Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Türk Sanat Musikisinde güzel ve alçak sesle şarkı söylemeye ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Küçük yaş geçirdiği bir rahatsızlık sonucu görme özelliğini kaybeden ünlü halk ozanımız kimdir? (ekleyen dersimiz.com - 12.1.2014)

cevaplı sorular Hollandalıların Dünyaca Ünlü Peynirlerinin Adı Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular AIDS hastalığı hangi kıtadan dünyaya yayılmıştır? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Çöl alanlarıyla çevrili olmasına karşılık, bitki yetiştirmeye ve insan yaşamına uygun alanlara ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Yakup Peygamber'in Karısın Adı Nedir? (ekleyen ByBilgin - 26.12.2013)

cevaplı sorular Hukuk açısından tıpla ilgili gerçeklerin ortaya çıkarılmasını amaçlayan tıp dalının adı nedir? (ekleyen Doktor - 6.4.2016)

cevaplı sorular Osmanlılarda İlk Kapitülasyonlar Kimin Zamanında Kime Verildi? (ekleyen d e r s i m i z . com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Yeniçeri Ocağı hangi Osmanlı padişahı tarafından kapatılmıştır? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Peygamberimizin eşi Hz. Hatice ve kendisini hep koruyup kollayan amcası Ebu Talip'in vefat ettiği yıla ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 26.12.2013)

cevaplı sorular Topkapı Sarayı yakınında bulunup Ayasofya'ya eş olarak yaptırılmıştır. İçinde değişik zamanlarda icra edilen konserlerle adını duyuran kilisenin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Osmanlı Devleti'nde III. Selim zamanında yapılan askeri, teknik, ekonomik vb. alanlarda yapılan yeniliklere ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2847 Kayıt