Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Anneler Günü Hazır Konuşma Metni

belirli günlerAnneler Günü Hazır Konuşma Metni

Mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü'dür. Anneler Günü evrensel bir gündür.Dünyada milyonlarca ana bugün çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.

Bu anlamlı günde sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum Hepinizin Anneler Günü'nü kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Kadına bahşedilip de Erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında Annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetle donatılmak ne kadar güzel bir duygudur !...

Analar olmasaydı insanlık olmazdı. Ana o kadar değerlidir ki , Cennetin Anaların ayağının altında olduğunu unutmayalım Analarımız ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış Aileyle yapısı ile mümkündür. Analarımız dilimizin öğreticisidir. Hayatı bize tanıtanlardır.

Bu anlamda annelerimiz ilk ve ebedi öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz bir hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep anamızın bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Anaların çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. Onların her bakışında sevginin ayrı bir yanı keşfedilir. Çünkü sevgili annelerimiz için ne yapılsa azdır. Onlar her şeyin en güzeline layıktırlar. Bu duygu ve düşünceler içerisinde sözlerime bir şiirle son vermek istiyorum.

Annesi dün Zeynep'e:
"Melek Yavrum!" diyordu.
İşitince bu sözü
Kız merak etti, sordu.:


'Melek yavrum ne demek'
Doğrusu anlamadım.
Melek kanatlı olur:
Hani benim kanadım?

Cevap verdi annesi:

- Üç yavrum daha vardı,
Onlar kanatlanarak
Elimden uçmuşlardı.

Hepsi yalnız bıraktı,

Bu talihsiz kadını,
Bari sen uçma diye
Kopardım kanadını!

Hepinize iyi eğlenceler diyorum.

Copyright dersimiz.com

Ekleyen: dersimiz.com    Okunma: 73453

tags

reklamlar

next YAZILAN YORUMLAR (2 yorum yazılmış)

box büşra :çok yardım etti

box Hale :Güzel

: Anneler Günü Hazır Konuşma Metni