Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Güney yönüne eski zamanlarda ne isim verilirdi? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Divan edebiyatında kullanılan en az beş, en çok on beş beyitli nazım şekline ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Hıristiyanlıkta Hz.İsa'nın doğum gününe ne ad verilir? (ekleyen Dersimiz.Com - 27.4.2014)

cevaplı sorular 2007 Yılında Yapılan 11. Dünya Atletizm Şampiyonasında, Bayanlar 10 Bin Metrede Gümüş Madalya Kazanan Milli Atletimizin Adı Nedir? (ekleyen ByBilgin - 29.12.2013)

cevaplı sorular Elmas Ve Altın Madeni Üretiminde Çok Önemli Bir Yeri Bulunan Afrika Ülkesi Neresidir? (ekleyen dersimiz.com - 22.12.2013)

cevaplı sorular Atatürk'ün Sevdiği Fakat Evlenemediği Bayanın İsmi Nedir? (ekleyen Öykü acar - 3.3.2015)

cevaplı sorular Akciğer içinde, havanın değişiminin yaptığı boruların iltihaplanmasıyla oluşan hastalığın adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Gülhane Hattı Hümayunu diye bilinen Tanzimat Fermanı'nı Gülhane'de okuyan devlet adamının adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Dünyanın en büyük adasının adı nedir ? (ekleyen dersimiz.com - 2.5.2014)

cevaplı sorular Magna Karta Hangi Kral Tarafından Yayınlanmıştır? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Budizmi Benimseyen İlk Türk Devleti Hangisidir? (ekleyen dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Sivas ilinde Selçuklu veziri Sahip Ata tarafından 1271 yılında inşa ettirilmiştir. Türk mimari ve süsleme sanatının çok önemli eserleri arasında gösterilen bu ünlü eserimizin adı nedir? (ekleyen dersimiz.com - 25.4.2018)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2869 Kayıt