Eğitim Siteleri

Gelenek İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Adettir, babanın topladığını oğlu saçar. (özlügüzelsözler.com - 12254)
güzel sözler Âdet, insana her şeyi kolaylaştırır, fakat o terk edildiği zaman zorluklar başlar. (özlügüzelsözler.com - 12250)
güzel sözler Âdet ve an'aneler bizi beşiğimizde karşılar ve ancak mezarımızda terk ederler. (özlügüzelsözler.com - 12251)
güzel sözler Âdet, asıl tabiatımızı bozan ikinci bir tabiattır. (özlügüzelsözler.com - 12249)
güzel sözler Gelenekler, beklenmeyenin gerçekleşme sini önlenmeye yönelik toplu çabalardır. (özlügüzelsözler.com - 12256)
güzel sözler Gelenek, sersemlerin yasasıdır. (özlügüzelsözler.com - 12255)
güzel sözler Gelenekler; yorgunluk ya da perhizler yüzünden zevklerden yoksun olanların ilk işi, başkalarını bu zevklerden ötürü suçlamak olur. (özlügüzelsözler.com - 12257)
güzel sözler Ölü evine ziyaret, adettir. (özlügüzelsözler.com - 12258)
güzel sözler Yaşlı ve tecrübeli dünyamız bize göstermiştir ki, örf ve adetlerimiz günümüz kuramlarından çok daha kıymetlidir. (özlügüzelsözler.com - 12259)
güzel sözler Âdetler; hareketlerimize, vecizelerden daha tesirlidir. Çünkü onlar tabiî hale gelmiş ve cana daha yakın olan canlı vecizelerdir. Hayat, âdetlerin hülasasıdır. (özlügüzelsözler.com - 12253)
güzel sözler Âdetin ikinci bir tabiat olduğu söylenebilir, halbuki o, tabiattan on defa daha kuvvetlidir. (özlügüzelsözler.com - 12252)
Reklamlar

Gelenek İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 11