Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

SEÇME ÖZLÜ GÜZEL SÖZLER - VECİZ, ANLAMLI SÖZLER

Güzel Sözler, Vecizeler, Bilge Etkileyici Büyüklerden Sözler

Güzel Sözler Düşünmeyi kafa karışıklığı olarak algılayan insanlara göre; düşünmek "riskli ve lükstür" yalnız aptallar fikirlerini değiştirmezler... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125328)

Güzel Sözler Cesaretin bittiği yerde esaret başlar. [ Akif Cemil ] (ekleyenDersimiz.Com - 7763)

Güzel Sözler Düşünür; yeniden düşünen ve şimdiye kadar üzerinde düşünülmüş şeylerin asla yeterince düşünülmemiş olduğu kanısına varan kimsedir. [ Paul Valery ] (ekleyenEditör - 7849)

Güzel Sözler Terbiyeli adam, terbiyesizle geçinmesini bilendir. [ Odison Mizner ] (ekleyenEditör - 7830)

Güzel Sözler Bir insanın başkasından istediği her şeyde ya bir 'İlahi Hak' ya da bir 'Şeytani Haksızlık' vardır. [ Thomas Carlyle ] (ekleyenReyhan - 5737)

Güzel Sözler Bir ulusun büyüklüğü , nüfusun çokluğu ile değil , akıllı ve erdemli kişilerin sayısıyla ölçülür. [ Victor Hugo ] (ekleyenDersimiz.Com - 6847)

Güzel Sözler Tanrım, beni dostlarıma karşı koru, kendimi düşmanlarıma karşı korurum. [ Voltaire ] (ekleyenDersimiz.Com - 6737)

Güzel Sözler Okumak geçen yüzyılların en namuslu adamlarıyla yapılan bir sohbettir. [ Descartes ] (ekleyenEditör - 8215)

Güzel Sözler Sen bana bakma ben senin baktığın yönde olurum [ özdemir asaf ] (ekleyen sibel - 11395)

Güzel Sözler Aslanın kral olmak için atanmaya ve törene gereksinimi yoktur, kahramanca hareketleri onu bu mevkiye getirir, doğa onu kral ilan eder. [ Pançatantra ] (ekleyenEditör - 8034)

Güzel Sözler Bir tehlikeyi gören hayvan nasıl birden duraklar, döner ve kaçarsa, kendisini başka yere çağıran bir fikir gören insan da yön değiştirir. [ Paul Valery ] (ekleyenReyhan - 5722)

Güzel Sözler Güç olan insanın haklı olduğu zaman değil haksız olduğu zaman dostlarıyla birlikte olmasıdır. [ Andre Malraux ] (ekleyenEditör - 8075)

Güzel Sözler Aklı olmayanın dini yoktur.
Allah, ancak akıl ve vahiy ile bilinir.
Düşünme ve akıl etme ile hakikate ulaşılır.
[ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 134718)

Güzel Sözler Həyat heç bir insani səbəbsiz qarşılaşdırmaz, kimi sinağımız, kimi cəzamız kimisidə qismətimiz olar... [ Sevgilim......E ] (ekleyensevdim.com - 47022)

Güzel Sözler Hiç kimseye değerinden fazla kıymet verme ya onu kaybedersin ya da kendini mahvedersin [ - ] (ekleyenEditör - 8311)

Güzel Sözler Fikirler paraşüte benzer açılmadıkları zaman hiçbir işe yaramazlar. [ Atakan KORKMAZ ] (ekleyenBÜŞRA - 12787)

Güzel Sözler Sen kendinle başa çıkamayınca, senin gibi aciz düşmana kim ehemmiyet verir? [ Şiraz'lı Sâdi ] (ekleyenDersimiz.Com - 7760)

Güzel Sözler Sevgiden ölüler dirilir, sevgiden padişahlar kul olur. Sevgiden bakırlar, altın kesilir [ - ] (ekleyenEditör - 8320)

Güzel Sözler İman etmek, görünmeyene inanmaktır. Mükafatı ise görünmeyeni görmektir. [ St. Augustine ] (ekleyenEditör - 7779)

Güzel Sözler sinek yarayı beyaz karayı zengin parayı severmiş [ ] (ekleyenharun örs - 15527)

Güzel Sözler Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır. [ J.Keth Moorhead ] (ekleyenDersimiz.Com - 6553)

Güzel Sözler Sanat, özgürlük tarafından emzirildikçe büyür. [ Schiller ] (ekleyenDersimiz.Com - 6967)

Güzel Sözler Yararlı insanların basarılmışlıkları,toplumların çürümeyen sakızı olur ağızlarda...
[ Yakup Icik ] (ekleyen Alp Tenay - 10409)

Güzel Sözler Ateş, nasıl odunu yer yutarsa, haset de iyilikleri yer yakar ve mahveder. [ Hz. Muhammed ] (ekleyenEditör - 8233)

Güzel Sözler Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. [ M. Kemal Atatürk ] (ekleyenDersimiz.Com - 6971)

Güzel Sözler Ben erdemden başka zenginlik tanımıyorum. [ İbn-i Sina ] (ekleyen007 - 7057)

Güzel Sözler ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR,MÜLK İSE ADALETSİZLİGİN... [ ] (ekleyenkübra - 13590)

Güzel Sözler "Yeryüzündeki en ilahi disiplin Türk askerlerindedir."
[ POSTEL ] (ekleyenFAZLİ MERİÇ - 11966)

Güzel Sözler Yaş artmakla budalalık eksilmez. [ Hebbel ] (ekleyen007 - 7043)

Güzel Sözler Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. [ Alphonse Karr
]
(ekleyenrahime serçe - 12931)

Güzel Sözler İnsan beynine biçim veren eğitimdir.Fidan nasıl bükülüyorsa ağaç da eğilir. [ Alexander Pope ] (ekleyenDersimiz.Com - 6717)

Güzel Sözler Yıllar, bütün omuzlara aynı ağırlıkla çökmez. [ Simone de Beauvoir ] (ekleyenEditör - 7998)

Güzel Sözler Affetmek ve unutmak,iyi insanların intikamıdır. [ Schiller ] (ekleyenDersimiz.Com - 6803)

Güzel Sözler Başka türlü görünmeye alışacak yerde olduğumuz gibi görünmekten kaçınmasak daha karlı çıkardık. [ La Rochefoucauld ] (ekleyenEditör - 8272)

Güzel Sözler Eğer büyüyünce kalbimiz sadece bize iyilik edenleri içine alacak kadar küçülecekse hep çocuk kalmak daha güzel. [ - ] (ekleyen BURCU GZKRA - 7746)

Güzel Sözler Özü tam olanın sözü de tam olur [ Hz. Ali ] (ekleyentürkçem - 46843)

Güzel Sözler Yeryüzünde bütün ıstıraplar, aza kanaat etmemekten doğar. [ Firdevsi ] (ekleyenEditör - 8244)

Güzel Sözler HATA BİR OLUR, İKİNCİSİ APTALLIK OLUR. [ EMRE YAKUL ] (ekleyenEMRE - 8393)

Güzel Sözler İnsan üzüntülerini anlatarak başkalarını memnun etmemeli. [ Emile Zola ] (ekleyenEditör - 7982)

Güzel Sözler Allah, temiz insanlar yurdu olan "Cennetlere" koşun ey kullarım diyor. Bizimki yavaştan alıyor, sanki diğer tarafa talip gibi... [ Zeki Celik ] (ekleyenZeki Celik - 125218)

Güzel Sözler Gençliğinde istediğini yiyen ve istediği yere oturan, yaşlandığı zaman istemediği şeyleri yemeye ve istemediği yerlere oturmaya mahkumdur. [ mahmut öğütcü ] (ekleyenşeyma sekni - 17649)

Güzel Sözler Arkadaşını yalnızken ikaz et,başkalarının yanında öv. [ Publius Cyrus ] (ekleyenDersimiz.Com - 6815)

Güzel Sözler Ne erdemdir,ne vicdandır,insanlardaki fazilet Allah korkusundandır. [ M.Akif ERSOY ] (ekleyenSeyit KİREMİTCİ - 10786)

Güzel Sözler İnsan ancak anladığı şeyleri duyar. [ Goethe ] (ekleyenEditör - 8298)

Güzel Sözler Ne kadar büyük değerde olursa olsun, insanların kendiliklerinden boyun eğmek isteyecekleri bir kimseye bugüne dek rastlanmamıştır. [ Machiavelli ] (ekleyenEditör - 8247)

Güzel Sözler Evliliğin, her şeyi kemiren bir canavarla bıkıp usanmadan boğuşması gerekir: Alışkanlık. [ H. de Balzac ] (ekleyenEditör - 8027)

Güzel Sözler Bir insanın içinde intikam almak arzusu varsa, onu iş başına getirmek, bir delinin eline bir kılıç vermekten farksızdır. [ Kardinal de Richelieu ] (ekleyenEditör - 8132)

Güzel Sözler Ayna, kendilerine güvenmeyen kadınlar içindir. [ Plautus ] (ekleyenReyhan - 7086)

DİĞER GÜZEL SÖZLER:

««   ÖNCEKİ   1 2 3 4 5 6   SONRAKİ   »»

Sitemizde kayıtlı toplam 1889 güzel söz bulunmaktadır.

GÜZEL BİR SÖZ EKLEYEBİLİRSİNİZ....

Sözü Söyleyen: Ekleyen:    

Seçme güzel sözler arşivinde 1889 güzel söz var.