Eğitim Sitesi

Fıkra Gibi Komik Olaylar

Fıkra Gibi Komik Olaylar

Eskiye Özlem

80 yaşındaki dede eşine;
- Gençliğimizdeki flört günlerimizi hatırlıyor musun? demiş.
- Nenede evet çok özledim deyince;
- Dede, yarın ilk buluştuğumuz yerde buluşup sevgiliyken yaptığımız şeyleri yapalım demiş.
- Dede süslenmiş püslenmiş buluşma yerine gitmiş, saatlerce beklemiş. Ama bakmış ki nene yok. Eve gelince bi bakmış nene ağlıyor.
- Ne oldu? demiş dede.
- Nenede:
- Ne olacak aşkım annem yollamadı demiş.

fıkraoku.com

Cavat

Adamın biri markete gitmiş ve demiş ki:
-Bana Coca Cola ver. Market sahibi:
-O kola kola diye okunur çünkü ingilizce de c ler k diye okunur.
Adam da:
-Benim adım Cavat ingilizce de kavat mı denecek?

Kingof12

Radyo Öküzün Ölümünü Haber Vermedi̇ Di̇ye

Erzurumlu köylünün biri radyonun ilk çıktığı zamanlar köyde ilk radyo alır. Köyde tek radyo olduğundan köylüler ajans dinlemek için her gece köylüye gelirler. Bir gece köylünün öküzü ölür. Köylü sabah ahıra varınca öküzünün öldüğünü görür.
Tabi o zamanlar öküzler değerli, çünkü evin bütün işlerini öküzler görürler. Bu duruma çok üzülen adam öküzünün acısını radyodan çıkarır. Radyoya kızarak:
- Dünyanın her tarafından haber veriyorsun yanı başında bizim öküz ölüyor ondan haber vermiyorsun senin bana kastın mı var? diyerek radyoyu aldığı gibi yere fırlatır.

Ali San

Terliksi Hayvan

Bir gün bir çocuğun fen dersi varmış o gün mikroskobik canlıları işliyorlarmış öğretmen terliksi hayvanı anlatıyormuş bir çocuk şöyle bir soru sormuş:
- Öğretmenim, terliksi hayvanı giyebilir miyiz?

fıkraoku.com

Acar Abidin

- Hadi Abidin kalk, Okula geç kalacaksın. Oğlum kalk kahvaltın hazır. Hadi bakalım Oğlum yalancıktan uyuyormuş gibi yapma.
- Vallahi yalan değil anne. Gerçekten uyuyorum.

Görkem Dilber

Yangın Tüpü

Bizim sınıfta çok yaramaz bir arkadaşımız var bir gün gene yaramazlık yaparken hoca da ona dedi oğlum bak ayağa kalkarsam seni yakarım dedi ve bende hemen söze karıştım "Hocam yangın tüpü getiriyim de okul yanmasın" dedim

Erdal ÇAPAR

İbne Ile Hırsız

Bir ibne ile bir hırsız çok iyi arkadaşmış
İbne hırsıza "sen bana hırsızlığı öğret ben de sana ibneliği" demiş
Hırsız "tamam" deyip önlerindeki adamın cüzdanını çalmış
Ve ibneye gidip "ben yaptım sıra sende" demiş
İbne tamam deyip önlerindeki adama giderek "beyefendi şu adam az önce cüzdanınızı çaldı" demiş

Vedat_27

Araba Hırsızı

Mahallenin bir tanesinde sık sık araba teypleri çalınıyormuş. Adamın biri de arabasına;
"Araba teybi yok, boşuna uğraşmayın." diye yazı yazmış.
Sabah bir de baksa araba yok ve arabanın durduğu yerde bir kâğıt:
"Üzülme ben taktırırım."

fıkraoku.com

Hanım Niree

Bir gün arkadaşla dolmuş bekliyoruz. Üst geçit var ama kendi halinde bir kadıncağız yayalara kırmızı yanarken caddeden geçmeye çalışıyor. Üst geçidin altında beklemekte olan polis otosundan şöyle bir anons yapılıyor:
– Hanım nireeee, hanım nireee? Teyzeden cevap:
– Eltimgileee, beyimin haberi var. Sana ne kiii...

komik şeyler

Doktorun Sağlık Karnesi

Muayene olan hasta, doktordan ilginç bir istekte bulunur.
Hasta: Doktor hanım, ilaçları senin sağlık karnene yazdırsak olur mu?
Doktor: Benim karneme mi? Niçin?
Hasta: Benim sağlık karnem yok.
Doktor: Peki seni kimin sağlık karnesi ile muayene ettik?
Hasta: Komşunun kızının sağlık karnesiyle... Onu bu sıra çok kullandık. Artık yüzüm tutmuyor.

Eylül

Ruj İzi

Bir kız yurdunda şöyle bir sorun yaşanmaktadır:
Kızlar, sabah dudaklarına ruj sürdükten sonra aynayı öperek dudak izi
bırakmaktadırlar, bunların temizlenmesi sorun olmaktadır. Yurdun müdürü bir gün yurtta kalan kızları ve tuvaletleri temizleyen hademeyi tuvalete toplar. Kızlara yönelik şöyle bir konuşma yapar:
"Bazılarınız dudaklarına ruj sürdükten sonra aynaları öperek dudak izi bırakıyorlar. Hadememiz bunları temizlerken çok zorlanıyor. Şimdi ne kadar zorlandığını hep beraber izleyelim." Der. Bir işareti ile hademe fırçasını klozetlerden birine daldırıp aynayı temizlemeye başlar.
O günden sonra aynalarda bir daha dudak izine rastlanmaz.

firuze

Süleyman Ustanın Dramı

Temel fıkralarında ve Karadeniz Bölgesinde sık sık yaşanan ilginç olayların bir benzeri Aydın’da yaşandı. Aydınlı bir marangoz ustası işsiz kalınca zenginlere satmak için lüks bir yat yapmaya karar verdi. Aylarca çalışarak yatın planını çizip iskeletini oluşturan 51 yaşındaki Süleyman Usta, yatın dükkandan nasıl çıkacağını düşünemeyince işler karıştı. Mendireksiz 4.5 metre yüksekliğindeki lüks yat, ustanın ekmek teknesi dükkan yıkılarak dışarı çıkarılabilecek.

Edinilen bilgiye Aydın’da 40 yıldır marangozluk ve koltuk imalatı yapan 51 yaşındaki Süleyman Çıkrıkçı, ünlü firmalar ve seri üretim karşısında işsiz kalınca, dükkanını kapatıp Marmaris'e çalışmaya gitti. Marmaris'te çalıştığı süre içerisinde yat imalatı yapan meslektaşlarının çalışmalarını inceleyen Süleyman Çıkrıkçı, ilkokulu 4. sınıftan terk etmesine rağmen, kendi başına teknenin planını çizip, işe koyuldu. Yaklaşık 3 aylık çalışması sonunda, çevreden borç para ile malzeme alan Süleyman Çıkrıkçı, teknenin iskeletini oluşturdu.

Aylarca, yatın dengesinden, motor hacmine ve sintineden mendireğe kadar her şeyi düşünen Süleyman Usta, yatın dükkandan nasıl çıkacağını düşünemeyince işler karıştı. Süleyman Usta, aylarca çalışarak büyük bir kısmını tamamladığı tekneyi sökmek yerine, dükkanı yıkmaya karar verdi. İşsizlik nedeniyle sıkıntılı günler yaşayan Süleyman Usta, yatı tamamladıktan sonra satarak hem borçlarını ödemeye, hem de yıkmak zorunda kaldığı dükkanı yeniden yapmayı düşünüyor.

Süleyman Ustanın yaptığı bu işin büyük bir beceri olduğunu belirten Aydın Marangozlar Odası Başkanı Süleyman Algün, yatın dükkandan çıkarılması hesaplanmaması dışında her şeyin iyi gittiğini ve Süleyman Çıkrıkçı'nın Aydın sanayinde çaresizliğe çare üretmeye çalıştığını söyledi. Kaynak: MYNET

fıkraoku.com

Fıkralar Ana Sayfa

Diğer Fıkra Gibi Komik Olaylar

1 2 [3]4 5

Bir Fıkranızı Paylaşın...

Fıkra Gibi Komik Olaylar Arşivinde Toplam 54 Fıkra Kayıtlıdır.