Eğitim Sitesi

Bilgisayarı ve İnterneti Tanıyalım

Bilgisayarı ve İnterneti Tanıyalım

Bilgisayar, kendisine verilen bilgileri,ona önceden tanımlanan programa göre isleyen ve sonuçları veren bir elektronik sistemdir. O, bir elektronik beyin degildir.Düsünme ve yeni bilgiler ortaya koyma yetenegi asla yoktur.Bilgisayar, artan oranlarda hayatımıza girmeye devam edecektir. Onun için bilgisayarı çok iyi tanımalı ve ögrenmeliyiz.
Kaynak: Yard. Doç. Dr. Feda ÖNER

Olumsuz yanlarından dolayı bilgisayardan kaçmak,onu evimize almamak çözüm değildir. Tıpkı; kesici bir aletolarak insan hayatına kasteden bıçagı, ekmek keserek yararlı islerde kullanmaktan vazgeçmedigimiz gibi.

En genel tanımı ile Internet, dünya çapında bilgisayarların birbiri ile baglandıgı ag olarak tanımlanabilir.Internet, birçok ödevini yapmada ögrencilere büyük fayda saglıyor. Ama onlar, interneti sadece ödev yapmak için kullanmıyor. Birçok anlık ileti( Chat) programıyla sesli ve görüntülü konusmaya imkan sagladıgı için, kullanıcısının bagımlı hale gelmesine neden oluyor.
Sevgili anne ve babalar, karne hediyesi olarak aldıgınız bilgisayarı siz kullanabiliyor musunuz? Cevabınız "Hayır!" ise; halk egitim merkezlerinin açtığı kurslara katılabilirsiniz. Ya da kurs açılması için istekte bulunabilirsiniz.

19868 kez okundu adddersimiz.com

tag Bilgisayarı ve İnternet belirli gün ve haftalar internet Bilişim Haftası

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

Bilgisayarı ve İnterneti Tanıyalım Hakkında Yorum Yazın...

  

Bilgisayarı ve İnterneti Tanıyalım Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

Bilgisayarı ve İnterneti Tanıyalım