Eğitim Sitesi

10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği

10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği

Program Sunumu

1. Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin .....yıldönümü münasebetiyle toplanmış bulunuyoruz. Sizleri, ilk olarak Büyük Önder Atatürk'ün manevi huzurunda ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimiz adına 2 dakikalık saygı duruşuna ve ardından İstiklâl Marşı'mızı okumaya davet ediyorum.

2. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Hüseyin ÇOBANOĞLU'nu buraya davet ediyorum.

3. "Bıraktığın ilkelerin izindeyiz merak etme!
Kimse bozamaz birliğimizi hiçbir sebeple,
Hep yaşayacak bu vatan Ata'm senin izinde,
Söz veririz her 10 Kasım saat dokuzu beş geçe."

Atatürk'ün hayatını okumak üzere okulumuz 8B öğrencilerinden........................................'i buraya davet ediyorum.

4. " 10 Kasımlara" İsimli şiiri okumak üzere okulumuz 3.sınıf öğrencilerinden................................................'i buraya davet ediyorum.

5- " İzindeyiz" İsimli Şiiri okumak üzere Okulumuz 4.Sınıf öğrencilerinden..............................................'i Buraya davet ediyorum.

6- Atatürk Diyor ki!

"Türklerin vatan sevgisiyle dolu olan göğüsleri düşmanların melun ihtiraslarına karşı daima demirden bir duvar gibi yükselecektir."

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

7-Atatürk'ün Özdeyişlerinden bir tanesini okumak üzere Okulumuz 5. Sınıf Öğrencilerinden......................................................'i buraya davet ediyorum.

8- "Sıra dağlar gibi bak orduların
Dört yanı çelikten, ağdır vatanın
Kars, Edirne, İzmir, Ankara, Van'ın
Seni selamlıyor, ey Atatürk'üm"

Şimdi, "Mustafa Kemaller Tükenmez" adlı şiiri okumak üzere okulumuz 6A Sınıfı öğrencilerinden............................................................'i buraya davet ediyorum.

9- "Mustafa Kemal'i Düşünüyorum" adlı şiiri okumak üzere okulumuz 6B Sınıfı öğrencilerinden..........................................................'i buraya davet ediyorum.

10-Atatürk'ün kişisel özeliklerini Anlatmak üzere Okulumuz 7A Sınıfı öğrencilerinden ..........................................'i buraya davet ediyorum.

11- "Bir Atatürk tanıdım baştanbaşa
Hür fikirli, hür yürekli ve yüce,
Atatürk'üm milletimle baş başa,
Böyle önder kısmet olsun cümleye."
12-Atatürk'ün gerçekleşen son bir rüyası vardı.Onu okumak üzere Okulumuz 7B Sınıfı öğrencilerinden................................................???.'i Buraya davet ediyorum.

13-Atatürk'ün Gelecekle ilgili birçok hayali vardı bunlardan birini okumak üzere Okulumuz 8A öğrencilerinden ????????????????'i Buraya davet ediyorum.

14- "Bütün ömrünü hizmetine verdiğin Türk Milleti ile beraber,senin huzurunda tazim ile eğiliyoruz "Vatan sana Minnettardır?"

10 Kasım Atatürk'ü Anma Programımız burada sona ermiştir.


Hazırlayanlar


Anasınıfı Öğretmeni Sınıf Öğretmeni

38545 kez okundu adddersimiz.com

tag 10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği belirli gün ve haftalar belirli günler ve haftalar Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Yeni Eklenen Belirli Gün ve Hafta Yazıları

10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği Hakkında Yorum Yazın...

  

10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği Hakkında Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış.
İlk Yorumu Siz Yazabilirsiniz.

10 Kasım Anma Programı Sunum Örneği