Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Peygamberimizin erkek çocuklarının isimleri nelerdir? (ekleyen dersimiz.com - 26.12.2013)

cevaplı sorular Türkiye Milli Olimpiyat komitesi korucusu kimdir? (ekleyen Erdoğdu OO - 2.1.2016)

cevaplı sorular Osmanlı padişahlarının Mekke ve Medine'ye gönderdikleri hediyelere ne isim verilirdi? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Şehname adlı eser 60.000 beyitten oluşmaktadır. Bu dünya klasiği eserin sahibini kimdir? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2016)

cevaplı sorular Kaldıraç kuramını geliştiren ve mancınıklar yapan, suyun kaldırma kuvvetini keşfeden bilim adamı kimdir? (ekleyen ByBilgin - 25.5.2016)

cevaplı sorular Kıbrıs hangi Osmanlı sadrazamı tarafından fethedilmiştir? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Taştan tabut şeklinde yapılmış sanduka, kabir veya mezara ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular ABD'de 2003-2011 yılları arasında Vali olarak görev yapan ünlü aktör kimdir? (ekleyen Osman Yıldız - 3.5.2016)

cevaplı sorular Voleybolda her sette kaç değişiklik yapma hakkı vardır? (ekleyen Erdoğdu OO - 2.1.2016)

cevaplı sorular Allah, hem yoktan var eder, hem de var olandan yeni bir şey yaratma gücüne sahiptir. Bu cümle Allah'ın hangi sıfatını açıklar? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Peygamberimizin 632 yılında Hac için geldiği Mekke'de Arafat meydanında yaptığı ünlü konuşmanın adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

cevaplı sorular Kurutulmuş Bitki Koleksiyonuna Ne Ad Verilir? (ekleyen dersimiz.com - 18.3.2014)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2869 Kayıt