Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Tevhidi bir iman'a göre yanlış olan bir sistem; ülke dışında olan bir beldede aynı bozuk ve çarpık düzen nasıl islam'i olabiliyor? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125294)

Güzel Sözler Geçmişe pişmanlık ve istiğfar, geleceğe tövbe ve sabır gerekiyor... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125297)

Güzel Sözler DÖRT ÇEŞİT İNSAN VARDIR.
1- Karnından konuşan
2- Gırtlağından konuşan
3- Kafasından konuşan
4- Kalpten konuşan
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125325)

Güzel Sözler Akıllı zengin malını yanında götürendir...
Akılsız zengin ise malını dünyada bırakıp giden insandır...!
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125326)

Güzel Sözler Okuduğumuz kitaplar ve dinlediğimiz hocalar; şayet bizi değiştirip dönüştürmüyorsa ? İkisini de bırakın..!!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125327)

Güzel Sözler Düşünmeyi kafa karışıklığı olarak algılayan insanlara göre; düşünmek "riskli ve lükstür" yalnız aptallar fikirlerini değiştirmezler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125328)

Güzel Sözler Eğer para ve servet edinme konusundaki istek ve arzumuz gibi de kendi iman ve donanım konusunda aynı samimi istek olsa idi ? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125339)

Güzel Sözler İnsanlar hakikate değil, yalan karışmış gerçeğe daha çok ilgi duyarlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125349)

Güzel Sözler KURBAN'IN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ! Hz.İbrahim rabbine kendini adamıştı.İsmail'de özünden rabbine teslim olandı.Örnek aile bu işte !!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125353)

Güzel Sözler Huzurlu ve mutlu olan ailede,iki kişinin beraberliği asla tek kişinin kararlar verdiği müessese olmamalıdır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125361)

Güzel Sözler Bu dünyanın sonda ölümle Ya selam size diyecekler, Ya da istenmeyen mahkumlar gibi kıçlarına tekme vurularak itilecekler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125362)

Güzel Sözler Hakikat yolunda usta olmak için, bilinç atölyesinde gönüllü çırak olanlara selam olsun !!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125363)

Güzel Sözler İnsan sevmesi gereken en güzeli sevmeyipte, yalan ile aldatılan bir çirkini sevmesi ne talisiz vurdum dumamazlıktır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125364)

Güzel Sözler ALLAH, Dürüst ve Sadık Gariplerle Beraberdir...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125365)

Güzel Sözler Günümüz Müslümanının hatası; Mekke dönemindeki zihni ve kalbi inkılabı doyumu yaşamadan Medine dönemi ibadetleri sahipleniyorlar. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125366)

Güzel Sözler İnsan bedeninde bir arıza olduğunda organ nakli yapılır ve hayat devam eder, fakat zihinde arıza olursa şayet? hiç bir şey yapılmaz... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125367)

Güzel Sözler Herkesin Bayramı Farklıdır... Şayet ben özgür bir birey değilsem, iman'ım selamette değilse, ha bayram olmuş ha olmamış !!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125368)

Güzel Sözler Küçük adamların büyük hataları görülmeye bilinir.
Fakat büyük adamların küçük dahi olsa hataları göze batar ve mide bulandırır...!
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125373)

Güzel Sözler Ben, Allah'ın dinini konuşuyorsam niye dürüst olmayayım ki? Yoksa yarın büyük mahkemede beni Allah'ın elinden kim kurtarabilir? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125374)

Güzel Sözler Güçlü iki savaşçı, iman ve sabır dır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125417)

Güzel Sözler Dış dünyamıza yaptığımız gezi gibi de kendi özümüzede yolculuk yapabilirsek şayet, kendimizi iyi tanımış oluruz...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125418)

Güzel Sözler Hayat senin için çekilmez bir hale geldiği ve çaresizlik seni mahkum etiğinde... Hayata bakışını değiştirmelisin... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125419)

Güzel Sözler NEYİ BİLMEZ İSEK ?
1-Tevhidi bilmezsek / Şirki bilemeyiz.
2-Cahiliyeyi bilmezsek / Kur'an-ı anlayamayız.
3-Esmaü-l hüsnayı bilmezsek / İnsanı (kendimizi) bilemeyiz.
4-İman,ı bilmezsek / Küfürü bilemeyiz.
5-Sapıklığı ve dalaleti bilmezsek / Hidayeti bilemeyiz.
6-Kur'an-ın kavramlarını bilmezsek / İslam dinini bilemeyiz.
7-Zamanımızın fıkıhını bilmezsek / Günahı ve Sevabı bilemeyiz.
8-Tarihi iyi bilemezsek / Bugünü iyi bilemeyiz.
9-Bugünü iyi bilemezsek / Geleceği anlayamayız.
10-Evreni, insanı ve Kur'an-ı bilmezsek/ Allah'ı bilemeyiz.
11-Mantıklı soru sormayı bilmezsek / İlim ve bilim öğrenemeyiz.
12-Ahlak ve adaleti bilmezsek / Şahsiyetli iyi insanı tanıyamayız.
13-Ahiretin kıymetini bilmezsek / Dünyayı ıskalayarak mahvederiz...vs
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125652)

Güzel Sözler Kendini sevmesini bilemeyen insan, dışındaki simge, sembol ve kutsallara yoğunlaşır. [ Zeki Çelik ] (ekleyenZeki Çelik - 126016)

Güzel Sözler Hak din ile aydınlanmayanlar. Batıl dinin karanlığını yaşamaya mahkum olur! [ Zeki Çelik ] (ekleyenZeki Çelik - 126092)

Güzel Sözler Ey insan !Dünyada sevdiklerimiz bizim ahirette ateşe girmemize sebeb olmasınlar sakın ?Aklı iyi kullanmak gerek !!! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126094)

Güzel Sözler Zihin karışıklığı insanın doğru eylemlerde bulunabilmesinin önünde en büyük engeldir. Çünkü kuzuyu kurttan ayıramaz. [ Zeki Çelik ] (ekleyenZeki Çelik - 126095)

Güzel Sözler Bir insan hangi değerleri kendi ile buluşturursa kimliği hakkında mesaj vermiş olur... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126096)

Güzel Sözler Sevgi, insanın gözünü, aklını ve vicdanını kör etmemelidir. [ Zeki Çelik ] (ekleyenZeki Çelik - 126097)

Güzel Sözler İntikam peşinde olan adam, iki mezar kazmalıdır. [ Zeki Çelik ] (ekleyenZeki Çelik - 126122)

Güzel Sözler Müslüman odur ki, önce karşısındaki insanın değerli olduğunu hissettirendir. [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126164)

Güzel Sözler Bir insanın kendi kendine saygısı yoksa, neden başkasına saygı duyup utansın? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126717)

Güzel Sözler Yalan insanın başını öne eğdirir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126768)

Güzel Sözler Doğru iman hakikatleri söylendiğinde insana bir rahatsızlık veriyorsa, şeytanın oyuncağı olmuş demektir... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126807)

Güzel Sözler Balık sudan çıkınca ızgara olur, insan fıtrattan çıkınca maskara olur. [ Zeki Celik ] (ekleyenAhmet Turgut U. - 126856)

Güzel Sözler Bugün Müslümanın kafası karışık aynen dünde olduğu gibi, kalbindeki duyguları Mekke derken zihni ve kafası Roma diyor! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 126991)

Güzel Sözler Allah adına konuşan bir mümin imanı konusunda asla yalan söylememelidir.
Kur'an'dan referans almayan fikirlerde de ısrarcı olmamalıdır...
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127046)

Güzel Sözler Zekanın değerlisi, gerektiğininde düşüncelerin değiştirilmesinde yatar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127077)

Güzel Sözler Bir insan kendi kimliği ile ilgili ilkeleri ve temel bilgileri iyi bilmiyorsa?
Başka kimlikler karşısında maskara olur...
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127196)

Güzel Sözler Yetişkinler ölmeden önce şu soruyu kendine sorabilmelidir.Ben hayatımın "kahramanımıyım" yoksa hayatımın katilimiyim ? [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127200)

Güzel Sözler Tevhid ve ilah kavramını iyi bilmeyen insanlar ülkedeki dini gruplara ve siyasetçilere içtenlikle selam durabilirler...! [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127226)

Güzel Sözler Keşkem birileri bana hakikat olan gerçekleri söyleyerek canımı acıtsaydı... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127233)

Güzel Sözler Cumhuriyet aydınları batıdaki mitolojileri bildikleri kadar kendi milletinin dinlerini bilimsel olarak öğrenmeyi gerek görmediler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127241)

Güzel Sözler Benim canımı en çok acıtanlar, hatamı ve yanlışımı söylemeyip de, sahte sevgi gösterisinde bulunanlardır... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127248)

Güzel Sözler Günümüzde başarılı olabilmenin yolu; beyin gücü ve ekip çalışması ile mümkündür... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 127283)

Güzel Sözler NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE [ ATATÜRK ] (ekleyenLEYLA - 127354)

Güzel Sözler Mahrumiyet ve acılar büyük insanların ortaya çıkmasını sağlar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Çelik - 127358)

Güzel Sözler Helal lokma ile beslenen insan, duygularını dolu dolu yaşar... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Çelik - 127359)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   35 36 37 38 39   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1857 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1857 güzel söz var.