Eğitim Sitesi

Dosya Yükle

Dünya Şehircilik Günü Mesajı

belirli günlerDünya Şehircilik Günü Mesajı

TBMM Başkanı Bülent Arınç Arınç, "Dünya Şehircilik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı kalkınma çabalarını başarı ile yürüttüğünü ve bugün dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu belirten Arınç, mesajında şunları kaydetti:

''Türkiye sanayileşmesine paralel olarak büyük bir şehirleşme olgusuyla karşı karşıya kalmış, bu süreçte alınan bütün önlemlere rağmen çarpık yapılaşmanın önüne geçememiştir.

Vatandaşlarımızın çağdaş koşullarda yaşaması, şehirlerimizin çevreleriyle birlikte birer eğitim, kültür ve insanca yaşam merkezleri haline gelmesi çok önemlidir. Bu nedenle insanların sosyal gelişim süreçlerini olumsuz etkileyen çarpık şehirleşmenin önüne geçmek, şehirleşme ve yerleşim konusunda yaşadığımız sorunları acilen çözmek gerekmektedir. Sorunların çözümü için alınacak karar ve tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da yaşadıkları şehirlere sahip çıkmaları çok önemlidir.

Tüm şehirlerimizin sorunlarının çözülmesi, herkesin çağdaş konut ve düzenli bir ortamda yaşaması dileğiyle Dünya Şehircilik Günü'nü kutluyor, vatandaşlarımızı en içten duygularımla selamlıyorum.''

Ekleyen: dersimiz.com    Okunma: 5118

tags

Benzer Yazılı Kaynaklar:

next Dünya Şehircilik Günü Bildirisi

ekle Siz de bu konuda bilgi eklemek isterseniz tıklayın

geri Dünya Şehircilik Günü Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın

nextİçerik Hakkında Yorum Yazın...

Yazan:    

reklamlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz

: Dünya Şehircilik Günü Mesajı