Oyun Siteleri

Hükümdar İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Bu dünya bir padişaha çok, iki padişaha dar gelir. (özlügüzelsözler.com - 15155)
güzel sözler Hükümdar; haksız olarak köylüden bir yumurta alırsa, adamları bütün tavuklarını götürür. (özlügüzelsözler.com - 15159)
güzel sözler Hükümdar asasının ne kadar ağır olduğunu bilen, onu yolda bulsa, elini bile sürmez. (özlügüzelsözler.com - 15158)
güzel sözler Padişah olsan da derler "er kişi niyyetine!" (özlügüzelsözler.com - 15165)
güzel sözler Şahlıktan feragat edeni şah bil. Onun nuru, aysız ve güneşsiz parıldar. (özlügüzelsözler.com - 15167)
güzel sözler Hükümdarlarla arkadaş olmak, göğsünde bir yılan taşımak gibidir; yılanların ne zaman zehirini akıtacağı anlaşılmaz. (özlügüzelsözler.com - 15164)
güzel sözler En iyi hükümdarlar, "sokaktaki adam" gibi düşünenlerdir. (özlügüzelsözler.com - 15156)
güzel sözler Hükümdarların, arkadaş oldukları kişilere karşı vefasızlıkları ve kaybettikleri dostlara karşı teessürleri, bir dost kaybettikçe yenisini karşılayan fahişelerin vefasızlığına ve teessürüne benzer. (özlügüzelsözler.com - 15161)
güzel sözler Hükümdarların en mutlusu, tilki postuna en iyi sarınanlar olmuştur. (özlügüzelsözler.com - 15162)
güzel sözler Sultanların ve büyüklerinin huzuruna girdiğinde daha yükseklerde seni gören, duyan ve daha çok borçlu olduğun, daha büyük bir sultanın olduğunu hatırla. (özlügüzelsözler.com - 15166)
güzel sözler Hükümdar adaletli olursa, yeryüzün de Allah'ın adalet ve şefkatten uzak olursa, şeytanın halifesi olur. (özlügüzelsözler.com - 15157)
güzel sözler Hükümdar yanlışlık yaparsa, cezasını halk çeker. (özlügüzelsözler.com - 15160)
güzel sözler Hükümdarların insaf ve acımaları, çok kere halkın sevgisini kazanmak için bir siyasetten başka bir şey değildir. (özlügüzelsözler.com - 15163)
güzel sözler Halk tok olmalı, memur ve işçilere "Aç mısın, tok musun?" diye sormalı. Bir hükümdar, kuldan "fakir" adını kaldıramazsa nasıl hükümdar olur? (özlügüzelsözler.com - 23836)
Reklamlar

Hükümdar İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 14