Eğitim Sitesi

Avcılık Fıkraları

Avcılık Fıkraları

Cennet ve Cehennem

Avcının biri bir gün arkadaşıyla avlanırken arkadaşının tüfeğinden bir mermi ona denk gelmiş ve arkadaşı da onun öldüğünü fark etmemiş.Ve bir süre sonra orayı terk etmiş.Adamın ruhu gidince de nereye gideceğini ölen avcı kendi seçecekmiş ve oda bakmış cennette herkes tesbih çekiyor cehennemde de herkes çok eğleniyor demiş ki cennette benim canım sıkılır ben cehenneme gitmek istiyorum orda canım sıkıldığı zaman eğlenceye katılırım hiç canım sıkılmaz demiş ve cehenneme girmiş ama oraya adımını attığı anda şeytan demiş Ki eğlence bitti herkes kazanlara!

Nehir

Avcı ile Tilki

Tilkinin biri akşam üstü bir kayanın tepesine oturmuş, başlamış hayal kurmaya.
"Şimdi gider Ali ağanın kümesten iki tavuk alırım, Osman ağanın kümesten bi hindi, Haydar emminin kümesten üç ördek, artık veli ağanın kümese de yarın akşam dalarız."
Derken avcının biri de avdan dönüyormuş hem de eli boş. Tilkiyi görünce silahı doğrultmuş basmış tetiğe. Tilki tepeden teker tombala inmiş dereye. Hemen kalkmış bakmış etrafına bir iki sıyrıkla işi atlatmış. Sonra demiş ki;
- Ulan bi izin vermiyorlar ki ağız tadıyla malımızı sayak.

fıkraoku.com

Kaza Kurşunu

İki arkadaş ava gider. Yanlışlıkla biri diğerini vurur. Panikle doktoru arar.
- Doktor bey arkadaşımı vurdum öldü galiba. Doktor:
- Sakin olun, önce ölüp ölmediğinden emin olun, der.
Ardından bir el silah sesi duyulur.
- Kesin öldü, şimdi ne yapmayalım doktor bey?

yasin

Balık Avcıları

Üç sıkı dost birlikte balık tutmaya gitmişler. Hep beraber gülüp eğlenerek balık tutmuşlar. Tuttukları balıkların birazını pişirip yemek için yakacak toplayıp ateş yakmışlar. Balıklar yanan ateşte pişerken sohbet etmeye başlamışlar. İçlerinden birisi arkadaşlarına dert yanmış:
- Bugün balık tutmaya gidebilmek için karıma evdeki eskiyen koltuk takımını değiştireceğime söz vermek zorunda kaldım.

Bunun üzerine diğeri de arkadaşlarına dert yanmış:
- O da bir şey mi? Ben bugün balık tutmaya gidebilmek için karıma evin bütün duvarlarını boyatacağıma söz vermek zorunda kaldım.

Üçüncü arkadaşlarından ses çıkmayınca merakla sormuşlar:
- Sen ne söz verdin balık tutmaya gidebilmek için?

Üçüncü arkadaşları cevap vermiş:
- Ben hiçbir söz vermedim. Sabah kahvaltıdan sonra karıma "Bugün canım çok sıkkın, balık tutmaya mı gideyim yoksa birlikte annemlere ziyarete mi gidelim?" dedim. O da bana "Hayatım, giderken üstünü sıkı giyin, gelirken de tuttuğun balıklardan birazını eve getir." dedi.

fıkraoku.com

Tilkinin Kuyruğu

Avcının biri köy kahvesine gelir, benim vurduğum tilkinin kuyruğu bilmem kaç metre deyip yüksekten atarmış. Bir gün adamın biri "Ben öksürünce tilkinin kuyruğunu kısalt" demiş. Bir gün adam kahvehaneye gelip anlatmaya başlamış;
- Vurduğum tilkinin kuyruğu 15 metre
- Öhö öhö
- 12,5 metre
- Öhö öhö
- 10 metre
- öhö öhö
Halbuki adamın boğazı gıcık yapmıştır.
- Yarım metre
- Öhö öhö
- E be birader, bu tilkinin kuyruğu hiç mi yoktu, demiş

ömer güçlü

Uzaklaştık

Temel ile Dursun bir gün ava gitmişler. İri bir geyik avlayıp geri dönerlerken çok ağır olan geyiği birer boynuzundan beraberce tutarak köylerine doğru yola koyulmuşlar. Köye beş yüz metre kala köyün yaşlılarından biri ile karşılaşmışlar. Adam geyiği görüp Temel ile Dursun'u tebrik ettikten sonra geyiği böyle taşımaları halinde etinin sertleşeceğini söyleyerek kuyruğundan çekerek taşımalarını önermiş. Temel ile Dursun da kuyruğundan çekerek taşımaya başlamışlar. Bir süre sonra çok yorulmuşlar ve Dursun Temel'e dönüp:
– Ula Temel biz yine eskisi gibi taşısak iyi olur. Baksana köyden epeyce uzaklaştık...

fıkraoku.com

Şimdi Ne Yapacağım?

İskoçya'da iki avcı ava çıkarlar. Yürüme esnasında avcılardan biri yere düşer ve hareketsiz olarak yatar. Bunu gören arkadaşı hemen yanına gelir bakar ki arkadaşı nefes almıyor, gözlerindeki ferin de kaybolduğunu fark eder ve hemen acil sevisi arar.

- Arkadaşım öldü, bu durumda ne yapmam gerekiyor? Diye sorar.

Telefonun ucundaki ses:

- Sakin olun ben size yardım edebilirim ama önce arkadaşının öldüğünden emin olmamız gerek, der ve birkaç saniye sessizlikten sonra bir el silah sesi duyulur. Sonra:

- Tamam, şimdi ne yapacağım?

Avcılar

Kurşun Geliyor

Avcılar bir gün oturmuş hepsi atıp tutuyor. Ben şöyle vurdum, böyle tuttum diye.Bir tanesi de başlamış anlatmaya;
- Bir gün ormanda avlanıyorum bi baktım karşımda ayı, hemen tüfeği doğrulttum bir sıktım yok, ulan nooluyo buna herhalde tutukluk yaptı dedim. Namlunun içine baktım, gördüm ki kurşun geliyo, hemen çevirdim ayıya vurdum.

Cengiz

Kara Karga

İki avcı uzun bir süre dolaştıktan sonra, biri elinde simsiyah bir kuşu sallayarak gelir;

- Bak bir bıldırcın vurdum.

- Boş versene, o bıldırcın değil karga.

- Hayır bıldırcın. Sadece dün vurduğum eşinin yasını tutuyor o kadar.

fıkraoku.com

Üç Kez

Ava çıkmış adam, başına gelenleri anlatıyormuş :

- Ormanda ilerlerken, karşıma kocaman bir Ayı çıkmaz mı? Çifteyi doğrultacak vakit yok!.. Silahı bir kenara attığım gibi başladım kaçmaya. Fakat Ayı peşimde! Benden hızlı koşuyor. Bir ara ayının sıcacık nefesini ensemde hissettim. O kadar yaklaşmıştı. Derken Ayının ayağı kaydı, yere düştü... Fırsat bu fırsat, tabana kuvvet arayı açtım. Ama ayı toparlandı, kalktı, bana yetişti. Yine nefesi ensemde... Pençesini uzatsa omzumdan yakalayacak. Allah'tan tam o sırada yine Ayının ayağı kaydı, yere düştü. Talih bana gülüyor! Hızımı arttırabildiğim kadar arttırdım, yeniden arayı beş yüz metre kadar açtım. Allah sizi inandırsın arkadaşlar, Ayı yine bana yetişti. Yine nefesi ensemde... şansa bakın... Ayının tekrar ayağı kayıp yere düşmez mi?

Serüveni dinleyenlerden biri dayanamamış:

- Sen de çok yürekliymişsin kardeşim!... Hayvan bana üç defa nefesi enseme gelecek kadar sokulsa, çok ayıptır söylemesi, ben korkumdan altıma ederim.

Avcı dönüp ters ters sözünü kesene bakmış:

- Lafı karıştırma yahu! Ayı üç kez neyin üstüne bastı da ayağı kayıp yere düştü sanıyorsun?

fıkraoku.com

Sadık Bir Köpek

Bir avcı diğerine sordu:

Köpeğinizi satın almak istiyorum ama sahibine sadık mıdır?

- Hem de fazlasıyla sadık. Size bu konuda yüzde 100 garanti verebilirim.

- Nasıl bu kadar emin olabilirsiniz?

Şimdiye kadar 5 kere sattım. Her seferinde de geri geldi.

fıkraoku.com

Aslan Avı

Bir matematikçi Afrika'da aslan avlamaya çalışmaktadır. Sonunda bir tane aslan görür ve etrafına tel örgü çeker. Daha sonra da şöyle der:
- Burayı dışarısı olarak tanımlıyorum.

Çisem

Fıkralar Ana Sayfa

Diğer Avcılık Fıkraları

[1]2

Bir Fıkranızı Paylaşın...

Avcılık Fıkraları Arşivinde Toplam 18 Fıkra Kayıtlıdır.