Eğitim Sitesi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Örneği

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Örneği

"24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ" KUTLAMA PROGRAMI

·                     Kurtuluş Savaşı'nı kazandıktan sonra, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti kuran ulu önder Atatürk, askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda birçok yeniliği başlatmıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur.
24 Kasım 1928 tarihinde açılan, Millet Mektepleri'nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın... herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir.
Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
Bugün burada ??. Öğretmenler gününü kutlamak için toplanmış bulunuyoruz.

 

·                      Şimdide 24 kasım öğretmenler gününün anlam ve önemini anlatmak üzere okulumuz öğrencilerinden …………………………………………… huzurlarınızla davet ediyorum .

·                     24 kasım öğretmenler gününde öğretmenlerimize mesaj yollayan kişilerin mesajlarını okumak üzere sizlerden izin istiyorum.

·                     Öğretmenlerimizin 24 kasım öğretmenler gününü kutlar sevgilerimi sunarım.

·                     Okulumuz öğretmenlerinin 24 kasım öğretmenler gününü kutlar. Daha nice yıllarda mesleklerini devam etmelerini temenli eder.esenlikler dilerim . 

·                    "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle hazırlamış olduğumuz kutlama programımız burada sona ermiştir. Surç-i Lisan ettiysek af ola . Her şey gönlünüzce olsun.

27721 kez okundu addAhmet Sapmaz

tag 24 kasım öğretmenler günü Atatürk Program Örneği

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Örneği Hakkında Yorum Yazın...

  

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Örneği Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Örneği