Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Dinlemesini bilenler,ülkeleri fethetmesini bilenlerden daha büyüktürler. [ Franklin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6711)

Güzel Sözler Terbiyenin sırrı öğrenciye saygı ile başlar. [ R.W.Emerson ] (ekleyenDersimiz.Com - 6712)

Güzel Sözler Cahilliğin eyleme geçişinden daha korkunç bir şey yoktur. [ Goethe ] (ekleyenDersimiz.Com - 6713)

Güzel Sözler Bir devlet adamının kalbi kafasında olmalıdır. [ Napoleon ] (ekleyenDersimiz.Com - 6714)

Güzel Sözler Bilgiyi elde ettikten sonra halka söylemeyen, belletmeyen kişi,zengin olup da yoksul doyurmayan kimseye benzer. [ Hz.Muhammet (S.A.V.) ] (ekleyenDersimiz.Com - 6715)

Güzel Sözler Unutulmak istemiyorsan, ya okunacak şeyler yaz,ya da yazılmaya değer şeyler yap. [ Benjamin Franklin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6716)

Güzel Sözler İnsan beynine biçim veren eğitimdir.Fidan nasıl bükülüyorsa ağaç da eğilir. [ Alexander Pope ] (ekleyenDersimiz.Com - 6717)

Güzel Sözler Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller. [ La Rochefoucauld ] (ekleyenDersimiz.Com - 6718)

Güzel Sözler Damla, kendini tamamlayınca damlar. [ anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 6719)

Güzel Sözler Dürüst insan her zaman gerçeği söyler, akıllı insan ise yalnız zamanında. [ Bernard Shaw ] (ekleyenDersimiz.Com - 6720)

Güzel Sözler Saf mantıksal düşünce, dünyayı anlamamız için yeterli değildir.Gerçeğe ilişkin tüm bilgiler deneyimle başlar, deneyimle biter. Saf mantıksal bir çerçeve içinde sunulan görüşler boş bir gerçektir. [ Shirley Mc Lyne ] (ekleyenDersimiz.Com - 6721)

Güzel Sözler Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkarır. [ S.Fobes ] (ekleyenDersimiz.Com - 6722)

Güzel Sözler Mutluluk elin erişebileceği çiçeklerden bir demet yapma sanatıdır. [ B.Goddar ] (ekleyenDersimiz.Com - 6723)

Güzel Sözler Eğitimin kökleri acı fakat meyveleri tatlıdır. [ Aristotale ] (ekleyenDersimiz.Com - 6724)

Güzel Sözler Karşılaştığım herkes en az bir konuda benden daha yetenekli, öyle ki her insandan öğreneceğim bir şey var. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 6725)

Güzel Sözler Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür. Ama kimse önce kendisini değiştirmeyi düşünmez. [ V.Hugo ] (ekleyenDersimiz.Com - 6726)

Güzel Sözler Sevmek mutluluğumuzun bir başkasının mutluluğu içine yerleştirmek demektir. [ Wilheim Van Lubreitz ] (ekleyenDersimiz.Com - 6727)

Güzel Sözler Bir insan parmağını başkasına uzatınca, üç parmağın da kendisine uzatıldığını unutmamalıdır. [ Louis Nizer ] (ekleyenDersimiz.Com - 6728)

Güzel Sözler Bir insan hayranlık duyup sevebildiği sürece sonsuza kadar genç demektir. [ Pablo Casals ] (ekleyenDersimiz.Com - 6729)

Güzel Sözler Kafası mum olan, ateşe yaklaşmaz. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 6730)

Güzel Sözler Paylaşılan bir sevinç iki kat olur, paylaşılan bir acı yarıya iner. [ Cicero ] (ekleyenDersimiz.Com - 6731)

Güzel Sözler Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. [ Özdemir Asaf ] (ekleyenDersimiz.Com - 6732)

Güzel Sözler Kurnaz insanlar, okumayı küçümserler, basit insanlar ona hayran olurlar akıllı insanlar ise ondan faydalanırlar. [ Francis Bacon ] (ekleyenDersimiz.Com - 6733)

Güzel Sözler Yaşama sevinci, zorlukların üstesinden gelmek değil, Zorlukların üstesinden gelebilecek morali hissetmektir. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 6734)

Güzel Sözler Başarı istediğini elde etmek, mutluluk ise elde ettiğini sevmektir. [ Anonim ] (ekleyenDersimiz.Com - 6735)

Güzel Sözler Sıradan öğretmen anlatır,
İyi öğretmen açıklar,
Yetenekli öğretmen yapar ve gösterir,
Büyük öğretmen esin kaynağı olur.
[ William A. Ward ] (ekleyenDersimiz.Com - 6736)

Güzel Sözler Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum. [ Voltaire ] (ekleyenDersimiz.Com - 6737)

Güzel Sözler İnsanın mutluluğunun temeli hak ve adalet konusunda toplanır. Bir insana yapılan haksızlık bütün toplumu yaralar. Hak ve adalet hissi bireylerden başlamalıdır. Ve insan, bireyin mutluluğunun kendi mutluluğu için şart olduğuna inanmalıdır. [ Pascal ] (ekleyenDersimiz.Com - 6738)

Güzel Sözler Sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yeteneklerden birisidir. [ Bertrand Russell ] (ekleyenDersimiz.Com - 6739)

Güzel Sözler Propaganda öyle bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken kendisi "ah" der. [ Bob Hope ] (ekleyenDersimiz.Com - 6740)

Güzel Sözler Halk bir kimseden nefret ettiği zaman, bunu incelemek gerekir. Halk bir kimseyi seviyorsa, yine bunu da incelemek gerekir. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6741)

Güzel Sözler Halkı bir tek insan, bir tek insanı bütün halk gibi gör. [ Montaigne ] (ekleyenDersimiz.Com - 6742)

Güzel Sözler Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz.Muhammed [ Hadis-i Şerif ] (ekleyenDersimiz.Com - 6743)

Güzel Sözler Haksızlık önünde eğilmeyiniz, o zaman hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz. [ Hz.Ali ] (ekleyenDersimiz.Com - 6744)

Güzel Sözler İyi olan tek şey bilgi ve kötü olan tek şey de cehalettir. [ Sokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 6745)

Güzel Sözler Ne kadar hazin bir çağda yaşıyoruz, bir önyargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha güç. [ Albert Einstein ] (ekleyenDersimiz.Com - 6746)

Güzel Sözler Karanlığa küfretmektense, bir küçük ışık yakın, daha iyi edersiniz. [ Andre Gide ] (ekleyenDersimiz.Com - 6747)

Güzel Sözler Hayat bir öyküye benzer, önemli olan yanı eserin uzun olması değil, iyi olmasıdır. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 6748)

Güzel Sözler O şekilde yaşamalısın ki, öldüğün zaman tabutçu bile matem tutsun. [ Mark Twain ] (ekleyenDersimiz.Com - 6749)

Güzel Sözler Dostlarınıza bir gün düşmanınız olabileceklermiş gibi, düşmanlarınıza ise bir gün dostunuz olabileceklermiş gibi davranın. [ Bernard Shaw ] (ekleyenDersimiz.Com - 6750)

Güzel Sözler Sorumluluğunu taşıyacağın fikrin adamı ol. [ A.Hamdi Tanpınar ] (ekleyenDersimiz.Com - 6751)

Güzel Sözler Düşüncelerden vergi alınmaz. [ Martin Luther ] (ekleyenDersimiz.Com - 6752)

Güzel Sözler Düşünme zihnin işi, hayal ise zevkidir. Düşünme yerine hayal etmek, zehiri besinden ayırt edememektir. [ Victor Hugo ] (ekleyenDersimiz.Com - 6753)

Güzel Sözler Kendi kendimize egemen olmayı öğreten yönetim, en iyi yönetimdir. [ Goethe ] (ekleyenDersimiz.Com - 6754)

Güzel Sözler Dünya, sonsuzluk içinde küçük bir parantezdir. [ Thomas Browne ] (ekleyenDersimiz.Com - 6755)

Güzel Sözler Düşmanının yoksa, dost bakımından da aynı durumda olmalısınız. [ E.Hubbard ] (ekleyenDersimiz.Com - 6756)

Güzel Sözler Gerçek doktor, her hasta ile yaşayıp ölendir. [ Stefan Zweig ] (ekleyenDersimiz.Com - 6757)

Güzel Sözler Dostlarımla beraber olduğum zaman yalnız değilim. O dakikadan sonra da iki kişi değiliz. [ Pisagor ] (ekleyenDersimiz.Com - 6758)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   3 4 5 6 7 8 9   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1857 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1857 güzel söz var.