Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Bilgi Yarışmalarına Hazırlık Soruları ve Cevapları

Bilgi Yarışmaları Hakkında:

İnternet ortamında ve TV ekranlarında bilgi yarışmaları, sürekliliğini ve güncelliğini yitirmeden insanların ilgisini çekmeye devam etmekte, her geçen gün farklı şekillerde bilgi yarışmaları ortaya çıkmaktadır.

Bilgi yarışmalarına hazırlık konusunda toplu şekilde bilgilere ulaşmak yerine parça parça bilgi yarışması sorularına ulaşabiliyorsunuz veya ulaştığınız soruların cevaplarına ulaşamayabiliyorsunuz.

Bizler imkanlar ölçüsünde Sizler için bilgi yarışması hazırlık sorularını cevaplarıyla birlikte, belirli kategoriler altında derlemeye ve gün geçtikçe bunları çoğaltmaya karar verdik. Ziyaretçilerimiz ve bizlerin sürekli içerik eklemesiyle bölümün değerli bir kaynak olacağı düşüncesindeyiz.

İlginizin ve bilginizin çok olması dileğiyle...

Rastgele bilgi yarışması soruları (Cevaplar için soruya tıklayın):

cevaplı sorular İslam halifelerine ilk dönemlerde verilen sıfat ne idi? (ekleyen dersimiz.com - 8.4.2018)

cevaplı sorular Deniz ticaretiyle ilgilenen kimselere ne isim verilir? (ekleyen dersimiz.com - 7.4.2018)

cevaplı sorular Edebiyatımızdaki İlk Realist Romanın Adı Nedir? (ekleyen armi - 3.1.2015)

cevaplı sorular Dünyada ilk olimpiyat oyunları hangi şehirde organize edilmiştir? (ekleyen dersimiz.com - 2.4.2018)

cevaplı sorular Camilerin temizlik ve teknik bakımlarından sorumlu olan kişilere ne denir? (ekleyen d e r s i m i z . c o m - 27.4.2014)

cevaplı sorular Peygamberimizin çocukluğundan beri yanında kaldığı O'nu koruyan sevgili amcası kimdir? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

cevaplı sorular Yaprak Döken Bir Ağaçtır. Dünyaya Abd'nin Doğu Kesimi Ve Güney Kanada'dan Yayılmıştır.60 Metreye Kadar Boylanma Yapabilir. (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular Antalya'nın kaş ilçesinden çıplak gözle görülebilen Yunanistan'a bağlı ada hangisidir? (ekleyen dersimiz.com - 22.12.2013)

cevaplı sorular Köle iken Müslüman oldu ve büyük işkenceler gördü. Daha sonra Müslümanlar tarafından satın alınarak özgürlüğüne kavuştu. İlk ezanıda okuyan bu sahabe kimdir ? (ekleyen dersimiz.com - 5.1.2014)

cevaplı sorular Bilardo sporunda, vurulan topun öteki topa çarptıktan sonra bir doğru biçiminde ileri gitmesi için yapılan vuruşa ne ad verilir? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

cevaplı sorular "Türkçe, yerine göre kılıçtan keskin, çelikten sert, boradan hızlı, ipekten ince, altından parlak,sudan durudur." cümlesinde düşünceyi geliştirme yöntemlerinden hangisine başvurulmuştur? (ekleyen dersimiz.com - 21.4.2014)

cevaplı sorular Kazakistanın En Büyük Şehri? (ekleyen dersimiz.com - 24.12.2013)

Arşivimize Soru Ekleyebilirsiniz

Cevabı:    Ekleyen:

İlkokul - Ortaokul - Lise Bilgi Yarışmasına Hazırlık Soruları 2869 Kayıt