Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular Peygamberimizin kaç adı vardır? (ekleyen Hatice Kübra - 12.11.2016)

cevaplı sorular Yeni bir din ve kitap sahibi olmayıp kendinden önceki bir peygamberin kitabına uygun hareket etmekle vazifeli peygamberlere ne denir? (ekleyen Dersimiz.Com - 27.4.2014)

cevaplı sorular Öncelikle Fransızlara sonra da bütün Avrupalılara Osmanlılar'ın verdiği isim ne idi? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Kur'an-ı Kerim'in en uzun suresi hangisidir? (ekleyen Gizli - 2.5.2016)

cevaplı sorular Bir noktanın deniz seviyesinden yüksekliğine ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Rasulullah'a (sas) nispet edilen sözlere ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.4.2018)

cevaplı sorular Hangi sporcumuz futbol dalında altın ayakkabı almıştır? (ekleyen dersimiz.com - 2.5.2014)

cevaplı sorular . . . . On Kısmetle Gelir Birini Yer Dokuzunu Bırakır Sözünde Boş Bırakılan Yere Ne Gelmelidir? (ekleyen dersimiz.com - 22.12.2013)

cevaplı sorular Tekke Şiirinin Kurucusu Kimdir? (ekleyen dersimiz.com - 26.7.2015)

cevaplı sorular Eskiçağ'da Babil şehrinde bulunan tapınaklara denir. Bunların en bilineni Babil Kulesidir. Bu yapı 7 katlı ve 90 metre yüksekliğinde idi. En üstte Babil Kralı Marduk'un tapınağı vardı. Buraya halk giremezdi Mezopotamya'daki bu tür tapınaklara ne isim verilirdi? (ekleyen dersimiz.com - 25.4.2018)

cevaplı sorular Dünyaca Ünlü Nasreddin Hocanın Doğduğu Köyün (Akşehir İlçesine Bağlı) İsmi Nedir? (ekleyen dersimiz.com - 25.12.2013)

cevaplı sorular Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Yönetim merkezinin İngilizce kısa adı nedir? (ekleyen GÜLFEM - 29.3.2016)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2847 Kayıt