Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Her Sınıf Ve Kademedeki İnsanların Düşünce Ve Davranışlarında Yanlışı Değil Doğruyu, Zararlıyı Değil Faydalıyı, Zulmü Değil Adaleti, Kötüyü Değil İyiyi Seçip, Uygun Vasıtalarla, Ameli Meleke Kazandırmaya Ne Denir? (ekleyen Bilgin - 14.4.2014)

cevaplı sorular Hastalıkların Nedenleri, Oluşumları Ve Vücut Yapısında Ki Etkilerini İnceleyen Bilim Dalı Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Herhangi bir filmden alıntılanmış ve o filmin fotoğrafları kullanılarak resmedilmiş olan romana ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Osmanlı şehzadelerini her konu da eğitmekle görevli kişilere ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Voleybolda her sette kaç değişiklik yapma hakkı vardır? (ekleyen Erdoğdu OO - 2.1.2016)

cevaplı sorular Tıp dilinde doku bozukluğuna ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 22.12.2013)

cevaplı sorular Merkür Gezegeninin Diğer Adı Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Yerköy ilçesi hangi ilimize bağlıdır? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Medine'de yaşayan Arap asıllı iki kabilenin adları nelerdir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

cevaplı sorular Daru's-selam (Esenlik yurdu) ismi Osmanlılar zamanında hangi Ortadoğu şehrine verilen isim idi? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Tarihte Yapılan İlk Barış Anlaşmasının Adı Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Bir kimseyi yermek/eleştirmek amacıyla yazılan eserlere ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2847 Kayıt