Eğitim Siteleri

Filozof İle İlgili En Güzel Özlü Sözler

güzel sözler Ne pahasına olursa olsun, evlenin. Karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, yok fena çıkarsa o zaman filozof olursunuz. (özlügüzelsözler.com - 10861)
güzel sözler Sen konuşma; herkes seni filozof sansın. (özlügüzelsözler.com - 10862)
güzel sözler Filozof, kötü insanların yaptıklarından daha çok fenalık bekler. Biri bana küfretti, ona beni dövmediği için teşekkür ederim. Beni dövdü ise, yaralamadığı için teşekkür ederim. Beni yaraladı ise öldürmediği için teşekkür ederim. (özlügüzelsözler.com - 10858)
güzel sözler Filozofların tüm yaşamı, ölüm üstüne düşünmedir. (özlügüzelsözler.com - 10859)
güzel sözler Var olana erişmeyi becerebilmiş filozoflar, hiçbir zaman değiştirmedikleri yaşam koşullarıyla yaşayanlardır. (özlügüzelsözler.com - 10863)
güzel sözler Filozof, doğanın pilotudur. Cennete götürmek isterken, cehenneme sürüklüyeverir. (özlügüzelsözler.com - 10855)
güzel sözler Filozof, hak söze esassız delil; Diplomat ise batıl söze muhkem delil getirmeye uğraşır. (özlügüzelsözler.com - 10856)
güzel sözler Gerçekten filozof olanlar, hakikatin taharrisi usulünü bilenler ve bunu bizzat tatbik edebilenlerdir. (özlügüzelsözler.com - 10860)
güzel sözler Bir filozofla, hiçbir iş yapılmaz. (özlügüzelsözler.com - 10853)
güzel sözler Bir filozof nedir? O, eğer dinlemek istersen seni Roma valilerinden daha hür yapabilecek adamdır. (özlügüzelsözler.com - 10852)
güzel sözler Filozof, kendisinin karşılaşmadığı sıkıntılar hakkında başkalarına tavsiyelerde bulunan kimsedir. (özlügüzelsözler.com - 10857)
güzel sözler Bütün akıllılar beyaz bir sayfa olsaydı, felsefeciler lekesiz olurdu. (özlügüzelsözler.com - 10854)
Reklamlar

Filozof İle İlgili Özlü Güzel Sözler Toplamı : 12