Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeden cevizin hep kabuk olduğunu zanneder [ GAZALİ ] (ekleyen EbRu - 5777)

Güzel Sözler Allah, haram peynire fare musallat eder. [ EFLÂK ] (ekleyen ERTUĞRUL FELEK - 6131)

Güzel Sözler Tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtardır [ Montaigne ] (ekleyen- - 6202)

Güzel Sözler Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır. [ Bernard Shaw ] (ekleyenDersimiz.Com - 6522)

Güzel Sözler Akıllı konuşur, çünkü onun söylemek istedikleri var; aptal konuşur, zira kendinin bir şeyler söylemek mecburiyetinde olduğunu sanır. [ Plato ] (ekleyenDersimiz.Com - 6523)

Güzel Sözler Bilgi cesaret verir, cehalet küstahlık. [ Terry ] (ekleyenDersimiz.Com - 6524)

Güzel Sözler Bilgi bir ışık gibidir. Onu kullanırsanız daha parlak olur, kullanmazsanız söner. [ Alexander Everett ] (ekleyenDersimiz.Com - 6525)

Güzel Sözler Bilgi büyük adamı alçak gönüllü yapar, normal adamı şaşırtır, küçük adamı ise kibirlendirir. [ Brigitte ] (ekleyenDersimiz.Com - 6526)

Güzel Sözler Bilgiyle dirilenler asla ölmezler. [ Hz. Ali (r.a.) ] (ekleyenDersimiz.Com - 6527)

Güzel Sözler Bir çivi yüzünden bir nal,bir nal yüzünden bir at,bir at yüzünden de bir atlı gidiverir. [ Franklin ] (ekleyenDersimiz.Com - 6528)

Güzel Sözler Bir şeye ait her şeyi öğrenin; her şeye dair bir şeyler bilin. [ Var Dyke ] (ekleyenDersimiz.Com - 6529)

Güzel Sözler Bir şeyi gerçekten bilmek, onu anlatmakla olur. [ Sokrates ] (ekleyenDersimiz.Com - 6530)

Güzel Sözler Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir. [ Francis Bacon ] (ekleyenDersimiz.Com - 6531)

Güzel Sözler Daha iyi olmaya çalışmayan iyi olarak da kalamaz. [ Oliver Cromwell ] (ekleyenDersimiz.Com - 6532)

Güzel Sözler Dün yaptığınız şey size hala çok iyi görünüyorsa ,bugün yeterli değilsiniz demektir. [ Earle Wilson ] (ekleyenDersimiz.Com - 6533)

Güzel Sözler Düşünmeden öğrenmek faydasız, öğrenmeden düşünmek tehlikelidir. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6534)

Güzel Sözler Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6535)

Güzel Sözler En güçlü hafıza bile en zayıf mürekkepten solgundur. [ Meçhul ] (ekleyenDersimiz.Com - 6536)

Güzel Sözler Erişmek istedikleri bir hedefi olmayanlar, çalışmaktan zevk almazlar. [ Emile Raux ] (ekleyenDersimiz.Com - 6537)

Güzel Sözler Evinizin eşiğini temizlemeden komşunuzun damındaki karlardan şikayet etmeyiniz. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6538)

Güzel Sözler Evlilikte başarı yalnız aranan kişiyi bulmakta değil,aranan kişi olmaya da bağlıdır. [ Foster Wood ] (ekleyenDersimiz.Com - 6539)

Güzel Sözler Ey yaşam senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 6540)

Güzel Sözler Gençken bilgi ağacını dikelim ki, yaşlandığımız zaman gölgesinde barınacak bir yerimiz olsun. [ Chesterfield ] (ekleyenDersimiz.Com - 6541)

Güzel Sözler Gideceğiniz yeri bilmiyorsanız, vardığınız yerin önemi yoktur. [ Peter F.Drucker ] (ekleyenDersimiz.Com - 6542)

Güzel Sözler Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam dostluk ne solar ne de kırılır. [ Nietzsche ] (ekleyenDersimiz.Com - 6543)

Güzel Sözler Hakikaten insan için kendi çalıştığından başkası yoktur. [ Necm:39 ] (ekleyenDersimiz.Com - 6544)

Güzel Sözler Hayat geç kalanları hiç affetmez. [ Gorbachov ] (ekleyenDersimiz.Com - 6545)

Güzel Sözler Hayatta bir gayesi olmayan insanlar, bir nehir üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, ancak suyun akışına kapılırlar. [ Seneca ] (ekleyenDersimiz.Com - 6546)

Güzel Sözler Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. [ Montaıgne ] (ekleyenDersimiz.Com - 6547)

Güzel Sözler Her bildiğini söyleme, her söylediğini bil. [ Clavdius ] (ekleyenDersimiz.Com - 6548)

Güzel Sözler Her münakaşanın temelinde birisinin cahilliği yatar. [ Louis D. Brandeis ] (ekleyenDersimiz.Com - 6549)

Güzel Sözler Herkesi bir defa, bazılarını her zaman aldatabilirsiniz.Ama herkesi her zaman aldatamazsınız. [ Abraham Lincoln ] (ekleyenDersimiz.Com - 6550)

Güzel Sözler Herşeyin anahtarı sabırdır. Civcivi,yumurtaları kuluçkaya yatırarak elde edersiniz, kırarak değil. [ Arnold Closow ] (ekleyenDersimiz.Com - 6551)

Güzel Sözler Hırs, bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır, azı da gemiyi olduğu yerde tutar. [ Woltaire ] (ekleyenDersimiz.Com - 6552)

Güzel Sözler Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. [ J.Keth Moorhead ] (ekleyenDersimiz.Com - 6553)

Güzel Sözler Hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz. [ W.Shakspeare ] (ekleyenDersimiz.Com - 6554)

Güzel Sözler Hiçbir zaman çıktığın kapıyı hızlı çarpma. Geri dönmek isteyebilirsin. [ Don Herold ] (ekleyenDersimiz.Com - 6555)

Güzel Sözler İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak. [ Sadi ] (ekleyenDersimiz.Com - 6556)

Güzel Sözler İnsan ne kadar yükselirse, gönlü o kadar alçalmalıdır. [ Cicero ] (ekleyenDersimiz.Com - 6557)

Güzel Sözler İnsanlar ancak hayalleriyle yaşar ve biraz yaşamaya başlayınca tüm hayallerini kaybederler. [ Voltaire ] (ekleyenDersimiz.Com - 6558)

Güzel Sözler İnsanlar yanlış yapabilirler , yalnız büyük insanlar yanlışlarını anlarlar. [ F.Von Kotzebue ] (ekleyenDersimiz.Com - 6559)

Güzel Sözler İnsanları niçin öldürüyorsunuz, biraz bekleyin zaten ölecekler. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6560)

Güzel Sözler İyiliğin bilgisine sahip olmayana bütün diğer bilgiler zarar verir [ Montaigne ] (ekleyenDersimiz.Com - 6561)

Güzel Sözler Karanlık geceleri ben uykusuz geçirirken, sen sabaha kadar uyuyorsun.Ondan sonra da bana yetişmek istiyorsun. Ne gezer. [ Zemahşeri ] (ekleyenDersimiz.Com - 6562)

Güzel Sözler Kendine hakim olan başkalarına da hakim olur. [ Konfüçyüs ] (ekleyenDersimiz.Com - 6563)

Güzel Sözler Kendini herkese uydurmak için yontmaya koyulanlar, sonunda yontula yontula tükenip giderler. [ R. Hull ] (ekleyenDersimiz.Com - 6564)

Güzel Sözler Kıyıyı gözden kaybetmeye cesaret etmedikçe insan yeni okyanuslar keşfedemez [ Andre Gide ] (ekleyenDersimiz.Com - 6565)

Güzel Sözler Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası. [ M.Akif Ersoy ] (ekleyenDersimiz.Com - 6566)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   1 2 3 4 5 6   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1857 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1857 güzel söz var.