercih yapılırken de illaki KADROLU deniliyor.Artık bu sıkıntıdan kurtulmak istiyoruz artık yeter....

SON EĞİTİM HABERLERİ (Tüm Eğitim Haberleri İçin Tıklayın...)

MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı MEB'de ikinci 100 günlük eylem planı

2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı

2018 YKS tercih sonuçları açıklandı 2018 YKS tercih sonuçları açıklandı

FAYDALI SOSYAL HABERLER (Tüm Faydalı Haberler İçin Tıklayın...)

Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor Kitap okumak öğrencinin başarısını artırıyor

İyi bir anne baba olabilmek için... İyi bir anne baba olabilmek için...

Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz? Ramazan'da nasıl beslenmeliyiz?

Güncel Eğitim Haberleri