Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular İki ya da daha fazla kamışlı borudan ve deriden yapılmış bir tulumdan oluşan nefesli çalgının adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 2.5.2014)

cevaplı sorular Ülkemizde kurulan ilk hidroelektrik santralinin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 2.4.2018)

cevaplı sorular Sahabeleri gören Müslümanlara ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 27.4.2014)

cevaplı sorular Milli mücadele sonrası toplanan İktisat Kongresi hangi şehirde yapılmıştır? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Atatürk; General Olduğunda Kaç Yaşındaydı? (ekleyen ByBilgin - 29.12.2013)

cevaplı sorular Osmanlı Devleti'nin 1. Dünya Savaşı'nda yer aldığı gruba ne isim verilirdi? (ekleyen dersimiz.com - 21.3.2018)

cevaplı sorular 1937 yılında Afyonkarahisar'da doğan sanatçı, sinema yönetmenliğinden önce sinema eleştirmeni olarak gazetecilik yapmıştır. En önemli filmleri olarak; BİR ADAM YARATMAK, KURULUŞ, DÖRDÜNCÜ MURAT VE HACI ARİF BEY'i sayabiliriz. Bu yönetmenimizin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 25.4.2018)

cevaplı sorular Fizikte bir ışığın kaynağının verdiği ışık şiddetini ölçmeye yarayan araca ne isim verilir? (ekleyen ByBilgin - 22.12.2016)

cevaplı sorular "Selvi boylu kızım gözlerini başka yöne çevirmişti." cümlesindeki benzetmede benzeyen hangisidir? (ekleyen dersimiz.com - 21.4.2014)

cevaplı sorular Peygamberimizin süt annesinin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

cevaplı sorular Zehirlenmelerde, Zehirin Vücuttaki Etkisini Kırarak Yayılmasını Engelleyen, Zehirlenmeyi Önce Durdurup - Sonra Da Etkisini Yok Eden Maddeye Ne Denir? (ekleyen dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Hicret hangi tarihte olmuştur? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2869 Kayıt