Eğitim Sitesi

Dünya Şehircilik Günü Mesajı

Dünya Şehircilik Günü Mesajı

TBMM Başkanı Bülent Arınç Arınç, "Dünya Şehircilik Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türkiye'nin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı kalkınma çabalarını başarı ile yürüttüğünü ve bugün dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu belirten Arınç, mesajında şunları kaydetti:

''Türkiye sanayileşmesine paralel olarak büyük bir şehirleşme olgusuyla karşı karşıya kalmış, bu süreçte alınan bütün önlemlere rağmen çarpık yapılaşmanın önüne geçememiştir.

Vatandaşlarımızın çağdaş koşullarda yaşaması, şehirlerimizin çevreleriyle birlikte birer eğitim, kültür ve insanca yaşam merkezleri haline gelmesi çok önemlidir. Bu nedenle insanların sosyal gelişim süreçlerini olumsuz etkileyen çarpık şehirleşmenin önüne geçmek, şehirleşme ve yerleşim konusunda yaşadığımız sorunları acilen çözmek gerekmektedir. Sorunların çözümü için alınacak karar ve tedbirlerin yanı sıra vatandaşlarımızın da yaşadıkları şehirlere sahip çıkmaları çok önemlidir.

Tüm şehirlerimizin sorunlarının çözülmesi, herkesin çağdaş konut ve düzenli bir ortamda yaşaması dileğiyle Dünya Şehircilik Günü'nü kutluyor, vatandaşlarımızı en içten duygularımla selamlıyorum.''

6632 kez okundu adddersimiz.com

tag Dünya Şehircilik Günü Mustafa Kemal Atatürk belirli gün ve haftalar belirli günler ve haftalar önemli haftalar önemli günler belirli haftalar

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

Dünya Şehircilik Günü Mesajı Hakkında Yorum Yazın...

  

Dünya Şehircilik Günü Mesajı Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

Dünya Şehircilik Günü Mesajı