Eğitim Sitesi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması

Şan ve şereflerle dolu tarihimizin önemli dönüm noktalarından 19 Mayıs 1919'un ???  yıldönümü kutlu olsun.

          Aziz vatanımızın işgale uğradığı bir dönemde şanlı Türk tarihinden ve soylu milletimizden aldıkları güçle Samsun'da bağımsızlık meşalesini yaktıkları o kutlu günün üzerinden ??? yıl geçmiştir. Ancak geçen ??? yılda; 19 Mayıs 1919 öneminden hiçbir şey kaybetmemiş aksine zor zamanlarda Türk Milletinin hürriyet aşkının ve sarsılmaz gücünün nişanesi olarak milletimize güç vermiştir.

          Türk tarihi şanlı zaferler ve fetihlerle dolu bir kahramanlıklar tarihidir. Aziz milletimiz, tarih boyu büyük devletler kurmuş ve gittiği yerlerde iz bırakan medeniyetler oluşturmuşlardır. Ancak; Türk tarihinde bu zaferler, fetihler ve büyük medeniyetlerin yanında büyük buhranlar ve sıkıntı dönemleri de vardır. Türk milleti, tarih boyunca böyle buhran dönemlerinde defalarca varlık mücadelesi vermek zorunda kalmıştır.

 

          Milli mücadelenin başladığı tarihler de yine böyle büyük sıkıntıların yaşandığı, Türklüğün canına kast eden emperyalizmin aziz vatan topraklarını işgal ettiği bir tarihtir. Ama aziz milletimiz tarihin her döneminde karşı karşıya kaldığı zor ve sıkıntılı şartları aşmış, kara bulutları üzerinden dağıtmayı bilmiştir.

          19 Mayıs 1919 da Türk milletinin adeta yeniden doğduğu kutlu bir gündür ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere sahiptir.

          Mazlum ve davasında haklı bir milletin zulme ve eziyete karşı başkaldırısı olan 19 Mayıs, soylu milletimizin gurur kaynağı olduğu kadar, dünyadaki tüm ezilmiş ve işgale uğramış milletlerin örnek aldığı asil bir direniş ve bağımsızlık hareketidir.


          Bu duygu ve düşüncelerle, Aksaray Barosu 19 Mayıs 1919'un; ???. yıldönümünde aziz milletimizin ve Türk gençliğinin Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten duygularımızla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz.

14039 kez okundu addDersimiz.com

tag 19 Mayıs 1919 Atatürk Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması hazır bülten hazır konuşma metni örnek metin

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması Hakkında Yorum Yazın...

  

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması Hakkında Yorumlar

memo ali çok güzeldi bana göre 2018-03-14

Yazılan 1 yorum görüntüleniyor

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Basın Açıklaması