Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Osmanlılarda İlk Defa Polis Örgütünün Temelleri Kim Zamanında Atılmıştır? (ekleyen dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Başkenti Bujumbura olan Afrika Ülkesi neresidir? (ekleyen dersimiz.com - 18.3.2014)

cevaplı sorular Sardes, tarihte parayı bulan ilk uygarlığın başkenti idi. Bu uygarlığın adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Keşanlı Ali Destanı hangi yazarımıza aittir? (ekleyen dersimiz.com - 21.4.2014)

cevaplı sorular Türkiye'nin haftalık çıkan ilk mizah dergisinin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Et Suyunun Soğuduktan Sonra, Gevşek Ve Esnek Bir Kıvam Almış Haline Ne Ad Verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Diğer Bir Adı "Küçük Asya"dır. Kuzeyinde Marmara Denizi Ve Kara Deniz,Doğusunda Gürcistan, Nahçivan Ve İran, Güneyinde Irak, Suriye Ve Akdeniz, Batısında İse Ege Denizi İle Çevrilidir. Yüzölçümü 756.855 Kilometre Karedir. Fırat, Dicle, Kızılırmak, Yeşilırmak Ve Sakarya Önemli Akarsularıdır. En Yüksek Yeri 5165 Metre İle Ağrı Dağıdır. Zengin Bir Tarihi Olup, Jeopolitik Açıdan Da Son Derece Büyük Bir Öneme Sahip Olan Bu Bölgenin Adı Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 22.12.2013)

cevaplı sorular ABD'nin Ülke Telefon Kodu Kaçtır? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Kelimelerin hangi dilden ve kökten geldiğini araştıran bilim dalının adı nedir? (ekleyen murat - 6.3.2014)

cevaplı sorular İlk Defa Kim Zamanında Şehzadeleri Sancaklara Gönderme Uygulaması Kaldırıldı? (ekleyen Dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular "Nedamet duymak" deyiminin karşılığı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Osmanlı Devleti ile Bizans arasında yapılan ilk savaşın adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2869 Kayıt