Eğitim Sitesi

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim)

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim)

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim)

Hayvanlar aynı insanlar gibi duyu ve hareket kabiliyetine sahip canlılardır. Dünyanın varoluşundan beri var olan bu canlılar, insan hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. İlk insanlar zorunlu ihtiyaçlarını hayvanlardan sağlamış, onların yardımıyla insan yaşamını bugüne kadar taşımışlardır. Karınlarını onları avlayarak doyurmuş, uzak yerlere onların yardımıyla kolaylıkla gitmiş, en ağır yüklerini onların yardımıyla kolaylıkla taşımışlardır.

Hayvanların önemini bilen insanlar 1822'de İngiltere’de bir araya geldiler. dersimiz.com Hayvanları korumak insanların hayvanlara iyi davranmalarını ve onların daha iyi koşullarda beslenmelerini ve barınmalarını sağlamak amacıyla Hayvan Koruma Birliği'ni kurdular. Bu kurum bilinen ilk hayvan koruma kurumudur.

Aynı amaçla Hollanda'da Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu kuruldu ve 4 Ekim hayvanları koruma günü ilan edildi. Biz de her yıl 4 Ekimde Hayvanları Koruma Günü'nü kutluyoruz.

Bugün hala en büyük besin kaynaklarını (et, süt, yumurta vb.) hayvanlardan elde etmekteyiz. Giyeceklerimizin bir bölümünü hayvanların deri ve yünlerinden yapmaktayız. Bunun gibi maddi yardımların yanında hayvanlar bizim en yakın dostlarımızdır. Yalnızlıklarımızı onlarla giderir, yorgunluklarımızı onların sesleriyle bir kenara atarız.

Yeni nesillerin hayvan sevgisini kazanmasında her bireyin sorumluluğu vardır. Medeni devletlerin hepsi hayvan yaşamının sağlıklı ilerlemesinden sorumludur. Bunun için hayvanları sevelim, onları koruyalım, onlara eziyet etmeyelim. Hayatı sevmek hayvanları sevmekle başlar unutmayalım.

32265 kez okundu addDersimiz.com

tag Hayvanları Koruma Günü 4 Ekim hayvansal kaynaklar

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim) Hakkında Yorum Yazın...

  

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim) Hakkında Yorumlar

Asya Ben çok beğendim ve çok güzel 2019-09-28

Demet Akalın Çok güzel ölüm sayenizde kızım odevinde 100 aldı 2016-10-04

isim yok güzel olmuş 2016-10-02

Selin Şekerci Çok gzl.Kızımın Ödevinde yardımcı oldu 2015-12-22

zehra akdemir çok güzel 2015-10-10

Yazılan 5 yorum görüntüleniyor

Hayvanları Koruma Günü (4 Ekim)